Hızlı Çizgi İzleyen için bir kaç soru ve Kod isteği?

Kodla Büyü
hızlı çizgi izleyen pisti değişti ve çizgi izleyn ile karıştırmayın pid değerleri çok farklı çizgi izleyen ile.
malzeme listeniz şöyle olacak yaklaşık;
1- Şase(hafif olmalı şeffaf pla ile %30 doluluk yeterlidir)
2- 2 torklu 4000 rpm motor
3- en az motor başına 3A akım verebilen bir kart(hafif olması tercihiniz olmalı)
4-plastik sarhoş tekerlek
5-qtr-8A
6- mz-80
7-lipo en az 11.1V en fazla 15V (300mah 30C yeterlidir hafiflik için)
8-BaneBots Tekerlek 35mm veya terche göre 41 mm(şasenize göre değişecebilir yere yakın olmak iyidir)
9- distans(plastik) ve 3mm vida

Gerisi kod kısmıdır.....
robkod.org

Hocam deneme amaçlı 1500 rpm ile başlıyoruz. Diğer listedeki bütün elemanları hazır ettik sayılır. Geçenlerde bir deneme yaptık. Söylediğiniz gibi PID değerlerini nasıl bulabiliriz? Deneyerek mi?

Standart koddur üzerinde değişiklik yapılması gerekecektir. Kullanabileceğiniz gövde malzeme ve Elektronik aksam için derneğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ayrıca çizgi izleyen , engelden kaçan ,duvar takip eden, bluetoth kontrol, caretta caretta robot, insansız hava aracı,robot kol ve sumo için kendi tasarımımız olan eğitim kitlerimiz mevcuttur. eğer kendi tasarımınızı yapmak ister iseniz teknik resim çizilen bir parçanın 3d çizimi ücretsiz olarak derneğimiz tarafından yapılmaktadır.

Hocam paylaşım için teşekkür ederim. Bu kodda uno kullanılmış sanırım. Analog sensör girişleri 6 tane... Ya da nano' daki sadece 6 analogu mu kullandınız?

Bir de motor sürücü olarak ne kullandınız acaba?

Hocam paylaşım için teşekkür ederim. Bu kodda uno kullanılmış sanırım. Analog sensör girişleri 6 tane... Ya da nano' daki sadece 6 analogu mu kullandınız?

Bir de motor sürücü olarak ne kullandınız acaba?

buyuk ihtimal oyle sen pwm pinlerini de kullan hocam.

ben soyle kullandiydim.

QTRSensorsRC qtrrc((unsigned char[]) {7, 6, A5, A4, A3, A2, A1, A0},sensorler, timeout, emitter_pin);

Hocam uno ile yarismaya katilirsiniz ama derece alamazsiniz agir kalir m. Surucu ile birlikde. Bizim kendi uretim kartimiz var ama piyasadaki kartlardan kullanacaksaniz zorlama akimina dikkat ederek aliniz.

Birde emiter pin i kullanmaniza gerek yok zaten lede ihtiyac duymayacaksiniz yarismada. Daha stabil calisir

Arkadaşlar. Yarışmaya çok az zaman kaldı. Bu sene ki rampalar 9-12 ve 18-21 arasında olduğu yazıyor. Acaba rampanın tepe noktası kaçıncı metrelerde olabilir?? Biz çalışmalarda 10 ve 19 olarak çalışıyoruz ama... Sizler nasıl bir çözüm buldunuz?

Geri