Hosting sorunu önerinize ihtiyacım var.

Kodla Büyü

PeSS

Aktif Üye
Site işiyle ilgilenen hocalarım sizler hangi hosting paketini kullanıyorsunuz. Ben wordpressten taşınırken linux sınırsız hosting aldım rahat edeyim diye yalnız saat 20.00-22.00 arası site çok yavaşlıyor. Bazen siteye girilmiyor. Online test falan ekledim hafta sonu bu haftada sınavlar var çocuklar giriyor galiba çözmeye o saatlerde yoğunluk oluyor. Hosting firmasına daha önce sorduğumda anlık ziyaretçi sayısı 50'yi geçmemelidir demişti. Bugün kilitlenince yine sordum cevabı;

"Sınırsız hosting paketlerinde aynı anda 50 bağlantı kurulabilir bu zaten bir mysql bağlantı sınırıdır. Çok fazla bağlantı varsa veritabanı çok fazla bağlantı hatası verir. Fakat siteniz yavaş açılıyor ise bu CPU kullanımınızın çok yüksek olduğunu gösterir. Sınırsız hosting paketlerinde adil CPU kullanım kotası vardır. CPU kullanımınız sistemdeki CPU kaynaklarının ancak %25 ini kullanabilir. Daha fazla CPU kullanımda siteniz yavaşlar. Projenizin boyutuna göre VPS sanal sunucu tercih edebilirsiniz. VPS sunucuda yetersiz gelirse ihtiyacınıza göre kiralık sunucu hizmetide tarafımızdan sağlanabilir. Sitemizden VPS sunucu paketlerini inceleyebilirsiniz. " oldu.

CPU dan dolayı eklentileri kaldırdım doğru düzgün eklenti eklemeye korkuyorum.

15 günlük iade süresi var iki günüm kaldı bi akıl verin ya hosting değiştirecez yada vps ye geçecez. Acil öneri bekliyorum

hocam " anlık ziyaretçi sayısı 50'yi geçmemelidir " diye birşey olabilirmi allah aşkına. sitenizin çok yavaş açılması sunucuya bağlı ve sizin yazılımınıza bağlı. wordpresste sıkıntı olmaz ama belki eklediğini bileşenlerde bir sıkıntı vardır. bunlar ne kadar sorunluda olsa 50 kişi giremez diye bir saçmalık olamaz. bence siz başka bir firma ile görüşürüz

Hocam öncelikle hosting firması önererek başlayayım; Godaddy şirketinin Deluxe hosting paketini öneririm. Her şey sınırsız. 100 tane site açıp, 100 siteye 1000 mysql bağlarsınız, sınırsız subdomain ve sınırsız depolama alanı.

Sunucu performansı oldukça iyidir.

Gelelim anlık ziyaretçi 50'yi geçmesin mevzusuna. Bir site açıyorsanız amacınız günlük 3 bin tek ziyaretçi falan olmalıdır. Hem kendiniz haz duyarsınız hem de reklamlardan güzel para kazanırsınız. Anlık ziyaretçisi 50'yi aşmayan sitenin günlük hiti taş çatlasa 2 bin olur. (Tabi video sitesi olup olmamasına göre durum biraz değişir)

Ben godaddy ile anlık 2900 ziyaretçiyi gördüğüm oldu, siteye girip bakayım yavaşlamış mı diye dedim ve ışık hızıyla girdi her linke.

İllaki türk hosting olsun dersen;

1) http://wop-group.com/

2) radore.com/tr

Not: Natro pişmanlıktır.

Görüştüm hocam adil kullanım kotosı hikayesi var cpu limiti varmış işte ondan kasıyormuş. Bir ara kilitlenmiş hiç girmiyordu. Ana sayfayı sabit yaptım eklentilerin çoğunu kaldırdım. 3-5 tane eklenti kaldı. Hala belli saatlerde kasma oluyor. şuan günlük tekil 500-600 arası giriyor. hosting firması vps öneriyor oda çok pahalıma geldi. Reklam falan yok zaten çocuklar giriyor cins cins reklam çıkmasın istiyorum 2 gün sonra 15 günlük süre bitiyor bir karar vermem lazım yoksa 1 sene buradayız aynı rezaleti çekeceğiz demektir.:(

Serdengecti arkadaşın dediği gibi kesinlikle DigitalOcean öneririm. Fiyat Performans olarak süper. Avrupa lokasyonları tercih edin ben Amsterdam kullanıyorum Londra'da olabilir.

Aylık 5$'dan başlıyor VPS'ler saatlik ücretlendirme mantığı var İhtiyacınıza göre istediğiniz an sunucunuzun performansını (RAM, İşlemci ,SSD HDD miktarını) arttırabiliyorsunuz. Sonra tekrar düşürebiliyorsunuz.

Ben ay'da 5$'a fiyat performans olarak böyle sunucu görmedim. En önemlisi sunucu size ait :)

10$'lık kupon kazanarak üye olmak için aşağıdaki benim referansımı kullanabilirsiniz. Tabii sayenizde bende kredi kazanıyorum :)
Zannetmiyorum ama beğenmezseniz bile 2 ay bedava kullanmış olursunuz :)

https://www.digitalocean.com/?refcode=af9072f4cee5

Geri