Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
Ben eğitim yönetiminde yüksek lisans yaparken müfettiş olurum belki ileride dedim sınavlara girerim diye düşünüyordum. Ama şu an ne yöneticilik ne müfettişlik hiçbirisini düşünmüyorum. Kendi gelişimime katkısı oldu öğrencileri yönlerdirmeme yardımcı oldu. Fakat puan gelir falan diye hiç düşünmedim. Şimdi bu yazıyı görünce sevindim. Ben de 13 yıl içinde 8 farklı kurumda çalıştım norm fazlası olup o okuldan diğer okula atandım. Şu an hizmet puanım da çok zaten. Ama öğretmenler arasındaki bu çekememezliğe bir anlam veremiyorum. Neden hep birbirimizin kuyusunu kazmakla uğraşıyoruz ki. Birşeyler yapılmış belki sizin istekleriniz de yapılır ilerleyen zamanlarda. İnanın Ömer Dinçer bakanlığı zamanında eş durumu atamam yapılmadı eşim zorunlu hizmete tabi asker olduğu için ilk dönem ücretsiz izin aldım ve ikinci dönem ilçemizden 4 saatlik uzaktaki ilçeye atandım eşimden ayrı dönemler geçirdim. Foruma bunları yazdığımda bir öğretmen bana cevap olarak “ o zaman sen de askerle evlenmeseydin” yazdı. Neden böyleyiz arkadaşlar neden? Neden çekemiyoruz bazı şeyleri?

öğretmenlik sadece bizim branştan ibaret değil düşününce genel düşünmek lazım. hizmet puanı şeysi hiç bir öğretmene dyklar dahil verilmemeli uygulanmamalı dyklardan verilenlerde kesinlikle silinmelidir. özlük hakları açısından adaletsizliğe eşitsizliğe sebep oluyor ha şöyle olur yüksek lisans yapana uzman öğretmenler gibi ek ücret, doğuda çalışanlara polis asker gibi doğu tazminatı ver neden vermiyorsunda öğretmenler arasında altta kalanın canı çıksın türü şeylere sebep olacak uygulamalara gidiliyor buradan hiç te iyi niyet söz konusu değil maksat iyi niyetse doğuda çalışana 2 ayda bir maaş fazladan ver, yüksek lisans yapana 3 ayda bir ek maaş ver, vs vs dyk kurs verene saati 100 TL den ücret öde neden özlük hakları neden yasaları delme girişimleri.... memuriyeet kimsenin tekelinde yada kişisel düşüncesine hizmet edecek bir kurum değildir bir icraat yapılacağı zaman kılı kırk yarıp ona göre doğunun en ücra köşesinden batının en kral yerine kadar çalışan bütün fertler arasında eşitsizliğe sebep olmayacak şeyler yapmalısın, değilse gölge etme başka ihsan istemez demiş atalarımız ... yapılan bu ek hizmet puanları uygulaması kesinlikle adaletsiz bir düzenin oluşturulmasına kimsenin rahatça yer değiştirememesine özelliklede yeni başlayan öğretmenlerin atandıkları yerlerde çürümelerine sebep olacak bir saçmalıktır işin temelide zaten kolay kolay yer değiştirilmesini engellemek ve kısıtlamakla alakalı biraz derin düşününce işin içinde ki çapanoğlu hemen ortaya çıkıyor sadece birazcık düşünün anlarsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
öğretmenlik sadece bizim branştan ibaret değil düşününce genel düşünmek lazım. hizmet puanı şeysi hiç bir öğretmene dyklar dahil verilmemeli uygulanmamalı dyklardan verilenlerde kesinlikle silinmelidir. özlük hakları açısından adaletsizliğe eşitsizliğe sebep oluyor ha şöyle olur yüksek lisans yapana uzman öğretmenler gibi ek ücret, doğuda çalışanlara polis asker gibi doğu tazminatı ver neden vermiyorsunda öğretmenler arasında altta kalanın canı çıksın türü şeylere sebep olacak uygulamalara gidiliyor buradan hiç te iyi niyet söz konusu değil maksat iyi niyetse doğuda çalışana 2 ayda bir maaş fazladan ver, yüksek lisans yapana 3 ayda bir ek maaş ver, vs vs dyk kurs verene saati 100 TL den ücret öde neden özlük hakları neden yasaları delme girişimleri.... memuriyeet kimsenin tekelinde yada kişisel düşüncesine hizmet edecek bir kurum değildir bir icraat yapılacağı zaman kılı kırk yarıp ona göre doğunun en ücra köşesinden batının en kral yerine kadar çalışan bütün fertler arasında eşitsizliğe sebep olmayacak şeyler yapmalısın, değilse gölge etme başka ihsan istemez demiş atalarımız ... yapılan bu ek hizmet puanları uygulaması kesinlikle adaletsiz bir düzenin oluşturulmasına kimsenin rahatça yer değiştirememesine özelliklede yeni başlayan öğretmenlerin atandıkları yerlerde çürümelerine sebep olacak bir saçmalıktır işin temelide zaten kolay kolay yer değiştirilmesini engellemek ve kısıtlamakla alakalı biraz derin düşününce işin içinde ki çapanoğlu hemen ortaya çıkıyor sadece birazcık düşünün anlarsınız.
Siz beni anlamadınız sanırım ben bu hizmet puanına karşı çıkmada yüksek lisans yapanlara getirilen eleştirilere anlam veremediğimi söylüyorum. Aynı saçma eleştiriyi eş durumu tayinim olmadığında da yaşadım. Çıkan yönetmeliği eleştirebilirsiniz ama burada bizlerin yazdıklarına neden eleştiri getiriyorsunuz ki ben bunu anlamıyorum

