Hizmet Puanlarına Verilen Ek Puanlar Geri Alınmış

Kodla Büyü
Kitap yazan öğretmene puan yok vıttırı vızzık şeylere puan var

• Beğen
Tepkiler: omd
yüksek lisans - doktora yapmak mı
ikinci üniversite okumak mı
e twinning projesi yapmak mı
ulusal-uluslararası projeler yapmak mı
hangisi vıttırıvızık acaba.
ha kitap yazana da verilsin kesinlikle ama diğerlerini basite almak doğru değil kanaatindeyim.

Adaletin gözünü seveyim. Şükür ki arada sırada da olsa, isabetli karar alan kurumlar var. Yaptıkları yüksek lisansa, doktoraya çok güvenen arkadaşları üniversiteye alalım, okullar onları kesmez.

Yaa niye bukadar dert ettiniz anlayamadım. Olayı hala çözememiş pek çok arkadaş. Geçen sene seni beni düşündükleri için değil “BİRİLERİNİN” işine geldiği için getirilen bu puanlar bu sene başka “BİRİLERİNİN” işine gelmediği için kaldırılıyor. Ne var ki bunda?

Son düzenleme:
Sizin icin faydali hocam ogretmenler icin degil. Ben dogu hizmetimi 6 yil kervan gecmez yerde yaptim ek puan almadim yuksekde yapamadik boş zamanimiz olmadi köy yerinde evrak pesine dusmek yerine ogrenciye yararli olmayi sectim. benim yararima degildi acikcasi. 2012 mezunu omrunu merkezde gecirmis arkadasim bir gecede onume gecince aptal yerine konmus hissettim acikcasi. Puan alin tabiki ama bukadar bol keseden olmasin kanatindeyim.

Niye biz öğretmen değilmiyiz? Siz çalıştınızda millet yattımı hocam. Bu işler evrak işi değil. Öğrenci yararına faydalı işler. Öğrenciniz hiç Türkiye birinicisi oldumu çalışmanızla.... Bunun ne demek olduğunu ancak öğrencisi ile çalışarak emek harcayan bilir hocam

Bu arada DYK'dan puan alırken ses çıkarmayan, uzman öğretmenlikten ayda 350 tl civarı fark alırken ses çıkarmayan öğretmenlerin ve sendikaların Tübitak, Erasmus gibi etkinliklere ses çıkarması şaka gibi..

Son düzenleme:
Gittim tezsiz yüksek lisansa girdim, 4000 lira para verdim, 6 ders aldım 1. Dönem, en az 10 ödev yaptım, zaman harcadım, kafa patlattım, uykusuz kaldım....

Şimdi ne motivasyon ne istek kalmadı...bu ülkede birşeyler ne zaman ciddiyetle ele alınabilecek çok merak ediyorum...
Diğer taraftan dyk Lara ek puan en büyük adaletsizliktir... zaten ek ders ücreti normalin 2 katı, üzerine bir de ek hizmet puanı....!???

Uzaktan kolay ve ücretle doktora imkanı olursa okurum.Bunu Meb için yapmam.
Başka mesleklerde YL okuyunca hem terfi alıyorlar hem de maaşları yükseliyor.Bizde de okuyana engel çıkıyor.

Yönetmeliğin iptal edilmesine ben de sevindim.

Bütün ogretmenler aynı şartlarda çalışmıyor.

Zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam etmeye verilen ek puan da , dyk dan gelen ek puanlar da iptal edilmeli.

Bu arada etwinnig de yaptım, Erasmus projesi de, TÜBİTAK 4006 yürütücüsü de oldum.

Her okulun her bölgenin imkanları bu kadar farklı iken ek puan olayı saçma.

Umarım tekrar geri gelmez.

Bence iyi oldu. Puanlar gereksiz fazlaydı. Evet yüksek lisans ve doktoraya puan ver ama bu kadar olmamalı. Yüksek 20-30 puan doktora 40 puan ikinci üniversite 15 veya 10 puan yeter. Etwinning puan verme bence gerek yok. (Bende etwinningden puan aldım bu arada) Bilimsel yayın ve kitaba ver.
Sonuçta kimse yüksek lisansı puan için yapmadı. Yüksek lisans yapın size puan vereceğiz denmedi. Geçen sene pat diye çıkan bir yönetmelikdi sadece.
Proje okullarına öğretmen seçimlerinde yüksek lisans, doktora ve projeler önemli olmalı. Bilsemlere öğretmen seçimindeki gibi.
Ama hizmet puanı gerçekten çok hassas bir konu. Bizim gibi ataması az branşlarda daha da hassas bir konu.
Son zamanlarda yüksek bir hizmet puanım olduğu halde paralı uzaktan yüksek lisansları araştırmaya başlamıştım bende. Malum sırf hizmet puanı için.

