Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
hacım yer değişikliği ile puanın veya teşvikin ne alakası var?Bunun birilerinin yer değiştirmesine yarayacagı aşikar oldugu belli.Hadi hayırlısı.Valla benim yerim güzel.Ev araba arsa ve statüko derdine düşen ebu süfyanlar var türkiyede.Adam puta taptıgından değil adam şeytanın resmedilmiş hali.Yani belki çok ibadet ediyor hayır yapıyor ama allah katında ashabı keyf'in bekcileri olan köpekten değerli değiller.Bunlar amaç için her pisligi yapan kişiler bulaşmamak gerek allaha havale edeceksin böylelerini.Bunlar isterse 10 kere doktora yapsın hakkı görmeyen,mucizeyi görmeyen cahilin tekidir.
hocam yer değişikliği ile alakası şu: kendini geliştirene, çalışana ayrıcalık tanınsın. (Adamı olana değil tabii ki. Ama bu dünyada çözümü yok adam kayırmanın, diğer tarafta karşılığı mutlaka var)

hocam yer değişikliği ile alakası şu: kendini geliştirene, çalışana ayrıcalık tanınsın. (Adamı olana değil tabii ki. Ama bu dünyada çözümü yok adam kayırmanın, diğer tarafta karşılığı mutlaka var)
Aynen türkiye düzelmiyorsa biz kendimizi düzeltelim önce.Bundan sonra yorum yapmayacam.

Tamam yöneticilikte etkili olsun. Ama tayinde etkili olması bence yanlış
Ayrıca öğretmen kendini geliştirsin kesinlikle katılıyorum. O zaman hizmetiçi eğitim de bir gelistirme aracı. O niye yok. Yüksek lisans neyi geliştiriyor tam bilemiyorum .
Hocam kinaye yaptınız sanırım yüksek lisans neyi geliştiriyor derken. Yoksa bir öğretmen böyle bir şey yazmaz yazamaz. Ben lisans için harcadigim eforun iki katını yüksek lisansa harcadım. Yüzlerce makale okudum tez yazdım binlerce kaynak taradım vs. Lisans hiç bir şey değil emin ol bunu ispatlamak için de yüksek lisasnsin o aşırı zor sureclerinden sonra iki tane lisans daha bitirdim. Yani şuan elimde üç lisans bir yüksek lisans diplasi var ve size şunu çok net söyleyebilirim ki o üç lisans i bitirmek için doğru dürüst bir çaba göstermedim üstelik bir tanesi mühendislik olduğu halde ama yüksek lisans doktora öyle değil.eger işini düzgün yapan birlierine denk gelirsen anandan emdigin sutu burnun dan getiriyor. Tabi siz işin içine hiç girmediginiz için bilememeniz normal. Fakat yüksek lisansa başlayan çok sayıda insan ya yarıda bırakır gider ya tez aşamasında gider ya da tezi kabul almaz. MEB tarihinde ilk defa doğru işler yapıyor . Cikarlariniz doğrultusunda değilde bilimsel ve nesnel yorumlar yaparsanız hem mesleğimize hem de gelecegimize katkınız olur bence. Saygılar