insanları savunma psikolojisi ile suçluyorsunuz lakin yazılanları okumadan sadece savunma psikolojisi ile cevap veriyorsunuz. Ya da amaç sadece hedef şaşırtmak... Ana amaç neyse onu yazdılar arkadaşlar, ben yazmadım. Siz onun üzerine şu da var yazmak için nasıl da güzel süslemişsiniz cümleleri. Yandan oluşturulabilecek amaçları boş veriniz. Neden mi? Asıl amacınız oysa neden direk o amaca uygun bir alanda YL yapmadınız? Yok asıl amaç zaten eğitim yönetiminde YL yapmaksaydı neden bu kadar başka amaçlarda eklemeye uğraşıyorsunuz? Gereken katkıyı beklediğiniz alanda zaten size yapmıştır, başka getirilere de ihtiyacınız yoktur.
A üniversitesinin Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans için yazdığı amaç açıklaması:
"Bu doğrultuda ana bilim dalının temel amacı, 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, teori ile uygulamayı birleştirerek eğitim yönetimi alanının bilgi birikimine katkıda bulunabilen eğitim liderleri yetiştirmektir. "
Ekli dosyayı görüntüle 66970 Ekli dosyayı görüntüle 66971
Gerçi siz aynı demagojik tavırla "eğitim liderini" de lider öğretmen filan diye değerlendirir, kendinize ışık tutarsınız. Buyurun TDK'nin liderlik tanımı:
Ekli dosyayı görüntüle 66972
Neyse şimdide kendi yazdıklarımı yeniden yazayım, belki bu sefer okursunuz.
1) Öngörülen puan gerçekten fazla.
2) Eğer gerçekten amaç öğretmenin alanında gelişimi ise; Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. (Bu kısım sizi rahatsız etti sanırım. Varsın rahatsız etsin, gerçek gerçektir.)
NOT: Yönetmeliği şu anki hali ile yorumlamak istemiş, kişisel kanaatimi tamamı ile yazmamıştım. Onu da yazayım. Mezkur değişiklik geçmişse dönük olarak bana tahminim 40 ve üzerinde puan getirecek olmasına rağmen uygulanabilir, doğru, adil bulmuyorum. Hem geçmişe dönük hem bundan sonrası için. Bakanlığın önce herkes için bu imkanları bulabilecek eşitliği adaleti sağlaması gerekli. Bu işler sadece isteğe, arzuya bağlı olmanın ötesinde Türkiye'de.
Kusura bakma okuyamayacagim çünkü önceki yazıların sonrakilerin de boş olduğunun işareti olmaya yeter. Siz yatmaya devam edin biz doktoraya başlıyoruz arkadaş. Gelir sonra ağlarsınız burda biz de gozyaslarinizi sileriz ahahha

Son düzenleme:
Kusura bakma okuyamayacagim çünkü önceki yazıların sonrakilerin de boş olduğunun işareti olmaya yeter. Siz yatmaya devam edin biz doktoraya başlıyoruz arkadaş. Gelir sonra ağlarsınız burda biz de gozyaslarinizi sileriz ahahha
Cevabınız ile yüksek lisanslı seviyenizi ve dünden beri aslında savunduğunuzun ne olduğunu bir kez daha anlamış olduk hocam. Teşekkürler. :eek::eek::eek::eek::D

