Hisseli Harikalar Kumpanyası (Formatörlük. Dikkatle okuyunuz..)

Kodla Büyü

bariscan57

Site Gezgini
Arkadaşlar son 1 haftadır okuyorumda yazılanları söylenenleri artık dayanamadım. Malum memleketimizde kimse öz eleştiri yapmaz tavuğuna kış denmedikçe sesini çıkarmaz. Son hezeyanları okuyunca komik geldi şöyleki;

Bir kurum diyorki "Arkadaşım bana geçici mevsimlik işçi lazım şu şu işleri yapacak diye sende tamam diyosun başlıyosun çalışmaya sonra kurum diyoki arkadaşlar iş bitti teşekkürler yada artık bana Daha KALİFİYE adamlar lazım yada ÜSTlerinizden şikayet var YATIYOMUŞSUNUZ vs vs.... tepki göstermeye hakkın varmı adı üstünde GEÇİCİ İŞÇİSİN ne bekliyordunki demezlermi adama. (2 yıllık mezunları 1 SATIR yazı ile bitirdi tek kişi bişi dedimi yada mahkemeye verip kazanan duydunuzmu yada kazanma ihtimali olan??? GEÇİCİ İŞÇİSİN ARKADAŞIM....)

Kurum şartları değiştiriyorum yada bu işi tamamen bitiriyorum diyemez mi? (Geçiçi işçiysen KADROLU ÖĞRETMENE DİYEBİLRLERMİ HAYIIIIIRRRRRR) tabi ki der karşılıklı arz talep meselesi, bugün arkadaşlar eğticilik bitti teşekkür ederim hepinize hadi herkes okuluna dersine dönsün deseler gocunucak içinden BEĞENMEYECEK "öğretmen" (!) leredir lafım. Genel Müdürlük demişki bazı eğitim projelerin var B.D.E İntel Think.com Dyned vb. vb. vb. ve bu işleri yapacak bana insan gücü gerekiyor hasbel kader 1991-93-98-2004-2006 dan toplaya toplaya 550-600 KİŞİ TOPLANMIŞ yanlış doğru bir sürü iş yapılmış yapılmaya çalışılmış buraya kadar herkes bana katılıyordur umarım. Peki biraz da çuvaldızı kendimize batıralım Bizim orda bir deyim var AZ DELİKANLI olalım. Biraz önce dediğim gibi (Rakamlar değişebilir) Bu 600 kişinin en az 250-300 kişisi Maile gelince esip gürleyen ama kendine 13.00-18.00 arasına kurs koyup sıcak yatağından 12.00 de kalkıp kursa giden ordan evine dönen sonra maaş+ekders+kurs parası alan, haftada bir bilemedin 2 kez ilçesine/iline söyle bir uğrayan hayatında excel, word'den başka bişi bilmeyen Eğiticiliği dersten kaçma çocuklarla uğraşmama not karne veli toplatısı sınav vb işleri angarya gören "kesinlikle hiçbir ortamda bunları söylemeyen" ama yaptığı her işle belli eden BRANŞINDAN korkan içten içe öğretmenleri küçümseyen Aslında bu işten hiçbir beklentisi olmayan sadece aylık 400-600 ytl yi cebine koyup kirasını taksitini ödemeye kalkan. Kurslarda 2.5 ytl lik yemeği yemeyip akşama kadar oturan kendini karda sanan Lafa gelince ilçede çalışıyorum diyen ama ilçede adamı sorsalar bırak memurları bağlı olduğu şube müdürünün tanımadığı insanlar yokmu aramızda peki bu adamlar bilinmediklerini duyulmadıklarını görülmediklerinimi sanıyolar AKSİNE HEPSİ BİLİNİYOR DUYULUYOR GÖRÜLÜYOR çoğu beğenmedikleri şube müdürlüklerinin insanlıklarından yada işin yoğunluğundan adamı unuttuklarından kaynaklanıyor. Peki ne olduda bazılarını saadet zinciri bozulunca ayağa kalkltılar FETHİYEDEKİ şube müdürleri toplantısında konuşulmadığını mı sanıyosunuz KİMİN NERDE OLDUĞU İŞ YAPIYO GÖRÜNÜP YAPMADIĞINI başka ildeki ARKADAŞI SANDIĞI ADAMI ARAYIP "ARKADAŞIM BİZİM BUrası çok rahat yaa valla akşama kadar yatıyorum dediğini" Okulları geziyorum deyip okula 5 dakika uğrayıp tüydüğünü örnekleri çoğaltmak mümkün eveeeeett bunlar konuşuldu peki ne oldu. TİPİK BİR KURUNUN YANINDA YAŞINDA YANMA olayı oldu herkesi sınava almaya karar verdi kurum.
YUKARIDA YAZIKLARIM KİMSEYİ BAĞLAMAZ AKŞAM YATAĞINA RAHAT YATAN VİCDANI RAHAT OLAN İŞİNİ YAPAN KİMSEYE KİMSENİN LAFI YOK BU MAİLDEN SONRA YOK BEN ŞUNLARI YAPTIM ŞU PROJELERE İMAZ ATTIM VS VS. YAZACAK ARKADAŞLARA DA LAFIM "TEVAZUYU BİLMEYEN YAŞAMAYI BİLMEZ" churcill
Bırakın insanlar parmakla göstersinler arkanızdan .çalışkan çocuk dedinler sen ben çalışkanım şunu bunu yaptım dersen bence hiçbişey yapmamışsındır.