Hocam kinaye yaptınız sanırım yüksek lisans neyi geliştiriyor derken. Yoksa bir öğretmen böyle bir şey yazmaz yazamaz. Ben lisans için harcadigim eforun iki katını yüksek lisansa harcadım. Yüzlerce makale okudum tez yazdım binlerce kaynak taradım vs. Lisans hiç bir şey değil emin ol bunu ispatlamak için de yüksek lisasnsin o aşırı zor sureclerinden sonra iki tane lisans daha bitirdim. Yani şuan elimde üç lisans bir yüksek lisans diplasi var ve size şunu çok net söyleyebilirim ki o üç lisans i bitirmek için doğru dürüst bir çaba göstermedim üstelik bir tanesi mühendislik olduğu halde ama yüksek lisans doktora öyle değil.eger işini düzgün yapan birlierine denk gelirsen anandan emdigin sutu burnun dan getiriyor. Tabi siz işin içine hiç girmediginiz için bilememeniz normal. Fakat yüksek lisansa başlayan çok sayıda insan ya yarıda bırakır gider ya tez aşamasında gider ya da tezi kabul almaz. MEB tarihinde ilk defa doğru işler yapıyor . Cikarlariniz doğrultusunda değilde bilimsel ve nesnel yorumlar yaparsanız hem mesleğimize hem de gelecegimize katkınız olur bence. Saygılar
Size tamamen katılıyorum hocam.
Ben de yıldız teknik üniversitesi eğitim yönetiminde tezli yüksek lisans yaptım 1,5 sene dersler sürdü 3,5 sene tezim. 5 yılda ancak bitirebildim. Hocalar acayip zorladılar. Gidiş geliş yol parası harcanan zaman emek şimdi hatırlayınca ne kadar zor geliyor yaşadıklarım çünkü o arada evlilik ve çocuk oldu. Doktorayı 3 sene de bitirirsiniz diyenlere sesleniyorum. O kadar zorluk yaşadıktan sonra inanın doktora falan düşünemiyorum ve doktora 3 yılda asla bitmez. Biz tez yazarak aslında çoğu şeyi öğrenmiş oluyoruz. Bilimsel projeleri rahatlıkla hazırlayabilir. 5 yıldır kurumda erasmusu ben yazıyorum ingilizce öğretmeni olmasına rağmen düşünün bazı ingilizce öğretmenleri erasmus projesi bile hazırlayamıyor.

Hocam ben derse okula öğrenciye katkısından bahsediyorum. Yapılan yüksek lisansın ne olduğunu öğrenciye ne kadar yansıdığını okuldaki yenilikçi üretime ne kadar yansıdığını yaşayarak bilecek kadar tecrübe sahibiyim. Burada kesinlikle çıkar yok. Ben zaten yeteri kadar puana sahip olduğum için onu dert etmiyorum. Ama siz benim niyetimi ve çalışma ahlakımı bilmeden nasıl yorum yaptığınızı anlamakta güçlük çektim. Işin içine girmediğim için bilemediğimi söylemişsiniz yüksek lisans yapmaktan daha önemli bilimsel ve değerli projelerde yer aldım. Lütfen kime yorum yaptığınızı bilmeden bu sözleri etmeyiniz. Saygılar sunarım.

Size tamamen katılıyorum hocam.
Ben de yıldız teknik üniversitesi eğitim yönetiminde tezli yüksek lisans yaptım 1,5 sene dersler sürdü 3,5 sene tezim. 5 yılda ancak bitirebildim. Hocalar acayip zorladılar. Gidiş geliş yol parası harcanan zaman emek şimdi hatırlayınca ne kadar zor geliyor yaşadıklarım çünkü o arada evlilik ve çocuk oldu. Doktorayı 3 sene de bitirirsiniz diyenlere sesleniyorum. O kadar zorluk yaşadıktan sonra inanın doktora falan düşünemiyorum ve doktora 3 yılda asla bitmez. Biz tez yazarak aslında çoğu şeyi öğrenmiş oluyoruz. Bilimsel projeleri rahatlıkla hazırlayabilir. 5 yıldır kurumda erasmusu ben yazıyorum ingilizce öğretmeni olmasına rağmen düşünün bazı ingilizce öğretmenleri erasmus projesi bile hazırlayamıyor.
Hocam yetiştirdiğiniz kaç tane öğrenci ülke çapında veya uluslararası alanda derece yaptı. Girdiği sınavlarda yüksek lisans mezunu öğretmenden ders aldığı için normalden çok daha başarılı oldu. Bundan bahsediyorum. Bizim ürünümüz öğrenci. Bu öğrenciye yansırsa yüksek lisans anlamlıdır. Yansımıyorsa hiç bir anlamı yok. Anlatmaya çalıştığım bu. Yoksa yüksek lisans önemsizdir dediğim yok. Arkadaşımız yanlış anlayıp yorum yapmış siz de katılmışsınız onun için yazdım. Yoksa emeginize asla saygisizlik etmem.

