Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
Ben küçük bir ilçedeyim de hocam dergi doğrulamak için hangi programı kullanıyorlar bilginiz varmı doi.org gibi sitelere baktım da bizim ilçe daha yeni yönetmelik bir öğrenelim dedi.düşününki benim ilçe makalenin yayınlandığına dair üniversiteden yazı alsan olurmu dedi bende güldüm geçtim.
Hocam ben ilçe MEM ile telefonda görüştüm. Derginin web sayfasına girip makalemi arşivden gördüklerini ve onaylayacaklarini söylediler. Ve onayladilar. Hocam nasıl veya hangi programla kontrol ettikleri bizim acimiDan önemli değil ki. Onların sorunu bu. Siz dilekcenize ek olarak makalenizi gönderin. Gerisini bir şekilde çözerler. Onların sorunu bu.

Arkadaşlar ulusal veya uluslararası makale ekletmek için DOI numarası isteniyor. Böyle bir girişimde bulunan oldu mu? Çoğu büyük akademik dergi 2016-2017 gibi DOI'ye geçmiş, örneğin hala Amasya eğitim fakültesi dergisi geçmemiş. Sizde durumlar nedir? böyle bir durumdan haberdar olanımız var mı acaba?

Arkadaşlar büyük uğraşlar, ve üni hocalarından yardım alarak, doi'nin sonradan kullanılan bir sistem olduğuna ikna edebildim buradaki ilçe milli eğitimi. Ayrıca ISBN veya ISSN'i de ekleyebiliyorlarmış, ISBN ve ISSN işimi gördü. (Çünkü tüm üni degisi(ler)inin ISBN/ISSN var)

Ayrıca bazı dergilerin doi adresi DERGIPARK üzerinde makaleye tıklamadan yer almakta, bazılarında makalenin ilk sayfasında yer almaktadır.

Son düzenleme:
Lisede çalışan Fen edebiyat mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmez iken eğitim fakültesi mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmiş bu bir haksızlıktır.

Lisede çalışan Fen edebiyat mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmez iken eğitim fakültesi mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmiş bu bir haksızlıktır.
fen edebiyat mezunu öğretmen olmak için o tezsiz y. lisansı yapıyor, ama eğitim fakültesi mezunu ekstradan yapıyor. fen edebiyat mezunu da ekstradan yapsa da amacı öğretmen olmak. Şunu da söyleyim, tezsiz yüksel lisans yapmakla herhangi bir açık öğretim okumak aynı puanda olmalıydı. Adam mühendislik okusa baştan sona, yine 10 puan alacak, tezsiz yapsa 30 puan. Bu puanlar seneyi görmeden güncellenir, demedi demeyin!

Yüksek lisans yapanların çoğu kadın, buradan pay biçin yüksek lisansın ne kadar torpilsiz yapıldığına. Eli yüzü düzgün olup da yüksek lisans yapmayan bayan öğretmen çok az. Ayrıca eğitime katkıymış, çoğu öğretmen yüksek lisans yaparken gün boşaltıp elini okulun işlerine sürmüyor bile. Yazık.
asıl size yazık hocam. kadın erkek ayrımcılığı yapıp çok saçma sapan bir yorum yapmışsınız. eşiniz kız kardeşiniz yüksek lisans yapsa ve böyle dense ne düşünürsünüz cidden ayıp ama artık. gidip yapın alın puanınızı.

Gerçegi, münafıga anlatmaya gerek yok sadece beklesin yargılanmayı...ibadet senin borcun iken,iman senin sertifikan.sertifika almadan hiç bir yere giremezsin.İman giderse istersen kral ol her seyi heba edersiniz.

Öğretmenlik için tezsiz formasyondur.Yoksa dışardan gidip de coğrafya, biyoloji alanında yapmıştır buna veriliyor zaten.

Hocalarım işin aslını bilmeden yazıyorsunuz... O yüzden pek tartışma işine giresim yok ama şöyle açıklayayım ... Eğitim fakültesi bir arkadaş var diplomasında birleştirilmiş tezsiz yüksek lisans ibaresi var bu yüzden dolayı 30 puan almış yani eğitim fakültesi okurken tezsiz yüksek lisans eğitimi verilmiş gidip kendisi ayrıyetten tezsiz yüksek lisansa başvurup almamış okul arkadaşı bu şekilde 5 yılda mezun etmiş bir de fen edebiyat mezunu arkadaş var bu kişi ise 4 yıl lisans eğitimi aldıktan sonra atanma şartlarını taşımak için tezsiz yüksek lisans almış her iki lisans mezunu olan grup içinde 5 yıl okumuş olma şartı bu şekilde sağlanmış... Liselerde branş öğretmenleri için 5 yıl okumuş olmak gerekiyor malum olduğu üzere. Şimdi meb işi çorba ettiği için eğitim fakültesi mezunu olan kişiye tezsiz yüksel lisansı olduğu için 30 puan yazarken fen edebiyat mezunu olan kişiye 30 puan ekleme yapmamış. Formasyon ibaresi ile karıştırmayın bu diplomalarda tezsiz yüksek lisans ibaresi var...

Sorunun çözümünü buldum arkadaşlar eğitim öğretim kısmındaki bir yanlışlıktan dolayı puan vermiyormuş "Öğr.Durumu/Bölümü : Lisans+Lisansüstü(TEZSİZ)" şeklinde düzeltince veriyor puan. Bu düzletmeliyi okul değil İlçe il milli eğitim Müdürlüğü yapabiliyor...

udemy,cybrary,youtube,btk akademi ve bir sürü websiteden çok şey öğrendim.Şimdi bende puan hak etmiyor muyum? :D Köpek gibi sadığım yeni bir şey öğrenmeye :cool: Bunun için kimse puan vereyim de kendini geliştir demiyor.İçindeki sesi dinlemek yeterli sanki yahu:cool:

Cimerden MEB hizmetçi eğitim kurslarına da 3 puan verilmesini isteyin.Bu YL olayı için sendikalara mebe yüzlerce mesaj attık.

Hocalarım işin aslını bilmeden yazıyorsunuz... O yüzden pek tartışma işine giresim yok ama şöyle açıklayayım ... Eğitim fakültesi bir arkadaş var diplomasında birleştirilmiş tezsiz yüksek lisans ibaresi var bu yüzden dolayı 30 puan almış yani eğitim fakültesi okurken tezsiz yüksek lisans eğitimi verilmiş gidip kendisi ayrıyetten tezsiz yüksek lisansa başvurup almamış okul arkadaşı bu şekilde 5 yılda mezun etmiş bir de fen edebiyat mezunu arkadaş var bu kişi ise 4 yıl lisans eğitimi aldıktan sonra atanma şartlarını taşımak için tezsiz yüksek lisans almış her iki lisans mezunu olan grup içinde 5 yıl okumuş olma şartı bu şekilde sağlanmış... Liselerde branş öğretmenleri için 5 yıl okumuş olmak gerekiyor malum olduğu üzere. Şimdi meb işi çorba ettiği için eğitim fakültesi mezunu olan kişiye tezsiz yüksel lisansı olduğu için 30 puan yazarken fen edebiyat mezunu olan kişiye 30 puan ekleme yapmamış. Formasyon ibaresi ile karıştırmayın bu diplomalarda tezsiz yüksek lisans ibaresi var...

c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30

madde açık hocam fef mezununun atanmak için aldığı tezsiz yüksek lisansa 30 puan verilmez

Geri