Hizmet Puanlarına Verilen Ek Puanlar Geri Alınmış

Kodla Büyü
Evet hocam puanlar silinmiş yönetmelikle ilgilimidir bilmem ama bazen güncelleme yapılırken veriler bir gidip geliyor

Değişiklik yapılcak dendi eTwinning gruplarında. Ama tabi belli olmaz. Anlamadığım verilen hak neden geri alındı. Daha önce sorduğumda verilenlerin geri alınmayacağı yönündeydi. Yani temelli de almış olabilirler

Danıştay tarafından yürütmesi durduruldu arkadaşlar 1 ay önce. MEB kararı yeni uyguladı. Fakat bu karar doğru olmakla birlikte eksik. Zorunlu hizmet bölgesinde çalışanların yıldan yıla katlamalı puan alması da adaletsizlik. En azından puan katlama sistemi 1. yıl %25, 2. yıl %50, 3. yıl ve sonrası için daima %100 şeklinde değil de sabit şekilde %25 olabilirdi. Şimdiki hali fazla abartılı.

Yüksek lisans vs verilen puanlar da geri alındı mı?

Öğretmen için verilen şeylerin geri alınma çabası içinde olmak yazık. Madem o kadar öğretmeni düşünüyordunuz neden uzman öğretmenlik için çalışmadınız.

Hizmet puanına bu tür eklemeler yapılması yanlış diye burada çok yazdım ama karşı çıkan çok oldu. Adı üzerinde hizmet puanına yapılan hizmet etki etmelidir. Ekstra bitirilen okul veya proje vb etki etmemelidir. Zaten danıştay da yürütmeyi durdurmuş. Bu tür bir durumda kazanılmış hak olmuyor zaten. Haksız alınmış puanlar söz konusu

Hizmet puanına bu tür eklemeler yapılması yanlış diye burada çok yazdım ama karşı çıkan çok oldu. Adı üzerinde hizmet puanına yapılan hizmet etki etmelidir. Ekstra bitirilen okul veya proje vb etki etmemelidir. Zaten danıştay da yürütmeyi durdurmuş. Bu tür bir durumda kazanılmış hak olmuyor zaten. Haksız alınmış puanlar söz konusu

DYK kursu veriyor musunuz hocam? veya daha önce verdiniz mi?

Erasmusla ilgili bir şikayetten dolayı yürütmesi durduruldu diye biliyorum. Erasmus'a da puan verilmesini istemişler. Erasmus'lulara da puan verilecek şekilde bir düzenleme yapılacak diyorlardı. Ancak, şu halde, yönetmelik tamamen yürürlükten kaldırılmış gibi duruyor. Peki, ekli puanlarla atamalar yapıldı. Onlar ne olacak?

onların ataması geri alınmaz artık. kim bilir kimler bu sayede nerelere getirildi. ama puanları geri alınmıştır sadece.

Mahkeme neredeyse bir ay önce durdurma kararı alınmıştı... Meb bu konuda ne yapacak açıklama yapmadı şimdilik silmişler...

Öğretmen için faydalı bir şey için direk mahkemeye gidenler keşke uzman öğretmenlik için gitselerdi. Malum çok sayıda öğretmen bu durumdan mağdur.

Sizin icin faydali hocam ogretmenler icin degil. Ben dogu hizmetimi 6 yil kervan gecmez yerde yaptim ek puan almadim yuksekde yapamadik boş zamanimiz olmadi köy yerinde evrak pesine dusmek yerine ogrenciye yararli olmayi sectim. benim yararima degildi acikcasi. 2012 mezunu omrunu merkezde gecirmis arkadasim bir gecede onume gecince aptal yerine konmus hissettim acikcasi. Puan alin tabiki ama bukadar bol keseden olmasin kanatindeyim.

Ben bu durumdan etkilenenlerdenim.. Norm fazlası değil iken norm fazlası oldum ki benim puanım oldukça yüksekken...

Son düzenleme:
mebbis te hizmet puanımı kontrol edeyim dedim. Açıklamaya yazmışlar:
"** 19/06/2020 tarihli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 40' ıncı maddesinin dokuzuncu fıkrası kapsamında yer alan hizmet puanları yargı kararı gereği geri alınmış olup dava süreci devam etmektedir."

Yüksek lisans a başladım bu kez puan verilmeyeceğini öğrendim... Silinince daha adil oldu ...
Bu arada uzman öğretmenlik konusu hakikaten çok ilginç ve bu konunun ilgili makamlardan kimsenin dikkatini çekmemesi ve düzenlemeye gidilmemesi de ayrı ilginc

Yüksek lisans a başladım bu kez puan verilmeyeceğini öğrendim... Silinince daha adil oldu ...
Bu arada uzman öğretmenlik konusu hakikaten çok ilginç ve bu konunun ilgili makamlardan kimsenin dikkatini çekmemesi ve düzenlemeye gidilmemesi de ayrı ilginc
Uzman ogretmenlige dava acilmisti hocam idari mahkeme red anayasa mahkemeside sadece birkac maddenin iptaline karar vermisdi.

O zaman uzman öğretmenlik basogretmenlik unvanlarinida geri alin.sendikalari anlamakda bir garip hepsi dava açmış iptal edilsin diye

Geri