Siz beni anlamadınız sanırım ben bu hizmet puanına karşı çıkmada yüksek lisans yapanlara getirilen eleştirilere anlam veremediğimi söylüyorum. Aynı saçma eleştiriyi eş durumu tayinim olmadığında da yaşadım. Çıkan yönetmeliği eleştirebilirsiniz ama burada bizlerin yazdıklarına neden eleştiri getiriyorsunuz ki ben bunu anlamıyorum
size eleştiri yapmıyorum yanlış anlaşıldı getirilen yönetmeliğin yanlış olduğu özellikle yeni başlayanlar için oldukları yerlerde çakılı kalmalarına sebep olmaktan tutunda özlük hakları açısından adaletsizliklere sebep olacağına kadar bir sürü varyasyon var . bunun yerine para olarak ek ücretler getirilse daha daha iyi olurdu böylesi saçmalık olmuş zaten ilerleyen dönemlerde anlaşılacak şimdi pek kimse anlamaz ödül gibi sanarlar yumurta kapılarına gelince meseleyi anlarlar. sizede yapılan saygısızlık yazdıklarınızı okudum tabiki hoş olmamış kabul edilmez

Daha önce benzer bir başlıkta yine yazdım. Ülkemizde yüksek lisansa çoğunlukla torpille başlanıyor. Üç kere farklı senelerde 80 üzeri alesle o zaman için 65 olan yabancı dil puanımla başvuru yaptım. Hiç birinde kabul edilmedim. Cimere şikayet ettim. Sonuç alamadım. Gözümün önünde erkek hocanın beline sarılan kadın adayın öne geçmek için yaptıklarına, özellikle gelmesi beklenen adayın 70 alesle ve az bir ortalamayla kabul görmesine şahit oldum. Dürüstçe hak ederek kabul alan yüksek lisans veya doktora yapanlara sözüm yok. Ancak ülkemizin gerçeklerini de unutmamak gerek.
Puan konusundan bundan birkaç yıl önce de söz edilmişti. O zaman yanlış hatırlamıyorsam 30 puan gibi bir getirisi olacaktı yüksek lisansın. Öğretmenlerden en azından basit bir anket yoluyla görüş alınması faydalı olurdu.
Yarın bir gün bu kararların da iptal olmayacağının ne garantisi var? Puan için doktora yapılmaz zaten.
Doktora yapmayan her öğretmen de yatmıyor bu arada. Üniversite hocalarından çok daha üst düzeyde kendini geliştiren arkadaşlarımız var. Bötede hoca olup iki satır kod yazmaktan aciz hocaları da gördük.
Kendini geliştiren her arkadaşımın mutlaka desteklenmesi gerektiği görüşümü de tekrarlıyorum.

Son düzenleme:
Daha önce benzer bir başlıkta yine yazdım. Ülkemizde yüksek lisansa çoğunlukla torpille başlanıyor. Üç kere farklı senelerde 80 üzeri alesle o zaman için 65 olan yabancı dil puanımla başvuru yaptım. Hiç birinde kabul edilmedim. Cimere şikayet ettim. Sonuç alamadım. Gözümün önünde erkek hocanın beline sarılan kadın adayın öne geçmek için yaptıklarına, özellikle gelmesi beklenen adayın 70 alesle ve az bir ortalamayla kabul görmesine şahit oldum. Dürüstçe hak ederek kabul alan yüksek lisans veya doktora yapanlara sözüm yok. Ancak ülkemizin gerçeklerini de unutmamak gerek.
Puan konusundan bundan birkaç yıl önce de söz edilmişti. O zaman yanlış hatırlamıyorsam 30 puan gibi bir getirisi olacaktı yüksek lisansın. Öğretmenlerden en azından basit bir anket yoluyla görüş alınması faydalı olurdu.
Yarın bir gün bu kararların da iptal olmayacağının ne garantisi var? Puan için doktora yapılmaz zaten.
Doktora yapmayan her öğretmen de yatmıyor bu arada. Üniversite hocalarından çok daha üst düzeyde kendini geliştiren arkadaşlarımız var. Bötede hoca olup iki satır kod yazmaktan aciz hocaları da gördük.
Kendini geliştiren her arkadaşımın mutlaka desteklenmesi gerektiği görüşümü de tekrarlıyorum.
Hocam sizi tebrik ediyorum. Güzel ozetlemissiniz. O sozunu ettiğiniz hocalar kağıttan yüksek lisans diplomaları dağıtıyor. Burada da çok büyük bir şey yapılmış havasıyla neler anlatılıyor. Yüzde 10 bilemedin 20 üst-seviye yüksek lisans yapana saygım çok fazla. Ama ne yüksek lisans mezunları ile çalıştık çalışıyoruz vah ki vah.

