Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
İl içi klavuz yayınlandı. Basvuru yapacak arkadaşlar maddeleri dikkatli okuyun.

Ekli dosyalar

• İliçi.pdf
    573.7 KB · Görüntüleme: 39
Yüksek lisans 50 puan. Puan çok abartılı. 18 puanlı okulda çalışan kişi 3 yılda bu puanı zor alıyor.
Kişi kendini geliştirmiş, en iyi ihtimalle 2 sene emek veriyor tezli yüksek lisans için, ortalama 2 buçuk sene sürüyor. Gayet yerinde bir teşvik. Üstelik doktorada, tezli yüksek lisansı da dahil ederseniz ortalama 6-7 senelik bir süreç, puanı sadece 90. Oldukça komik. Hiçbir şey yapmadan %100 artırımlı puan almanın yanında gerçekten komik.

Kişi kendini geliştirmiş, en iyi ihtimalle 2 sene emek veriyor tezli yüksek lisans için, ortalama 2 buçuk sene sürüyor. Gayet yerinde bir teşvik. Üstelik doktorada, tezli yüksek lisansı da dahil ederseniz ortalama 6-7 senelik bir süreç, puanı sadece 90. Oldukça komik. Hiçbir şey yapmadan %100 artırımlı puan almanın yanında gerçekten komik.

Teşvik verilmesi konusunda bir itirazım yok sayın hocam. Memnun oluruz. Puan benim düşünceme göre fazla. Puan olarak verilmesi de ayrıca gerekli değil. Derece ve kademe ilerlemesi veya maaş için belli bir zam olması daha mantıklı geliyor. Doğuda ya da orta anadolu da hatta batıda yüksek lisans yapma fırsatı diyorum bunu yapamayan kişiye sen burada çakılı kalacaksın demek ile aynı şey. Ben size daha komik bir şey söyleyeyim. Doğuda çalışan bir kişi için 90 puan için 3 yıl çalıştığını düşünün. 30 puan veren bir okulda. Şartlar vs. vs. Bu tip bir değişikliğe gidilecekse iyi düşünülmeli diye düşünüyorum. Oyunun kuralları sonradan değişmez. Mesajımın geri kalanında senaryolu açıklamasını yaptım. Düşüncenize saygı duyuyorum.

2. Universite için 10 puana ne diyorsunuz peki??

Etwinnig sertifikasindan kasdedilen katılım sertifikası mi yoksa kalite etiketi mi? Kesin olarak açıklama yapıldı mı?

Şartlarınıza göre bir ek tazminat verilmesi yani para olayı, asker doktor gibi bizde sökmez.Batıda köyde yolu aracı olmayan, imkanları olmayan okulda 10 puan aldık.Arkadaş doğuda kaloriferli okulda yattı yemekhanesinde yemeğini yedi bol bol her yıl 30 puan aldı.Bu da adaletli değil.

hocam vizyonun arsa almakla sınırlı kalmış. ikinci üniversitem de var ingilizce öğretmenliği bişey olmak için değil ingilizce biliyorum dil tazminatı da alıyorum. Yüksek lisans da yaptım. Öğrencilerim yarışmalarda hep ödül aldı. Haftanın beş günü de kurs veriyorum. Amcam da harita mühendisi yani arsa konusunda da yardımcı birileri var. Ayrıca avrupa vatandaşıyım çift vatandaş yani ingilizce bilmek iyi oluyor ayrı bir havası var. Eşim de zengin para için değil mesleki tatmin için çalışıyorum:)))bir konuda bilgi sahibi olmak konuşabilmek kültürlü olmak için de okur insan. Siz arsa almak için mi okudunuz yoksa?
Vizyonun iyiyse.niye bu baslıktasın.mesleki puan tatmini için mi?:D amacım arsa alıp sonra üzerine şato yapmak.paranın geldiği yeri de sorgulamamak:)para çokomel egrisi önemli:) Hz Ömer gibi olmamak.ne adaletli olmak ne de kimsenin benden hak talep edecek korkusuyla yaşamak.zenginden 1 alıp yetimden 10 kat vergi almak benim öngördüğüm vizyon.bana müslüman desinler lütfen.

Son düzenleme:
Lab ın yok.hadi onu gectim ders kitabın yok.istersen ordunaryus ol.Bu koşullarda bu şekilde istemem puanı.utanmasalar labı da dersliğe cevirecekler.puan sistemi yüzünden haksızlığa ugrarsam hakkımı da helal etmem.eşit koşulları saglamayan MEB,fırsat eşitliği çözememiş MEB kurumu suan iyice zıvanadan cıktı.