Burada ek puan alacak arkadaşlara(ben de onlardan biriyim) soruyorum? Başarı belgesini, yüksek lisansı, etwinning i hizmet puanı için mi yaptınız? Geriye dönük olarak puan verilmesi hakkında bu yönetmeliği çıkaranlara hakkımı helal etmiyorum arkadaş. Zerre ümidim yok bu ülke adına.. Bu nasıl bir millet olmuşuz herkes kendine yontuyor.
Yarın önceden BTRlik yapana direkt BTR kadrosu verseler ya da ek 100 hizmet puanı verseler mesela ben daha önce yaptım diye o kadroyu o puanı hak etmiş mi oluyorum.
Bundan sonra bu ilan edilenleri yapana ek puan versinler adil olan budur. Hatta kapsamı genişletsinler ki yatan ile çalışan kendini geliştiren ayırt edilsin.

Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. Ön görülen puan gerçekten çok fazla. Ondan sonra geçmişe yönelik olmuş mu olmamış mı önemsiz. Bu arada her ne hikmetse herkeste eğitim yönetiminde yüksek lisans yapmış. Merak ettiğim için soruyorum: Nedeni nedir acaba? Neden bu kadar revaçta?

Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. Ön görülen puan gerçekten çok fazla. Ondan sonra geçmişe yönelik olmuş mu olmamış mı önemsiz. Bu arada her ne hikmetse herkeste eğitim yönetiminde yüksek lisans yapmış. Merak ettiğim için soruyorum: Nedeni nedir acaba? Neden bu kadar revaçta?
Eğitim yönetimi de bir düzelmedi hocam okullarda.
bu kadar egitim yönetimi yüksek lisans mezunu öğretmen varken okul yönetimleri çok kötü.

Arkadaşlar face de geriye hizmet puanı hesaplamasında belgeye dayalı evraklarda geriye dönük puan alınacak diye yazmışlar.. resmi açıklama oldu mu..

Arkadaşlar face de geriye hizmet puanı hesaplamasında belgeye dayalı evraklarda geriye dönük puan alınacak diye yazmışlar.. resmi açıklama oldu mu..
Sormak lazım hocam, belgesiz olanları da mı varmış? Örneğin; A kişisi 8 yıl pansiyonlu okulda kağıtsız, küreksiz, olur olmadan nasıl belleticilik yapabiliyor muş? Ya da B kişisi X ili-ilçesindeki okulda MEB'de kayıtları olmadan, atama kararnamesi olmadan nasıl öğretmenlik yapabiliyor muş? :D

Bunu gördüm de hocam burada paylaşılmadıysa sanırım yalan haber
Screenshot_3.png

Bunu gördüm de hocam burada paylaşılmadıysa sanırım yalan haber
Ekli dosyayı görüntüle 66965
Ben sizi anladım hocam zaten. Bu ve buna benzer haberler ilk günden beri dönüyor. Ben işin ironik tarafını yazma ihtiyacı hissettim. Devlet memuruyuz belgesiz iş yapamayız. Dolayısıyla çıkarılan yönetmelik değişikliğindeki her şeyin bir belgesi bulunur. Ki çalışma gereği yapılanların hepsi mecburen meb te kayıt altındadır zaten.

Son düzenleme:
Ben sizi anladım hocam zaten. Bu ve buna benzer haberler ilk günden beri dönüyor. Ben işin ironik tarafını yazma ihtiyacı hissettim. Devlet memuruyuz belgesiz iş yapamayız. Dolayısıyla çıkarılan değişikliklerdeki her şeyin bir belgesi bulunur. Ki çalışma gereği yapılanların hepsi mecburen meb te kayıt altındadır zaten.
Teşekkür ederim hocam..

