Hız Sabitleyici

Kodla Büyü

theogus45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Peugeot 308 premium dizel aracıma hız sabitleyici takmak istiyorum..daha önce böyle bir şey yapan yada yaptıran var mmi ? Biraz bahseder mısınız

Serviste takıyorlar 2010 da 250 tl gibi bişey verdim. Direksiyon altına bir kol takip arabayı programliyorlar.

İnternette Ali express tarzında yerlerde bu kol satılıyor alıp servis haricinde sanayide taktırabilir miyim acaba malum daha ucuza gelebilir

2016 Corolla 1.33 life aracıma aliexpressten 10 dolara aldığım kolu taktım gayet güzel çalışıyor. Burada önemli olan araçta altyapının bulunması.. Corolla sağ olsun her şeyi yapmış kolu koymamış.

2012 model Opel Astra Esentiaya 2-3 yıl önce serviste 86-87 gibi bir fiyata taktırmıştım, sadece sinyal kolu değişti, zaten araba destekliyordu, hatta göstergede ışığıda yanıyor, eskisinin de verdiler.

gaz pedalının altında düzenek varsa elektronik gaz destekliyordur. hafif eğilip görebilirsiniz

Aracimda destekliyor ışık yeri belli var ve kol takma yerinde bir kapakcikla kapatılmış sadece oraya takılacak oda var..ama cesaret Edip AliExpress den alamadim sonuçta yazılım da atılacak sanırım sadece kolu takmak yetmiyor

Aracınızın ruhsat bilgileri ile servise götürüp aracın motorunun hız sabitleyici ye uygun olup olmadığını sorun bende seat ibiza var serviste taktırmaya karar verdim servise gittim her türlü düzeneği hazır ama servise ruhsattan sorgulattıgımızda motorun beyninin midir nedir buna uygun olmadığı söylendi bende vaz geçtim.en iyisini servis bilir.servise danış yaptıracaksanda dışarda yaptır ama öyle çin malı şu malı falan la değil , sen gaz pedalını emanet etmiyorsun bir anlamda dikkatli olmalısın.

devreden çıkar çıkmaz , hata yapar yapmaz bu riskler basit riskler değil.ucuz ama sonucu pahalı riskler

Benim aracımda hız sabitleyici fabrika çıkışı mevcut. Ben aracı aldıktan sonra 50.000 km yol yaptım. Bunun en fazla 1.000 km'sinde hız sabitleyici kullanmışımdır. Ben açıkcası çok kullanmıyorum. Sizde pek kullanmayacaksanız hiç gerek yok derim.

hocam biz de senin dediğin gibi aliexpressten aldık. Daha sonra antalya akdeniz sanayideki yetkili bayii ye yazılımını 120 tl ye attırdık pazarlıkla, araç 2003 model düz vites 307. Şu an canavar oldu. Yapılan masrafa değdiğini düşünüyoruz tepkisi falan çok iyi ayrıca gazı kendi ayarladığı için yakıttan da tasarrufu oldu bir miktar. Sadece 4 veya 5. viteste 70 km hızı geçtikten sonra devreye alınabiliyor.

Şehir içi trafikte kullanamayacaksınız, uzun yolda işinize yarıyor evet, ama yolların kalabalık olduğu zamanlarda frene ya da debriyaja bastığınızda devreden çıkıyor. kısaca olmazsa olmaz bir şey değil bence. şu anki aracımda mevcut ama çok kullandığım söylenmez...

Olurmu hic. Bence olmazsa olmaz bir özellik. Bir araç aldığımda ilk baktığım hız sabitleyici sidir. Uzun yolu işkence olmaktan çıkarıyor.

Geri