Arkadaşlar amaç puan almaksa uzaktan eğitimle bir senede tezsiz yüksek lisans diploması alınabiliyor. Teşvik etmesi bakımından hizmet puanı uygulaması bence olumlu.

Hocam sen çıkan bu yönetmeliği adil buluyor musun? Kimse yüksek lisans yapana bir çekememezlik yaptığı yok. Bilakis destekliyorum. Kimse ben bu kadar puan alıyorum alın sizin olsun ayaklarına yatmasın. 90-50 puan çok iyi puan. Ben de faydalanacağım. Ama adaletsiz bir yönetmelik bu.
Maç oynanırken kural geriye doğru değiştirilemez. Değişirse kişiye özel kanun çıkarmaktır. Yarım puanla bile norm fazlası olan kişi değişiyor okulumda. Kim ne derse desin HAKSIZLIK ADALETSİZLİK

Hocam Allah razı olsun... İçimden geçeni yazmışsın... Bazı arkadaşlar anlamıyor 2009 mezunuyum. 91 Ales 78 dil 85 Kpss ile sırf bu yazdığın iğrençliklerin benzerini yaşadığım için öğretmenliği tercih ettim. Programlamanın p sini bilmeyen, Yrd. Doç olmak için yaptıkları projeleri geçme ödevi diye bize yaptıranların altında yüksek lisans yapacağıma gidip köyde öğretmenlik yapmayı tercih ettim. Genelleme değildir bu yazdıklarım sadece başımdan geçenlerdir. Elbette başka arkadaşlar kendini geliştirip vatana millete faydalı işler ortaya koymuştur. Ama ülkedeki yüksek öğretim bu halde iken böyle bir uygulama zulümdür.

Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. Ön görülen puan gerçekten çok fazla. Ondan sonra geçmişe yönelik olmuş mu olmamış mı önemsiz. Bu arada her ne hikmetse herkeste eğitim yönetiminde yüksek lisans yapmış. Merak ettiğim için soruyorum: Nedeni nedir acaba? Neden bu kadar revaçta?
hocam 10 yıla yüksek lisans yapmamış öğretmen eskiden atanan iki yıllıkların şimdiki durumuna düşecek o yüzden bence herkesin kendini yeni duruma uydurması gerekiyor

hocam 10 yıla yüksek lisans yapmamış öğretmen eskiden atanan iki yıllıkların şimdiki durumuna düşecek o yüzden bence herkesin kendini yeni duruma uydurması gerekiyor
Haklisiniz. Bunun için Yuksek lisans olanaklarının tüm öğretmenlere sunulması gerekir. Zamanında 2 yıllık mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmişti. Bunun gibi uzaktan eğitim yüksek lisans imkanı herkese verilirse büyük çoğunluk yapacaktır.

Haklisiniz. Bunun için Yuksek lisans olanaklarının tüm öğretmenlere sunulması gerekir. Zamanında 2 yıllık mezunlarına lisans tamamlama hakkı verilmişti. Bunun gibi uzaktan eğitim yüksek lisans imkanı herkese verilirse büyük çoğunluk yapacaktır.
Bu seferde eskiden yapanlar bize öyle bir imkan verilmedi diyebilir :D

Bu kararın arkasında birileri yüksek lisans yapsın diye değil.Amaç kendi adamlarının isteğini yerine getirmek.2023 te bence bu hükümetin rezil olacağı aşikar.Görünen köy kılavuz istemez.Covid bu hükümetin sonu olacak.