Vizyonun iyiyse.niye bu baslıktasın.mesleki puan tatmini için mi?:D amacım arsa alıp sonra üzerine şato yapmak.paranın geldiği yeri de sorgulamamak:)para çokomel egrisi önemli:) Hz Ömer gibi olmamak.ne adaletli olmak ne de kimsenin benden hak talep edecek korkusuyla yaşamak.zenginden 1 alıp yetimden 10 kat vergi almak benim öngördüğüm vizyon.bana müslüman desinler lütfen.
ironi yapmışsın hocam gülüyorum:)okuma yazması olmayanı da öğretmen yapsınlar o zaman yüksek lisansı teşvik eden bir düzenleme olmasın. Bozuk düzeni burada mı tartışmak gerek? Bu başlıkta!! paranı yönetmek sana kalmış hangi eğriyi istersen takip et. İdealist insanları da unutma onlar da var. Devletten beklemek haklı talebin olabilir ama sen de elinden geleni yap şartları zorla. Bundan önceki görev ilimde ondan bundan bilgisayar dilenip arabamla taşıyıp tek başıma labımı kendim yaptım. Puan versinler diye mi? Sen beni ne kadar tanıyorsun? Herkesin müslümanlığı kendine. Ama nedense herkes müslümanım diye bağırıyor. Allah ile kul arasında kalsa bu iş hiç sorun olmayacak. Yetimi düşünüyorsan işte sana fırsat o çocuklara bir iyilik yap.

Son düzenleme:
Bunun adı "hizmet" puanı ise arkadaşım, siz dersiniz bittikten sonra eve geçerken, tatil günlerinizde evinizde yatarken lisansüstü ile uğraşan adam kimisi kmlerce öteden gelip koştur koştur bilime bir katkı sağlamaya uğraşıyor. Bu da ülkeye bir hizmet değil midir? Hayatınızda bırakın tezi falan hiç bilimsel makale yazdınız mı? Arduino ile iki satır kodla robot programlayıp hava cıva basmaya benzemez o. Alanınızın uzmanı olmanızla hiçbir ilgisi yoktur. Bilimsel formda yazmak bambaşka ve çok stresli çetrefilli bir süreçtir aylarca gece gündüz çalışırsınız. Geri döner döner düzeltme yaparsınız, hata lüksünüz yoktur. Bir virgül hatası bile sizi o camiada maskara etmeye yeter. Ders dönemleri de ayrı problemdir. Programı ayarlama çalışmak, izin gerektiğinde el pençe divan izin dilenmek, harcamalar masraflar... Yapmayan bilemez arkadaşım, 50 puan 90 puan az bile...

Bu puanlara itiraz eden arkadaşlar acaba dyk kursları için verilen puanlara itiraz ediyor mu. Mesela orta okullarda kurs açılırken liselerde açılmıyor doğal olarak lisede olanlar ek hizmet puanı alamıyor. Ama ben itiraz edeni göremedim

Bunun adı "hizmet" puanı ise arkadaşım, siz dersiniz bittikten sonra eve geçerken, tatil günlerinizde evinizde yatarken lisansüstü ile uğraşan adam kimisi kmlerce öteden gelip koştur koştur bilime bir katkı sağlamaya uğraşıyor. Bu da ülkeye bir hizmet değil midir? Hayatınızda bırakın tezi falan hiç bilimsel makale yazdınız mı? Arduino ile iki satır kodla robot programlayıp hava cıva basmaya benzemez o. Alanınızın uzmanı olmanızla hiçbir ilgisi yoktur. Bilimsel formda yazmak bambaşka ve çok stresli çetrefilli bir süreçtir aylarca gece gündüz çalışırsınız. Geri döner döner düzeltme yaparsınız, hata lüksünüz yoktur. Bir virgül hatası bile sizi o camiada maskara etmeye yeter. Ders dönemleri de ayrı problemdir. Programı ayarlama çalışmak, izin gerektiğinde el pençe divan izin dilenmek, harcamalar masraflar... Yapmayan bilemez arkadaşım, 50 puan 90 puan az bile...
Hocam yüksek lisansın nasıl yapılıp tezlerin nasıl yazıldığını bilmesem inanabilirdim dediklerinize. Maalesef katılamıyorum.
Yuksek lisansa nasıl kabul edilip girildiği konusuna değinmiyorum bile. Bu başlık altında buna dair yaşanmış bir canlı örnek paylaşılmıştı.

