Honda Civic 1.6 Kasko ve Sigorta Önerisi

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Kardeşim Honda Civic 1.6 yaklaşık 46000 TL'ye araç satın aldı. Benden uygun kasko ve sigorta yapabileceği uygun yerler istedi. Hangi firma deyim uygundur. Kapsamı ve hizmeti geniştir. Kasko ve sigorta için ne önerirsiniz. Tecrübelerinizi bekliyoruz. Saygılar.

Belli bir isim yok aslında. Kişiye göre değişiyor bu sigorta işi. Kardeşinin yaşı ve geçmiş trafik kazası olup olmadığı gibi şeylerden dolayı hepinizin bildiği gibi. Ben sizin yerinizde olsam internet üzerinden şöyle bir genel sorgulama yapardım. Eğer uygun bir sigorta bulunmazsa yaşadığım yerdeki sigorta şirketlerini gezerdim. Sonra en makul fiyat vereni seçerdim ki öyle yaptım. Kasko dinen faize giriyor diyen alimler var. Kaskodan kaçınmak lazım derim. Tabi yine de siz bilirsiniz.

Hocam ben kendi adıma sigorta yı en ucuz firmadan yaptırıyorum. Kaskoyu ise daha eli yüzü düzgün firmalardan yaptırmaya gayret gösteriyorum. Misugi hocamın dediği gibi belli bir firma yok. Ama en az 2-3 sigortacıdan teklif almakta da fayda var

Teşekkürler arkadaşlar. Sağolun. Teklif için online siteler var mı acaba. :wink:

s.alkaya' Alıntı:
https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbm

Trafik sigortası için sorgulayın hangisi ucuz çıkıyorsa o firmalarla irtibata geçebilirsiniz.

buradan fiyat aldıktan sonra meslek indirimi, hasarsızlık indirimi, yaş indirimi , çocuk sayısı gibi etmenlere bağlı olarak indirim talep edebilirsiniz.

ben kaskomu generali den yaptırmıştım zamanında; eğer generali yaptırmayı düşünürsen acentelerden fiyat almadan telefonla direk merkezi ara. ben acenteden yaptırdım, mesai arkadaşım benden daha yüksek marka ve modelli arabasını benden 200 TL daha uygun kasko yaptırdı. ama acenteden fiyat almak için bile sistemlerine düşsen telefondan yapmıyorlar, fiyat aldığın acenteye yönlendiriyorlar. Aklınızda olsun belki diğer kasko firmaları da böyledir. Şansınızı deneyin

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Sbm Online ile sorgu yaptırdığımda aşağıdaki mesaj çıkıyor. Ne demek istiyor.

Yeni Tescil edilmiş araçlara Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden Trafik Sigortası teklifi alınabilmesi için öncelikle Sigorta Şirketi veya Acenteden gerçek plaka numarası ile en az bir Trafik Poliçesi düzenlenmiş olması gerekmektedir. KOD:5001

Geri