Bu kararın arkasında birileri yüksek lisans yapsın diye değil.Amaç kendi adamlarının isteğini yerine getirmek.2023 te bence bu hükümetin rezil olacağı aşikar.Görünen köy kılavuz istemez.Covid bu hükümetin sonu olacak.
Sayın hocam olayı farklı yerlere çekmenin bir anlamı yok. Yüksek lisans yaptım ve siyasetle en ufak bir alakam da yok. Yönetmelik birilerinin adına falan da çıkmadı. Yüksek lisans, doktora, proje, e-twinning, başarı belgesi vs. ekstra birşey yapana puan veriliyor. Sadece yüksek lisansa odaklandı herkes ama bütüncül bakmak gerekir diye düşünüyorum.

Ben ve benim gibi düşündüğüne inandığım arkadaşlar, yönetmelik değişikliği ile geçmişe dönük puanlar alacağımız halde adil olmadığını düşünüyoruz ve hepimiz kendimizce nedenlerini yazdık, sizler Y.L. den v.b. puan alacağınız için adil olduğunu düşünüyorsunuz ve çeşitli şekillerde mantığa uydurmaya çalışıyorsunuz, yazdınız. Uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Uzatınca seviye düşüyor çünkü. Zaman neyi getirir hep birlikte göreceğiz, hayırlı günler.

Sayın hocam olayı farklı yerlere çekmenin bir anlamı yok. Yüksek lisans yaptım ve siyasetle en ufak bir alakam da yok. Yönetmelik birilerinin adına falan da çıkmadı. Yüksek lisans, doktora, proje, e-twinning, başarı belgesi vs. ekstra birşey yapana puan veriliyor. Sadece yüksek lisansa odaklandı herkes ama bütüncül bakmak gerekir diye düşünüyorum.
Bu karar yüzde 99.99 birileri yer değiştirebilsin diye.Maaslarına zam yap,ekderslerine katkı payı yap.kademelerini artır ne biliyim.Puan artırırsan işte ben yanlış anlarım.Bu yönetmelik açık açık hak ihlalidir.Hizmet puanı bir okulda yaptıgın hizmet karşılıgı olarak puana çevriliyor. Yüksek lisans ne alaka.Ayrıca kendini geliştirmenin yolu sadece yl veya doktora değil.Biliyoruz üniversitelerimiz maalesef eğitim yuvası değil.Sektör olmuşlar.Ülkenin gelişimine de katkısı yok.Mebten kopuklar.Meb bakanı sanki geçmişinde özel okul durumu var.Bakan maalesef test mantıgı ile yetişmiş.Telafi eğitimi kafasına takıyor.Öğrenciler okula gelmiyor.Gelenlerin çogu okula zorla geliyor 2020 yılındayız maalesef kötü bir eğitim yuvasıyız.MEb öğretim yuvası olmuş.Eğitimde fırsat eşitliği yok.Bir sürü sorunumuz var meb gidip yer değiştirme yönetmeliği ile ilgileniyor çok gülesim geldi ağlanacak halimize.Allah askına bizim önce bt dersimizde ne anlatacağımıza odaklansınlar.Kaç yıldır Allaha emanet bir bölümüz.Dersanecilikle yürümez bu işler.

Arkadaşlar amaç puan almaksa uzaktan eğitimle bir senede tezsiz yüksek lisans diploması alınabiliyor. Teşvik etmesi bakımından hizmet puanı uygulaması bence olumlu.
Gidip ahmet yeseviye para harcayacagıma giderim udemy den offensive securityden sertikaya basvururum alırım daha iyi.Tezsiz yüksek lisans ve hele uzaktan eğitimle olmaz.Ne kaynak var ne online labları var.Böyle boş üniversitelere para harcamayın.Dağlarda yaşarım,puan için kayıt olmam.İnternet olsun yeter.google da arastırırım,youtube dan öğrenirim daha iyi bence.

Ben ve benim gibi düşündüğüne inandığım arkadaşlar, yönetmelik değişikliği ile geçmişe dönük puanlar alacağımız halde adil olmadığını düşünüyoruz ve hepimiz kendimizce nedenlerini yazdık, sizler Y.L. den v.b. puan alacağınız için adil olduğunu düşünüyorsunuz ve çeşitli şekillerde mantığa uydurmaya çalışıyorsunuz, yazdınız. Uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Uzatınca seviye düşüyor çünkü. Zaman neyi getirir hep birlikte göreceğiz, hayırlı günler.
ben daha bitirmedim yüksek lisansı. üstelik seviyeyi düşürecek bir ifade kullandığımı düşünmüyorum sadece olacaklarla ilgili tahminimi belirttim. puan verilse de verilmese de 10 yıla kadar iş o noktaya gelecek. bekleyip göreceğiz. hayırlı akşamlar