Son düzenleme:
Bu puanlara itiraz eden arkadaşlar acaba dyk kursları için verilen puanlara itiraz ediyor mu. Mesela orta okullarda kurs açılırken liselerde açılmıyor doğal olarak lisede olanlar ek hizmet puanı alamıyor. Ama ben itiraz edeni göremedim
Hocam dyk kursuna yarim puan veriliyordu burada 50 puan birden veriliyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir.

Genelleme hatası yapıyorsunuz. Birkaç kötü örnek var diye bütün yüksek lisans yapanlar torpille girmiştir, tezlerini kopyala-yapıştır ile yazmışlardır diyemezsiniz. Zaten yıllar önce bir başka konuda da denk geldiğinde yazmıştım tekrarlayayım. Bakanlık almış kararı yayınlamış yazısını. İster beğen ister beğenme. Foruma yazarak yaptığınız eleştirinin değeri yoktur. Varsa ciddi bir eleştiriniz dernekler-sendikalar yoluyla bakanlıkla iletişime geçer, gerekirse yürütmenin durdurulması için dava açarsınız. Yoksa burada yüz sayfa eleştirseniz kimsenin kulağına bile gitmez.

Sabah evden çıkarsın 6 saat ayakta oturmadan ders anlatırsın.Sonra eve gelirsin sandalyeye bir oturursun tam 9 saat araştırma yada derleme yaparsın.Tez yada proje ödevi için.1 ay yazdıktan sonra netten yolların hoca der ki kardeşim resimler ortaya değil sola yaslı olacak.Canı böyle çekmiş.
Bu puanlar az ama yine de sağolsun Ziya hocam.

MEB hata yapıyor. Yüksek lisans yapanlara hizmet puanı verilmesi anlamsız. Ayrıcalık sağlanacaksa onu dil tazminatı gibi parasal olarak destekleme şeklinde ya da kademe derece gibi yine maaşa etki edecek şekilde düzenlemeli. Hizmet puanı MEB içinde yapılan faaliyetlerde ek olarak getirilebilir.

Genelleme hatası yapıyorsunuz. Birkaç kötü örnek var diye bütün yüksek lisans yapanlar torpille girmiştir, tezlerini kopyala-yapıştır ile yazmışlardır diyemezsiniz. Zaten yıllar önce bir başka konuda da denk geldiğinde yazmıştım tekrarlayayım. Bakanlık almış kararı yayınlamış yazısını. İster beğen ister beğenme. Foruma yazarak yaptığınız eleştirinin değeri yoktur. Varsa ciddi bir eleştiriniz dernekler-sendikalar yoluyla bakanlıkla iletişime geçer, gerekirse yürütmenin durdurulması için dava açarsınız. Yoksa burada yüz sayfa eleştirseniz kimsenin kulağına bile gitmez.
Genelleme yapmıyorum hocam. Hakkıyla yapana saygım çok büyük. Ama keşke dediginiz gibi kötü örnekler bir kaç tane de iyiler çoğunlukta olsaydı. Tam tersi iyi örnekler bir kaç tane çoğunluk kötü örnek durumunda. Gerçekci olmakta fayda var.
Artı bir şey daha soyliyeyim 25-30 yıl önce yapılan lisans eğitimi son 10-12 yildir yapılan yüksek lisans eğitimlerinden daha donanımlı ve yetiştirici idi icerik ve kalite açısından emin olabilirsiniz.
Son bir nokta benim derdim burada yazayım da bakanlık bunu görüp iptal etsin değil. Düşüncelerimi ifade etmek istedim. Bakanliktakiler sebep oldukları haksızlığın farkında değilse benim yapacağım bir şey yok. Karardır alınır uygulanır. Benim istemememin hiç bir anlamı olmayacağını biliyorum elbette.