Sınav olması yanlış değil ama 2006 2004 de vb tarihlerde sınava girmiş adamı sen tekrar sınava almamalısın bu gerçekten yanlış Ha kontenjanı arttır yeni arkadaşlar kat güzel ama geçen yıl sınava girmiş adamı sınava alman Öss yi kazanıp okuyan çocuğu 2. sınıfta yok tekrar sınava gir demeye benzemez mi? AMA BAŞTA DEDİMYA GEÇİCİ İŞÇİSİN YARIN İŞ BİTTİ DESELER NE DİYCEN?????
Sözün sonu dostlar 600 kişini hepsin KADROLU ÖĞRETMEN Mİ? ÖĞRETMEN MAAŞ ALMA SEBEPLERİ ÖĞRENCİLER Mİ? ÖĞRENCİLER peki bu bağırış çığırış ne için öğretmenliğe dönseniz ÜZÜLÜRMÜSÜNÜZ????? Üzüleceksiniz ne işiniz var bu meslekte demezlermi adama??? Ha birde duydum çok güldüm bu işi yapıp kendine kariyer planı Md yrd. Müdürlük falan olursa katkısı olacağını sananlar bile var hevezlenmesinler boşuna onuda söylemeden geçemiycem.
Birde Çekirdek 25-30 kişilik bir grup arkadaş var sınava girmeyecek olanlar. Bu konuda tepki gösteen arkadaşlar yok bizim haberimiz yoktu vs diyenlere İl koodinatörlerine müracaat etmelerini öneririm. :))) Bu grubun temelinde her ilden İl koordinatörün önerdiği arkadaşlar çağırıldı onların arasında ingilzice çok zor bi sınav yapıldı ve arkadaşların hepsi gerkeçten çok kaliteli arkadaşlar sınava girmeyenlere torpilli diyeceğine il koordinatörüne kız senin adını vermediği için. :)))

UZUN YAZI OLDU TEPKİ GÖSTERİP YOK YANLIŞSIN YOK SAÇMASIN VS DEMEK SERBESTİR. AMA GERÇEKLERDE ACIDIR...
HERKESE MUTLU HUZURLU SAĞLIKLI ÇALIŞMALAR. (Maili duymayanlara duyurup görmeyenlere gösterirseniz sevinirim.)

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!

Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi küheylân, koşmana bak sen!

Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi Noel ağacı;

Dallarda iğreti yaprak utansın!

Burada inanıyorum ki bu duygularla çalışan yüzlerce arkadaşım var . Etkinlik kısmına bakarasnız buradaki insanlar bişeyler yapmaya çalışıyor. Bazen birbirimize kırıcı olsak yada uzun uzun bazı şeyleri tartışsakta bu platformda insanlar birşeyler için uğraşıyor.
Bu noktadan sonra sınav iptal olmayacağına göre insanlar kendine göre bir plan yapacaktır.Diğer tarafdan eleştirdiğimiz kurumda bizler yönetici vs olsak inanın o kadar farklı sistemler yaparız ki burada onlar 100 lerrce yorum yapar. Diğer bir yandan aklın yolu bir bir sistem oluşturacaksan boy ve kiloya göre seçme yaapamayacaksan illa bir sınav gerekli . Ben o yada başka biri geldiği yerdeki yaptığı görevin yeterliliği kurumları değil insanın kendi iç dünyasındaki helal ve haram kavramlarını ilgili bişeydir.Farklı bir yorum okuduğumuz için tşklerrr.

Arkadaşım öncelikle siteye yazdığın ilk mesaj olduğu için hoşgeldin diyorum. Sanırım iş yapmayıp yatan Eğitici formatörlerden yakınıyorsun. Herkes nasibini alır. hak eder veya etmez. ancak Herşeyin elbet bir gün hesabı sorulur.