Bu arada şimdi geldi aklıma, doguda güneydoğu zor şartlarda öğretmenlik yapıp puan biriktirmeye çalışan birini düşünün. Bir başkası da nispeten iyi yerde, yüksek lisans ve doktora yapabileceği yerde çalışsın. Yüksek lisans ve doktora yaptığı anda, diğer öğretmenin kaç yıllık çalışmadaki puanını alıyor.
Hem öğretmen kuş uçmaz kervan geçmez yerde öğretmenlik yapıyor, hem de aldığı hizmet puanı işe yaramıyor çünkü, başkası ödül, yüksek lisans veya farklı sebeplerde ondan fazla puan alıyor.

Tayinler öncesi apar topar yapılan bir uygulamaydı. Ben itiraz edeceğim 13 yılımın 5 yılı doğuda geçti ama bu düzenleme sonrası 6 yıllık öğretmen beni puan olarak katlayarak geçti ve belki de benim gideceğim yere gitti. Sonuç netleşsin ben her türlü itirazda bulunacağım. (Bu tarz işlerin hizmet puanı olarak değil de ödüllendirme olmasından yanayım.) Muhtemelen giden gittiğiyle kalacak o da ayrı bir durum.

Uzaktan kolay ve ücretle doktora imkanı olursa okurum.Bunu Meb için yapmam.
Başka mesleklerde YL okuyunca hem terfi alıyorlar hem de maaşları yükseliyor.Bizde de okuyana engel çıkıyor.

Sayın Hocam, diğer mesleklerde zorunlu tayin var. İnsanlar bir doğu bir batı yada illerde belirli yıl kadar kalabiliyor. Ama bizde durum farklı hizmet puanı tayin demek. Ve bizde bazı bölgelere gelmek resmen imkansız olmaya başladı. Bu nedenle hizmet puanında olan bir değişiklik ciddi sıkıntılı olabiliyor.

Niye biz öğretmen değilmiyiz? Siz çalıştınızda millet yattımı hocam. Bu işler evrak işi değil. Öğrenci yararına faydalı işler. Öğrenciniz hiç Türkiye birinicisi oldumu çalışmanızla.... Bunun ne demek olduğunu ancak öğrencisi ile çalışarak emek harcayan bilir hocam

Bu arada DYK'dan puan alırken ses çıkarmayan, uzman öğretmenlikten ayda 350 tl civarı fark alırken ses çıkarmayan öğretmenlerin ve sendikaların Tübitak, Erasmus gibi etkinliklere ses çıkarması şaka gibi..
Proje yazan sadece siz degilsiniz hocam. Ben sunu demek istedim zaman olmadi derken avrupanin farkli yerlerine proje yazip ogrenci gonderdim evet su an 270bin euro luk projemizde devam etmekte. uluslar arasi robotik yarismalarin coguna 10 yildir ogrencilerimi goturdum hazirladim calisdirdim. Robotik kodlama Yapay zeka ve makina ogrenmesi konusunda calismalar yaptim hizmetici egitmen egitimi verdim. Egitimde oyun ve oyunlastirma uzerine egitim verdim ve egitimde kacis odasi adinda bir calismam hale bakanlikda ve bazi okullarda kullaniliyor. Fakat belge pesine dusmedim şimdi siz gidip yuksek lisans yaptiniz diye puan alacaksiniz ben alamayacagim. Adil diyorsaniz diyecek birsey bulamiyorum.

Benim de puanlarımın silinmesine rağmen adalet yerini buldu. Adil olan buydu. Tabi bana göre.

Maç oynanırken kural değiştirilmez.

Mebin hukuk danışmanları falan yok mu ki yaw bir karar verilirken ya bunu böyle yaparsak böyle böyle bir sorun olur diyen, ben de ek puan alıp atananlardanım ama 3 yıl boyunca her gün 30 saat derse girip 5 saat yol kahrı çekip sabah 7.10da iş başında olup 10-11lerde eve varıyordum, o yüzden içim rahat. Bu puan olmasaydı da atanırdım A okuluna değil de B ye ama bu saatten sonra geri gidin derlerse daha çok mağduriyet yaşanacak ki zaten gidemem. E B okulu da doldu hoş zaten geldiğim okul da doldu oraya gelen Antalyadan İstanbula ek puansız geldi mesela ben dönersem o adamın suçu ne.
Nerden tutsan elinde kalıyor, git derlerse ben okulun bayrak direğine yapışıp gitmemde gitmem diye direneceğim:))))

• Beğen
Tepkiler: omd
Arkadaşlar hizmet puanı sadece yıla ve hizmet bölgesine göre verilmelidir. Yok dyk yok yüksek lisans yok proje şu bu eklediğinizde adalet bozulur. Herkes yaptığına puan ister. Hizmet puanı dışında bunlara teşvik verilebilir ama hizmet puanına etkisi çok yanlıştı.