Hocam ben derse okula öğrenciye katkısından bahsediyorum. Yapılan yüksek lisansın ne olduğunu öğrenciye ne kadar yansıdığını okuldaki yenilikçi üretime ne kadar yansıdığını yaşayarak bilecek kadar tecrübe sahibiyim. Burada kesinlikle çıkar yok. Ben zaten yeteri kadar puana sahip olduğum için onu dert etmiyorum. Ama siz benim niyetimi ve çalışma ahlakımı bilmeden nasıl yorum yaptığınızı anlamakta güçlük çektim. Işin içine girmediğim için bilemediğimi söylemişsiniz yüksek lisans yapmaktan daha önemli bilimsel ve değerli projelerde yer aldım. Lütfen kime yorum yaptığınızı bilmeden bu sözleri etmeyiniz. Saygılar sunarım.
Sizi yadirgamiyorum . MEB sizin kafayı taşıyan binlerce öğretmenle dolu. Bakanlıkta işte bu kafa yapısını değiştirmeye çalışıyor inşallah da başarılı olacak. Siz savunma mekanizmanizi son sürat kullanmaya devam edin, yeni nesil öğretmenler kendilerini yüksek lisans ve doktora programlarıyla geliştirmeye devam edecek ve edindiği çağa uygun bilgi ve birikimlerini öğrencilerine yansıtacak. İnanın yazdiklarinizdan sizin öğretmen olup olmadiginizi bile düşünür hale geldim. Çünkü bu sitede çok sayıda öğrenci de var ve tam da benim meslek lisesinde ki ogrencilerimin yazacaklari cümleler bunlar. Sizin yüksek lisans yapmanızın öğrenciye ne katkısı var diye yazıyorsa bir ogretmen Allah bu ülkeye yardım etsin. Başka söze gerek yok.

Nedense insanlar eğitim yönetimi yüksek lisans programını okul yönetimi olarak algılıyor. Oysa ki gerek ders programı gerekse de tez konuları incelense eğitim yönetimi ve denetimi programı eğitim öğretim sureclerinin tamamını kapsıyor. Yani sadece idareci olmaya dönük değil aynı zamanda kaliteli bir öğretmen olmaya dönük bir program. İyi bir sınıf yönetimi, iyi bir program yönetimi, iyi bir ölçme değerlendirme vs gibi bir cok sürece hizmet eden bir program.

Sizi yadirgamiyorum . MEB sizin kafayı taşıyan binlerce öğretmenle dolu. Bakanlıkta işte bu kafa yapısını değiştirmeye çalışıyor inşallah da başarılı olacak. Siz savunma mekanizmanizi son sürat kullanmaya devam edin, yeni nesil öğretmenler kendilerini yüksek lisans ve doktora programlarıyla geliştirmeye devam edecek ve edindiği çağa uygun bilgi ve birikimlerini öğrencilerine yansıtacak. İnanın yazdiklarinizdan sizin öğretmen olup olmadiginizi bile düşünür hale geldim. Çünkü bu sitede çok sayıda öğrenci de var ve tam da benim meslek lisesinde ki ogrencilerimin yazacaklari cümleler bunlar. Sizin yüksek lisans yapmanızın öğrenciye ne katkısı var diye yazıyorsa bir ogretmen Allah bu ülkeye yardım etsin. Başka söze gerek yok.
Hocam bu konuyu uzatmaya gerek yok. Ben yüksek lisansın ne olduğunu çok iyi biliyorum. Allah size çok yüksek bilgilerinizle mutluluk versin. Keşke her şey yüksek lisansla düzelseydi siz şu satırları zaten yazmazdınız. Karşınızdakine kibar yollu hakaret etmeyi iyi öğrenmişsiniz bir daha size cevap yazamayacağım kusuruma bakmayın.

Katkıyı filan boşverin hiç tartışmaya bile gerek yok.İsteyen okur puan alır, isteyen okumaz puan almaz.Bunlar kişisel tercihlerdir.Yani MEB illaki git oku demiyor.

zorunlu hizmet bölgesinde zorunlu hizmeti yokken çalışmış olanlara da geriye dönük hizmet puanı verilmedilir. neden mi geriye dönük bir tek kaleme işletilme veriliyorsa bunada verilmesi gerekiyor çünkü o bölgede zorunlu hizmeti bitmişken çalışmak bir yüksek lisans yapmaktan daha zor ve hayatını ortaya koymak gibi birşeydir.

Katkıyı filan boşverin hiç tartışmaya bile gerek yok.İsteyen okur puan alır, isteyen okumaz puan almaz.Bunlar kişisel tercihlerdir.Yani MEB illaki git oku demiyor.
Bu yönetmelikten sonra puan verirse dediğin doğru Hocam ama yönetmelikten önce yapılanlara ek puan vermek adil değildir.
En azından şuan biliyorum ki etwinning yaparsam ek puanım var. Yüksek Lisans yaparsam 50 puan iyi puan. Ama sen şak diye değişiklik yapıp da bundan öncekilere de ek puanları dağıtırsan, ben yaptım oldu dersen bu zulüm olur.
Eğitim-İş sendikası yönetmeliği yargıya taşımış.