Son düzenleme:
Hocam yüksek lisansın nasıl yapılıp tezlerin nasıl yazıldığını bilmesem inanabilirdim dediklerinize. Maalesef katılamıyorum.
Yuksek lisansa nasıl kabul edilip girildiği konusuna değinmiyorum bile. Bu başlık altında buna dair yaşanmış bir canlı örnek paylaşılmıştı.
Buradan ahkam kesmekle olmuyor, buyrun o zaman o nasıl yazıldığını çok iyi bildiğiniz tezleri kendi argümanlarınızı sunarak çürütün. O tez de, yazanı da, danışmanı da imza atan jürisi de hepsi ağzının payını alsın, sizi tutan mı var sayın hocam bilim böyle işler zaten. Ayrıca her alanın uğraşı ve çalışma tarzı da kendine göredir bunu siz değerlendiremezsiniz. Kimi anket yapar tez olur, kimi ürün geliştirir, kimi kitap çevirisi yapar, kimi araştırma inceleme yapar.. Herkes küçük küçük katkılar yaparak olur bu iş.

Herkesi torpille giriyormuş gibi de itham edemezsiniz. Zaten öyle girenler bir yerlerde tökezleyip batıyorlar çoğu da bitiremiyor merak etmeyin.

Buradan ahkam kesmekle olmuyor, buyrun o zaman o nasıl yazıldığını çok iyi bildiğiniz tezleri kendi argümanlarınızı sunarak çürütün. O tez de, yazanı da, danışmanı da imza atan jürisi de hepsi ağzının payını alsın, sizi tutan mı var sayın hocam bilim böyle işler zaten Ayrıca her alanın uğraşı ve çalışma tarzı da kendine göredir bunu değerlendiremezsiniz. Kimi anket yapar tez olur, kimi ürün geliştirir, kimi kitap çevirisi yapar, kimi araştırma inceleme yapar.. Herkes küçük küçük katkılar yaparak olur bu iş.

Herkesi torpille giriyormuş gibi de itham edemezsiniz. Zaten öyle girenler bir yerlerde tökezleyip batıyorlar çoğu da bitiremiyor merak etmeyin.
Tamam hocam haklisiniz diyeyim sorun cozulecekse. Herkesi torpille giriyor diye asla ahkam kesmedim. Siz de bence benim ne yaptığımı hangi çalışmalarım olduğunu bilmeden yazmasaydınız. Ben gerçek gözlüğüyle baktim sadece. Ama amacım konuyu uzatmak değil siz haklısınız derim konu biter. Ama gerçekler değişir mi onu bilmiyorum. Emeğinize saygısızlık etmek kesinlikle bana yakışmaz. Sevgiyle kalın.

Sonuna kadar düşüncelerinize katılıyorum hocam. Yüksek lisans ya da doktora yapmayan bir kişi bu süreçlerin hiç birini anlayamaz. Ancak bol kepçeden sallar durur...!!!

Tamam hocam haklisiniz diyeyim sorun cozulecekse. Herkesi torpille giriyor diye asla ahkam kesmedim. Siz de bence benim ne yaptığımı hangi çalışmalarım olduğunu bilmeden yazmasaydınız. Ben gerçek gözlüğüyle baktim sadece. Ama amacım konuyu uzatmak değil siz haklısınız derim konu biter. Ama gerçekler değişir mi onu bilmiyorum. Emeğinize saygısızlık etmek kesinlikle bana yakışmaz. Sevgiyle kalın.
Est. hocam siz de yanlış anlamayın sizden alıntı yaparak yazmış oluyorum ama cevaplarım kişisel anlamda şahsınıza değil söylediklerinize veya bu şekilde olan söylemleredir. Burada sorun çözmüyoruz zaten bir tartışma ortamı var fikirlerimizi sunuyoruz. Hepimiz aynı geminin yolcusuyuz sonuçta herkes emeğinin karşılığını bir şekilde almalı. Siz de çalışmalarınızın karşılığını mutlaka almalısınız. Hatta bence bu hizmet puanı denen şey MEB dışına çıkarılıp memuriyetin kapsamına geçirilmeli ve kişinin yaptığı her türlü güzel hizmetin, çalışmanın karşılığında hizmet puanı verilmeli diye bile düşünüyorum.. Siz de sevgiyle saygıyla kalın hocam selamlar

çok güzel yazmışsınız hocam. 2.5 yıl uğraştım tüm arkadaşlarım cafe konser gezerken ben kütüphane kütüphane tezle uğraşıyordum. arayıp dalga geçen alim mi olcan diyen öğretmen arkadaşım bile oldu. idare izin vermez neler çektim bir ben bir Allah bilir. Başlayıp bırakan sürdüremeyen arkadaşlar da oldu. bilmiyorum neden bu kadar kinliyiz birbirimize. kaldı ki artık uzaktan eğitim ile de yapılabiliyor. çok zoruna giden ales ve dil sınavlarını verip kolay madem yapıp alsın puanını yapsın ne diyeyim. ben puan almak için de yapmadım. yoktu oyle bir hak. e twining yapmadım ama yapana saygım var. pek de kolay değil hani baya çaba gerektiriyor. alsın o arkadaşlar da. anlamıyorum ben cidden. üzülüyorum mesajları görünce. ne diyeyim herkes yaşadığını bilir.

