Hizmetiçi eğitim ile ilgili bir soru

Kodla Büyü

mkaratayy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben bir hizmetiçi seminerine başvuru yaptım. Fakat 42 kişilik seminere 600 kişi başvuru yapmış. Seminer 08.02.2016 tarihinde başlayacak. Ama ben hala bu 42 kişinin içindemiyim değilmiyim bilmiyorum? Mebbiste belli değil. Ne zaman Nasıl bunu öğrenebilirim?
Bir de bu 42 kişiyi neye göre seçecekler?

Sayin hocam
Eğer hizmetiçi eğitim ertelenmemis veya iptal edilmemis ise belirlenen tarihte yapilacaktir
Mebbis hizmetiçi egitim faaliyet başvuru ekraninda ilgili kurs icin en sağda onya durumlarini gosteren harfler var. Eger tumu O şeklinde ise basvurunuz onaylanmistir ve basvuruyla alindi diye bir aciklama bulnmasi gerekmektedir
Eğer R harfi varsa basvurunuzun reddedildiği ve gerekçesi de yine o faaliyete tıkladığınızda yazıyor olmasi gerekir
Birde onay süreleri icerisinde olgili birimler onaylamamis ise B harfi ile görünmektedir ve bu faaliyetin de başvurusu onaylanmamis kabul edilmektedir.
Bilginize.

mkaratayy' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Ben bir hizmetiçi seminerine başvuru yaptım. Fakat 42 kişilik seminere 600 kişi başvuru yapmış. Seminer 08.02.2016 tarihinde başlayacak. Ama ben hala bu 42 kişinin içindemiyim değilmiyim bilmiyorum? Mebbiste belli değil. Ne zaman Nasıl bunu öğrenebilirim?
Bir de bu 42 kişiyi neye göre seçecekler?
Katılacak kişiler henüz belli değil. Zaten sizin kursunuz onaylanmışsa hem sistemde bütün onay işlemleri "O" olacak, hemde telefonunuza mesaj gelecektir.

Bende okul ilçe il "O" harfi ile gösteriliyor. İlgili birim ve sorumlu birim "B" gözüküyor. Pazartesi başlayacak kursun kursiyerlerinin belli olmaması çok saçma. Milli eğitimin işleri. Demek ki biraz daha bekleyeceğiz.
Peki değerli hocalarım seçilen kişiler neye göre seçiliyor?

mkaratayy' Alıntı:
Bende okul ilçe il "O" harfi ile gösteriliyor. İlgili birim ve sorumlu birim "B" gözüküyor. Pazartesi başlayacak kursun kursiyerlerinin belli olmaması çok saçma. Milli eğitimin işleri. Demek ki biraz daha bekleyeceğiz.
Peki değerli hocalarım seçilen kişiler neye göre seçiliyor?
Kursun özelliğine göre değişiyor nasıl seçileceği. Normalde ilk 3 onay zaten hemen hemen herkeste oluyor. Önemli olan son 2 onay. Burada asıl belirleyici ilgili birim onayı. İlgili birim kurs kontenjanından fazla onay verirse son onay "random seçim yapılmıştır" notuyla onaylanıyor ya da reddediliyor.(ne kadar doğru bilemem). İlgili birimde eleme yaparken şartları taşıyıp taşımadığı, ilin eğiticiye ihtiyacı olup olmadığı gibi kriterlere bakar. (olması gereken ve söylenen bu)

Sonuçlar belli olmuş. İlimizde (konya) eğitmen ihtiyacı olmaması nedeniyle reddetmisler beni

beni de reddetmişler.
red sebebi ildeki eğitmen sayısı.
bu durumda benim anladığım kaç kere başvursak da yine reddedecekler.
halbuki ilçemde bu kursu alan öğretmen olmadığı için taa 1 saatlik il merkezinden kurs vermeye öğretmenler geliyor.
hatta o öğretmenlerden bizim ilçemizden daha ilerideki (yani ile 2 saat bize 1 saat) okullara da gidiyolar kurs vermeye.
dolayısıyla yolluktu git gel vs birsürü sıkıntı vardı.
hem devlete fazla külfet hem de eğitimi verenler için yol sıkıntısı vardı.
çok umutlanmıştım bu kurs(çayelindeki btr eğitmen eğitimi kursu) için ama yine olmadı.
ben ısrarla başvurmaya devam edecem inşallah bu gerçeği farkederler ve başvurumu kabul ederler.

Geri