Bu yönetmelikten sonra puan verirse dediğin doğru Hocam ama yönetmelikten önce yapılanlara ek puan vermek adil değildir.
En azından şuan biliyorum ki etwinning yaparsam ek puanım var. Yüksek Lisans yaparsam 50 puan iyi puan. Ama sen şak diye değişiklik yapıp da bundan öncekilere de ek puanları dağıtırsan, ben yaptım oldu dersen bu zulüm olur.
Eğitim-İş sendikası yönetmeliği yargıya taşımış.
şu zamanda adaletsizliklere dur diyecebilecek birilerinin çıkması güzel birşey ama öğretmenler arasında özlük hakları açısından eşitsizlik yaratacak uygulamaların tümden kaldırılması gerekir ek hizmet puanıymış PEEHHHH. haa dersin doğuda çalışana ek para, yüksek lisans doktora yapana ek para vs onu anlarız ama bu adaletsizlikler de artık çok oluyor bile bile öğretmenleri birbirine düşürme haklarının birbirine geçmesini sağlamadan başka birşey değildir kim uydurmuşsa çıkarmışsa büyüK vebal altındadır. ben yaptım oldu olmaz ilahi adalet er geç tecelli eder...........

Benim ömrüm 20 sene köylerde şimdi 1 senedir merkezde geçti.Yeni okullara haberim olmadan isim listesi yapılırken, sabahın 5'nde 100kmlik yollara düşerken bu sendikalar nerede idi?

Yapılan değişiklik lehimize olduğunda ölümüne savunuyor, aleyhemizde olduğunda ise yaygarayı koparıyoruz.

Bu değişiklikten kısmen de olsa yararlanacak birisi olarak yazıyorum. Sadece öğretmenlerin değil tüm kamu personelinin akademik anlamdaki gelişimlerinin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Ancak öğretmenler özelinde düşünürsek bunun hizmet puanı ile değil ücret vb. farklı argümanlarla yapılmasının daha adil olacağını düşünüyorum.

Ya sanki okul var da puan hesabındayız bende tüm kriterler var ama 1000 puan ekleseler ne yazar oturdum tüm okulların sitesine baktım aradım ettim hiç seçmeden yazabileceğim 1 okul bile yok:)yükseğiydi teşekkürüydü zorunlu hizmet okuluydu projesiydi neye yarar tüm puanlar, esenlikler ve güzel günler sizlerin olsun isteyene benim ek puanlar da hediyem olsun:)

Ya sanki okul var da puan hesabındayız bende tüm kriterler var ama 1000 puan ekleseler ne yazar oturdum tüm okulların sitesine baktım aradım ettim hiç seçmeden yazabileceğim 1 okul bile yok:)yükseğiydi teşekkürüydü zorunlu hizmet okuluydu projesiydi neye yarar tüm puanlar, esenlikler ve güzel günler sizlerin olsun isteyene benim ek puanlar da hediyem olsun:)
Ben her okula bir bt kadrosu verilmesi için zamanında çok şeyler yazdım. Sendikalara söyledim, meb e yazdım ama destek çıkan olmadı ya da çok az oldu. O nedenle her tayin döneminde bir umut belki bir iki yer açılır diye bekliyorum... Daha çok beklerim:))) Mecbur kalmadıkça yeni norm açılmasını istemeyen bir sürü idareci ve bilişimci var.(İstisnalar var tabiki). Yeni kadro demek kendi rahatının kaçması demek çünkü. Yeni gelen ileride onu da norm fazlası yapabilir demek bu kafayla ve bu sistemle daha çoook bekleriz bir umut yer açılır diye... Dediğin gibi Enterprise Hocam 1000 puanın olsa ne olacak...