Hocam puanı alsın bana 100lira verilsin.Bizim işte para sökmez.Erzincan merkezde bir asker 900lira alıyor.Bu işler bizde olmaz.

çok güzel yazmışsınız hocam. 2.5 yıl uğraştım tüm arkadaşlarım cafe konser gezerken ben kütüphane kütüphane tezle uğraşıyordum. arayıp dalga geçen alim mi olcan diyen öğretmen arkadaşım bile oldu. idare izin vermez neler çektim bir ben bir Allah bilir. Başlayıp bırakan sürdüremeyen arkadaşlar da oldu. bilmiyorum neden bu kadar kinliyiz birbirimize. kaldı ki artık uzaktan eğitim ile de yapılabiliyor. çok zoruna giden ales ve dil sınavlarını verip kolay madem yapıp alsın puanını yapsın ne diyeyim. ben puan almak için de yapmadım. yoktu oyle bir hak. e twining yapmadım ama yapana saygım var. pek de kolay değil hani baya çaba gerektiriyor. alsın o arkadaşlar da. anlamıyorum ben cidden. üzülüyorum mesajları görünce. ne diyeyim herkes yaşadığını bilir.
Hocam tüm emeklerinize saygı duyuyorum ve tebrik ediyorum. Daha önce de yazdım. Yuksek lisans yapana ek haklar verilmesi taraftariyim ancak hizmet puanına ekleme yapılması doğru değildir. Hizmet puanı tayinde etkilidir ve herkesin eşit bir şekilde yapabileceği bir imkan değildir. Bu da haksızlıklara sebep olabilecektir. Yuksek lisans yapan öğretmen kendini geliştirebilir doğrudur ama bunun hizmete yansıdığını göremiyorum. Bu yüzden karşı çıkıyorum. Cekememezlik asla yok. Buna emin olun lutfen. Yuksek lisans yapan bazı öğretmen arkadaşlarımız da bu fikirde oldugunu beyan etti. Saygılar sunuyorum

Hocam tüm emeklerinize saygı duyuyorum ve tebrik ediyorum. Daha önce de yazdım. Yuksek lisans yapana ek haklar verilmesi taraftariyim ancak hizmet puanına ekleme yapılması doğru değildir. Hizmet puanı tayinde etkilidir ve herkesin eşit bir şekilde yapabileceği bir imkan değildir. Bu da haksızlıklara sebep olabilecektir. Yuksek lisans yapan öğretmen kendini geliştirebilir doğrudur ama bunun hizmete yansıdığını göremiyorum. Bu yüzden karşı çıkıyorum. Cekememezlik asla yok. Buna emin olun lutfen. Yuksek lisans yapan bazı öğretmen arkadaşlarımız da bu fikirde oldugunu beyan etti. Saygılar sunuyorum
Zaten kaç puan alsak da yerimizdeyiz hocam. O yüzden pek de bir işe yaramayacak bizim branş açısından. Önce derslerimizin kurtulması gerekcek. Bu şekilde ne atamamız olur ne de yer değiştirme imkanımız. Sadece pek çok arkadaş yansıtmıyor demişsiniz derslere. Aksine ben sürekli gündemi takip edip öğrencilerime vermeye çalışıyorum imkan dahilinde. Tabi materyal aldırmak vs zor bizim branşta. Bilmiyorum düşüncem herkese kapı açık ve yapabilir. Uzaktan eğitim yoktu ben yaparken ona da başvurabilir. Yüksek yapanların da bir şekilde desteklenmesi gerekiyor hocam. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Eğitim Bölgesi içerisinde hatta ilçe içinde zorunlu rotasyon gelmedikçe bu puanların bir anlamı olmayacak. Açık okul yok. Tayin olan olduğu yerde kalıyor. Burada şöyle bir sıkıntı var 5-6 yıl içerisinde zorunlu hizmet bölgesindeki bir öğretmenin hareket şansı kalmayacak. Madem böyle bir uygulama yapılacak. İl içi zorunlu rotasyon da getirilmesi gerekiyor.

Geri