Hocam tez yazan vs hepsi puanı alması lazım doğrusu o ama yayınlanan yazıda geçmişe dönük verilecegi yazmıyor ondan öyle yazdım o kadar emek verip tez yazanlar tabi puanı alsın

(9) Öğretmenlerden;

a) Doktora mezunu olanlara 90,

b) Tezli yüksek lisans mezunu olanlara 50,

c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30,

ç) İkinci bir dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara 10,

d) Uluslararası bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 5,

e) Ulusal bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 3,

f) En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3,

g) En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4,

ğ) En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5,

h) eTwining programı kapsamında sertifikası bulunanlara 15,

ı) Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili alanlara her bir patent tescili için 30,

i) Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili alanlara her bir faydalı model tescili için 20,

j) Türk Patent ve Marka Kurumundan tasarım tescili alanlara her bir tasarım tescili için 10,

hizmet puanı verilir.

(10) Öğretmenlere, dokuzuncu fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde lisans veya lisansüstü eğitimler için öngörülen hizmet puanları ile (f), (g) ve (ğ) bentlerinde başarı, üstün başarı veya ödül için öngörülen hizmet puanlarından yalnızca durumuna uygun olan en yüksek puan verilir.”

diyor hocam, dolayısıyla olanlar dediği için geçmişe yönelik yazmasına gerek yok, olacaklar deseydi geçmişe yönelik ifadesini yazması lazımdı, ama olan dediği için geçmişe yönelik de dahil, zaten millet buna itiraz ediyor, ama bence haksızlar. Bundan sonra siz görün e-twininngleri, yüksek lisansları, başarı belgelerini. Bakanlık daha ne yapsın, öğretmeni eğitim için özendiriyor işte!

240 puanım var bırak başka ile gitmeyi, yan ilçeye geçemiyorum ben daha. Üstelik başarı belgem ve Davinci sertifikam da var(ki e-twinning sayılırken bunlar niye sayılmıyor oda ayrı bir konu). Bu gözler kaç sefer bir kişi için çıkarılan yönetmelikler gördü. Bu da birilerinin işine yarıyor kesinlikle, 90 ve 50 puan gerçekten iyi puanlar (hakkıyla yüksek lisans, doktora yapan arkadaşlar üzerine alınmasın). Her sene Mayıs sonu, Haziran başında yapılan il içi atamalarının gecikme sebebi de belli olmuş oldu böylece.

(9) Öğretmenlerden;

c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30,

d) Uluslararası bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 5,

e) Ulusal bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 3,

ı) Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili alanlara her bir patent tescili için 30,

i) Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili alanlara her bir faydalı model tescili için 20,

j) Türk Patent ve Marka Kurumundan tasarım tescili alanlara her bir tasarım tescili için 10,

hizmet puanı verilir.

(10) Öğretmenlere, dokuzuncu fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde lisans veya lisansüstü eğitimler için öngörülen hizmet puanları ile (f), (g) ve (ğ) bentlerinde başarı, üstün başarı veya ödül için öngörülen hizmet puanlarından yalnızca durumuna uygun olan en yüksek puan verilir.”

diyor hocam, dolayısıyla olanlar dediği için geçmişe yönelik yazmasına gerek yok, olacaklar deseydi geçmişe yönelik ifadesini yazması lazımdı, ama olan dediği için geçmişe yönelik de dahil, zaten millet buna itiraz ediyor, ama bence haksızlar. Bundan sonra siz görün e-twininngleri, yüksek lisansları, başarı belgelerini. Bakanlık daha ne yapsın, öğretmeni eğitim için özendiriyor işte!
Öğretmeni eğitim için özendiriyor doğru. Ama bu çalışmalar öğretmenin verdiği eğitime bir türlü yansımıyor. Sorun da burada. Eğitimin durumu ortada. Yuksek lisans yapan öğretmen sayısı hızla artarken eğitimdeki seviye hızla düşüyor maalesef.

İzinler konusunda kolaylık sağlansa herkes okur.Sınıf öğrtlerine izin vermiyorlar çoğu bu yüzden bırakıyor.

(9) Öğretmenlerden;

hizmet puanı verilir.

yıllardır tübitak yaparım e twinnig de yaptım ama puan olayından sonra yapmayacam :)

Geri