Hizmet Puanlarımız Nedir (Anket)

Kodla Büyü

mevzuat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ortalama bir fikir vermesi açısından ve tayin zamanında yararlı olabileceğini düşündüm. Bilişim öğretmenleri genelde genç ama bakalım anket sonucu ne çıkacak.

İki durumdan birine göre puan aralığını girin lütfen.
:D (MH YOK) Mecburi hizmetini tamamlamış olmak veya yükümlü bulunmamak
:roll: (MH VAR) Mecburi hizmet yükümlüsü olmak veya mecburi hizmete şuan devam ediyor olmak

Tayin zamanları yaklaştıkça anketi excelde hesaplayıp sonuçları değerlendirebiliriz. Her yıl tayin dönemlerine göre güncelleriz. Yararlı olur umarım.

04.06.2016 Tarihli Veriler

04.06.2016 Tarihli Veriler

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    56.7 KB · Görüntüleme: 672
  • Başlıksız-1.jpg
    Başlıksız-1.jpg
    183.6 KB · Görüntüleme: 671
Bence de kimler ne kadar puana ulaşmış ortalamayı görmek açısından güzel olur. Ama artık bizler genç değiliz hocam. 2002 den bu yana çok zaman geçti :)

biltek2007' Alıntı:
Bence de kimler ne kadar puana ulaşmış ortalamayı görmek açısından güzel olur. Ama artık bizler genç değiliz hocam. 2002 den bu yana çok zaman geçti :)

En azından diğer alanlardaki gibi emekliliği gelmiş, geçmiş hatta yaklaşmış bilişimci yoktur.

152 8. yıl 4 puan kurstan vernişler artık pek ihtiyacım yok gerçi. incirin ve zeytinin bolluğuna eriştim :)

goldenboy' Alıntı:
ckayatr' Alıntı:
goldenboy' Alıntı:
251 ve fazlası %3 çıkmış kim acaba bunlar merak ettim :?
250 puanı geçip de mecburi hizmet yükümlüsü nasıl olunuyor ben de onu merak ettim :eek: :?
bak bu da var dimi arkadaş burda bile dürüst değiliz :D

Bir ihtimal var sadece. mesela atıyorum, 20 yıllık memurdur. Kurumlar arası geçişle öğretmenliğe geçmiştir. Daha önceki memuriyet süresi puan olarak verilir ama mecburi hizmet yükümlüsü olarak kalır. bunun haricinde mümkün değil. Zaten 2010 mecburi hizmet affı geldi. Aslında matematiksel olarak olarak mümkün değil ama yinede eklemiştim. Sanırım en ücra yerde 30 puan alınıyor. 30x6=180 puandan fazla yükümlülüğü bulunanın olması matematiksel olarak zor. Belki yiboda bayansa +6 puanda alır 36x6=216 yapacak ama bu 6 yılda mecburi hizmeti zaten biterdi. yani 140 ve üstü puanı olupta hala mecburi hizmet yükümlüsü olan normal şartlar altında çok olası değil.

Bu forum porklu gibi yalancıları gördü. Dolayısıyla herkes %100 doğruyu söylüyor diye inanmayın arkadaşlar...

Güncel verilerin fotosunu çektim kaydettim. 2. cevapta ekledim. Tayin zamanı verileri sıfırlayıp duruma tekrar bakarız.

mevzuat' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Bu forum porklu gibi yalancıları gördü. Dolayısıyla herkes %100 doğruyu söylüyor diye inanmayın arkadaşlar...

o kim hocam. ne yalan söyledi.

İzmir Mersinli Endüstri Meslek Lisesinde görev yapan bir şey. Hizmet puanını bilerek göz göze yalan beyan etti. Pişkin pişkin cümleler kurdu bir de. Yerini yurdunu biliyoruz. Elbet bir gün...

Geri