Nedense insanlar eğitim yönetimi yüksek lisans programını okul yönetimi olarak algılıyor. Oysa ki gerek ders programı gerekse de tez konuları incelense eğitim yönetimi ve denetimi programı eğitim öğretim sureclerinin tamamını kapsıyor. Yani sadece idareci olmaya dönük değil aynı zamanda kaliteli bir öğretmen olmaya dönük bir program. İyi bir sınıf yönetimi, iyi bir program yönetimi, iyi bir ölçme değerlendirme vs gibi bir cok sürece hizmet eden bir program.
insanları savunma psikolojisi ile suçluyorsunuz lakin yazılanları okumadan sadece savunma psikolojisi ile cevap veriyorsunuz. Ya da amaç sadece hedef şaşırtmak... Ana amaç neyse onu yazdılar arkadaşlar, ben yazmadım. Siz onun üzerine şu da var yazmak için nasıl da güzel süslemişsiniz cümleleri. Yandan oluşturulabilecek amaçları boş veriniz. Neden mi? Asıl amacınız oysa neden direk o amaca uygun bir alanda YL yapmadınız? Yok asıl amaç zaten eğitim yönetiminde YL yapmaksaydı neden bu kadar başka amaçlarda eklemeye uğraşıyorsunuz? Gereken katkıyı beklediğiniz alanda zaten size yapmıştır, başka getirilere de ihtiyacınız yoktur.
A üniversitesinin Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans için yazdığı amaç açıklaması:
"Bu doğrultuda ana bilim dalının temel amacı, 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, teori ile uygulamayı birleştirerek eğitim yönetimi alanının bilgi birikimine katkıda bulunabilen eğitim liderleri yetiştirmektir. "
1.png 2.png
Gerçi siz aynı demagojik tavırla "eğitim liderini" de lider öğretmen filan diye değerlendirir, kendinize ışık tutarsınız. Buyurun TDK'nin liderlik tanımı:
lider.png
Neyse şimdide kendi yazdıklarımı yeniden yazayım, belki bu sefer okursunuz.
1) Öngörülen puan gerçekten fazla.
2) Eğer gerçekten amaç öğretmenin alanında gelişimi ise; Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. (Bu kısım sizi rahatsız etti sanırım. Varsın rahatsız etsin, gerçek gerçektir.)
NOT: Yönetmeliği şu anki hali ile yorumlamak istemiş, kişisel kanaatimi tamamı ile yazmamıştım. Onu da yazayım. Mezkur değişiklik geçmişse dönük olarak bana tahminim 40 ve üzerinde puan getirecek olmasına rağmen uygulanabilir, doğru, adil bulmuyorum. Hem geçmişe dönük hem bundan sonrası için. Bakanlığın önce herkes için bu imkanları bulabilecek eşitliği adaleti sağlaması gerekli. Bu işler sadece isteğe, arzuya bağlı olmanın ötesinde Türkiye'de.