Atama döneminde tek tercih yazıp istediğim okula gelen arkadaş da yüksek lisans puanı ile öne geçerek gelmişti. Şimdi iptal edilince belki de ben orda olacaktım . İşler çok karışır bu gidişle

Hizmet puanına ihtiyacım yok.Ama uygulamanın teşvik açısından iyi olduğunu düşünüyorum.En azından dyk lara puan verilmesinden daha mantıklı idi. Yayınlanan makaleler dahi düşünülmüştü. Bu detaylar ele alınarak,maaş arttırma gibi teşvikler kullanılabilir. Hizmet puanı arttırma biraz tepki çekmiş galiba.

Proje yazan sadece siz degilsiniz hocam. Ben sunu demek istedim zaman olmadi derken avrupanin farkli yerlerine proje yazip ogrenci gonderdim evet su an 270bin euro luk projemizde devam etmekte. uluslar arasi robotik yarismalarin coguna 10 yildir ogrencilerimi goturdum hazirladim calisdirdim. Robotik kodlama Yapay zeka ve makina ogrenmesi konusunda calismalar yaptim hizmetici egitmen egitimi verdim. Egitimde oyun ve oyunlastirma uzerine egitim verdim ve egitimde kacis odasi adinda bir calismam hale bakanlikda ve bazi okullarda kullaniliyor. Fakat belge pesine dusmedim şimdi siz gidip yuksek lisans yaptiniz diye puan alacaksiniz ben alamayacagim. Adil diyorsaniz diyecek birsey bulamiyorum.

Ben yüksek lisans olarak bakmadım sadece olaya hocam. Tübitaklar, eTwiningler, Erasmuslar .... Bu tarz projeler öğrencilerin sosyalleşmesi ve kendini geliştirmesi adına büyük fırsat. Sizin yaptığınız etkinliklerde. Bunlar için öğretmene bir teşvik gerekli. Bu puan olur farklı bir çalışma olur. Ama dersteklenmesi gerekli öğretmenin

Sistemde puanlar standart olmalı 2010 yılından önce ve sonra ayni puan olmalı.sonuçta herkes aynı yerde çalıştı şu sene çalışana 10 puan şu seneden sonra çalışana 15 puan da olmamalı.bunun icinde dava açılsa düzeltilir gibi.

Ben yüksek lisans olarak bakmadım sadece olaya hocam. Tübitaklar, eTwiningler, Erasmuslar .... Bu tarz projeler öğrencilerin sosyalleşmesi ve kendini geliştirmesi adına büyük fırsat. Sizin yaptığınız etkinliklerde. Bunlar için öğretmene bir teşvik gerekli. Bu puan olur farklı bir çalışma olur. Ama dersteklenmesi gerekli öğretmenin
Bu konuda hemfikiriz hocam desdeklenmeli ama şimdi şoyle bakalim birde olaya universitede yuksek icin torpil basari belgesi almak icin yandaş olunmasi gereken bir memlekette bukadar abartili puanlar dusundurucu. Su an arkadaslarimin cogu puan icin tezsize basvurdu tezli icin 93 diploma notu ile hicbiryere kabul edilmeyen zumrem var. Bir gecede ogrenciye hayri olmayan ders secen mesleki olarak geride kalmis bazi ogretmenler 140 puan alabildi. Bunlar hep dusunduriyor beni malesef. Evet puan verilsin maas artsin tamam ama bu abartili olmasin bukadar bence

Okulda yapılan kurs, proje gibi okul ve öğrenci odaklı işlerde puanı anlarım ama yüksek lisans ile puan alma işi bana baştan beri garip geliyordu. Nedenini söylemek gerekirse yüksek lisansı sadece puan için yapan bir çok kişi var. Nasılsa puan veriyor deyip tezsiz yapıyorlar. Parayı verince de yaptı sayılıyor. Tezsizlere bakın bir çoğu aldığı parayı bilir.

Şu da var dyk gibi kursa verilebilir ama dyk açılamayan dersler var bu kez o kişiler için durum zorlayıcı bir hal oluyor. Mesela ortaokulda bilişimci açarken meslek lisesinde açamıyor. Ortaokuldaki bilişimciden kastım böte mezunu değil teknik eğitim mezunu olup ortaokullarda çalışanlar da var.

Biri kurs açıp puan alırken diğeri açamıyor ve bu kez adalet nerede kalıyor. Bence normal puana ek projelere verilebilir. Projeyi herkes yapabilir neticede.

Ve herkesin kafasına takılan nokta puanı yüksek diye yer değişenlerin puanları düştü ise ve gidemeyenin puanı yüksekse şu an bu kez bir haksızlıkta oradan çıkacak.

Hayırlısı.

Bence mahkeme doğru olanı yapmış.

Benzer sorun uzman öğretmenlikte de var. 13 yıllık öğretmenim ve uzman öğretmenlik sınavı açılmadı hiç. Uzman öğretmen denilen ( 1 sınava girildi ve kazananlar bu unvanı aldı, başka kriter yok) arkadaşlar her ay 200 liraya yakın fazla maaş alıyor. Adil değil. Sınav olacaksa bile her sene yapılmalı o zaman sınav.

Geri