insanları savunma psikolojisi ile suçluyorsunuz lakin yazılanları okumadan sadece savunma psikolojisi ile cevap veriyorsunuz. Ya da amaç sadece hedef şaşırtmak... Ana amaç neyse onu yazdılar arkadaşlar, ben yazmadım. Siz onun üzerine şu da var yazmak için nasıl da güzel süslemişsiniz cümleleri. Yandan oluşturulabilecek amaçları boş veriniz. Neden mi? Asıl amacınız oysa neden direk o amaca uygun bir alanda YL yapmadınız? Yok asıl amaç zaten eğitim yönetiminde YL yapmaksaydı neden bu kadar başka amaçlarda eklemeye uğraşıyorsunuz? Gereken katkıyı beklediğiniz alanda zaten size yapmıştır, başka getirilere de ihtiyacınız yoktur.
A üniversitesinin Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans için yazdığı amaç açıklaması:
"Bu doğrultuda ana bilim dalının temel amacı, 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, teori ile uygulamayı birleştirerek eğitim yönetimi alanının bilgi birikimine katkıda bulunabilen eğitim liderleri yetiştirmektir. "
Ekli dosyayı görüntüle 66970 Ekli dosyayı görüntüle 66971
Gerçi siz aynı demagojik tavırla "eğitim liderini" de lider öğretmen filan diye değerlendirir, kendinize ışık tutarsınız. Buyurun TDK'nin liderlik tanımı:
Ekli dosyayı görüntüle 66972
Neyse şimdide kendi yazdıklarımı yeniden yazayım, belki bu sefer okursunuz.
1) Öngörülen puan gerçekten fazla.
2) Eğer gerçekten amaç öğretmenin alanında gelişimi ise; Alanında yüksek lisans, alanında doktora ibaresi ve sınırların çizilmesi(branş şeklinde) şart. (Bu kısım sizi rahatsız etti sanırım. Varsın rahatsız etsin, gerçek gerçektir.)
NOT: Yönetmeliği şu anki hali ile yorumlamak istemiş, kişisel kanaatimi tamamı ile yazmamıştım. Onu da yazayım. Mezkur değişiklik geçmişse dönük olarak bana tahminim 40 ve üzerinde puan getirecek olmasına rağmen uygulanabilir, doğru, adil bulmuyorum. Hem geçmişe dönük hem bundan sonrası için. Bakanlığın önce herkes için bu imkanları bulabilecek eşitliği adaleti sağlaması gerekli. Bu işler sadece isteğe, arzuya bağlı olmanın ötesinde Türkiye'de.
Sayın hocam, bende yüksek lisans yapmış biri olarak eleştirilerinize çoğunlukla katılıyorum. Keşke daha adil bir sistem kurulsa da herkes emeklerinin karşılığını tam olarak alsa. Hizmet puanı az-çok tartışılır.
Maddi olarak normalde %15 artırım alırken %5 e düşüren Meb maddi olarak birşey vermez gerçekçi düşünmek lazım. Elindeki tek kaynak hizmet puanı.
Tek seferde 50 puandan ziyade artırımlı ( yıllık %10 ekstra puan mesela) verilebilirdi ve bu kadar göze batmazdı.
Sonuç olarak kendini yenileyen, geliştiren öğretmene bir şekilde ekstralar verilmesi düşüncesindeyim.

Adı "HİZMET PUANI" diye geçen ve devlete yapılan hizmet karşılığında verilen bu puanı alakasız bir şekilde MEB ile ilgisi olmayan bir kurum ile ilişkilendirilerek bunu da hizmet ten sayıyorum demesini ve bunu savunabile insanları anlıyamıyorum. Oldu bir de şunu yapsın. Emeklilikten saysınlar bak bu da güzel fikir.

Sayın hocam, bende yüksek lisans yapmış biri olarak eleştirilerinize çoğunlukla katılıyorum. Keşke daha adil bir sistem kurulsa da herkes emeklerinin karşılığını tam olarak alsa. Hizmet puanı az-çok tartışılır.
Maddi olarak normalde %15 artırım alırken %5 e düşüren Meb maddi olarak birşey vermez gerçekçi düşünmek lazım. Elindeki tek kaynak hizmet puanı.
Tek seferde 50 puandan ziyade artırımlı ( yıllık %10 ekstra puan mesela) verilebilirdi ve bu kadar göze batmazdı.
Sonuç olarak kendini yenileyen, geliştiren öğretmene bir şekilde ekstralar verilmesi düşüncesindeyim.
Goruslerinize tamamen katılıyorum. Ama tek kendini yenileme yolu yüksek lisans mi. O yönetmelikte olmayan pek çok yolla kendini yenilemek mümkün iken niye diger imkanlar yönetmelikte yok. Yuksek lisans yapmış yetersiz bu kadar insan varken nedir bu yüksek lisans fetişizmi bunu anlamıyorum. Sorun bu. Bazı arkadaşlar öyle şeyler yazmış ki yüksek lisans yapmak söyle böyle. Hepsini biliyoruz hocam. Iyi olan yüzde 10 bilemedin 20 dir. Geri kalanı kağıt üzerinde diploma. Hayatın gerçeklerine bakmak lazım.

Hocalarım zorunlu hizmetten muaf olanlar ne olacak bilginiz var mı. 11 yıldır zorunlu hizmet bölgelerindeyim ama arkadaşlar artırımlı puan alırken ben alamadım. Geçenlerde bir grupta onlarda alabilecek demişlerdi.

Geri