Daha önce iki defa sınava girdim ve sınavı kazandım.(EBFO nasıla seçildi ise?) Ama görev alamadım . Şimdi 18 yıl saçmalığına takılyorum. İzahını yapabilecek var mı?

bariscan57' Alıntı:
Birde Çekirdek 25-30 kişilik bir grup arkadaş var sınava girmeyecek olanlar. Bu konuda tepki gösteen arkadaşlar yok bizim haberimiz yoktu vs diyenlere İl koodinatörlerine müracaat etmelerini öneririm. :))) Bu grubun temelinde her ilden İl koordinatörün önerdiği arkadaşlar çağırıldı onların arasında ingilzice çok zor bi sınav yapıldı ve arkadaşların hepsi gerkeçten çok kaliteli arkadaşlar sınava girmeyenlere torpilli diyeceğine il koordinatörüne kız senin adını vermediği için. :)))
Eğitek'in elinde koskoca SINAV sonucu vardı. İstenilseydi, her ilden en yüksek puanı alan çağrılıp, o çok zor denilen İngilizce sınav bu kimselere yapılablirdi. O zaman kimse adaletsizlik iddiasında bulunamazdı. Ama sınav sonucu hiçe sayılıp, referansa göre adam çağrıldı. Gözünü seveyim böyle adaletin.

kazuo' Alıntı:
bariscan57' Alıntı:
Eğitek'in elinde koskoca SINAV sonucu vardı. İstenilseydi, her ilden en yüksek puanı alan çağrılıp, o çok zor denilen İngilizce bu kimselere yapılablirdi. O zaman kimse adaletsizlik iddiasında bulunamazdı. Ama sınav sonucu hiçe sayılıp, referansa göre adam çağrıldı. Gözünü seveyim böyle adaletin.
:+1:

evet bende il koordinatörüne sordum ve arkadaşın dediği gibi eğitek tarafından kendilerinden hiç bir şekilde isim istenmediğini söyledi..Ben arkadaşı kınıyorum aslında bilgisayarcı branşcı kavgası yapmak istiyor ama lafı dolaylı anlatarak işi halletmeye çalışıyor..
706 nolu kurslara giden arkadaşlar dednildiği gibi seçilip sınava falan alınmadı külliyen yalandır....

badboys' Alıntı:
evet bende il koordinatörüne sordum ve arkadaşın dediği gibi eğitek tarafından kendilerinden hiç bir şekilde isim istenmediğini söyledi..Ben arkadaşı kınıyorum aslında bilgisayarcı branşcı kavgası yapmak istiyor ama lafı dolaylı anlatarak işi halletmeye çalışıyor..
706 nolu kurslara giden arkadaşlar dednildiği gibi seçilip sınava falan alınmadı külliyen yalandır....

Külliyen yalan madem 706 nolu kurstan niye herkesin haberi yok nasıl seçildi anlatın öğrenelim.

badboys' Alıntı:
706 nolu kurslara giden arkadaşlar dednildiği gibi seçilip sınava falan alınmadı külliyen yalandır....[/quote

Yazıdan branşcı bilgisayarcı kavgası yapmak mı? Ben özünde sistemin yanlışlığını anlatıyorum. Yada ben farklı siz fartklı okuyosunuz.]

işin ilginçtarafı hocam senin yazıdan sonrai mesajları okursan herkes aynı şeyi sölüyo

Hocam bişe anlamadık diye

bariscan57 büyük ihtimal eğitici formatörsün cesaretin varsa bizim eğitici formatör mail grubuna bu maili atarmısın. 706 ları sınav sonucunda nasıl görevlendircekler bakalım. Mahkeme hemen bitmez ama sonunda çok kişinin başı yanacak.

Nerede bir formatörler toplantısı olsa hemen aynı örnek geliyor. Yok yatan formatörler varmışda, birbirlerine mail atıyormuşlarda ben yatıyorum sen çalışıyormusun diyorlar mışda. Artık bunlar konuşulmasın!

Madem adam yatıyor. Kes biletini kardeşim. Benim önüme gelipte : Aman ha! Yoksa! diyerek afra tafra yapma.

İşini doğru düzgün yapana da adam muamelesi yap. Hep kötüyü örnek gösterme bir de iyi leri göster.

Sınav mevzuuna gelince gerçekten sınav daha yapılalı iki yıl oldu. Bu ne acele. Hangi yangından mal kaçırıyorsunuz. Görevlendirmeler yapılıyıor. 2 hafta sonra kadroları artırıp baskın sınav yapıyorsunuz. Nereden neyi soracağınız belli değil. A+ sorular olacakmış!!! Herşeyimiz A+ zaten :!: :!: :!: sorularda A+ olacak. Teşekkürler efendiler, teşekkürler. Tarih bunları da yazıyor :!:

ARKADAŞLAR MERHABA BEN YENİYİM ÖNCEKİ ANKARADA YAPILAN EĞİTİCİ FORMATÖRLÜK SINAVINA GİRDİM HOŞ ORADA Kİ SINAVDA NE BİR ALT SINIR VARDI NEDE BAŞKA BİRŞEY ORADAKİ TEK AMAÇ EĞT.TEKNOLOJİLERİNİN PARAYA İHTİYACI VARDI SINAV YAPTI VE PARAYI ALDI ŞİMDİ TEKRAR BİR SINAV VE YİNE PARA MEVZUSU SONUŞ BİZLER BİR UMUT PEŞİNDE SÖMÜRÜLÜYORUZ HOŞ BU SINAVADA GİRECEM AMA YİNE SONUÇ AYNI HERHANGİ BİR ŞEKİLDE ATAMA OLMAYACAK ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN

barışcan kardeş 1 haftadır okuyupta yazmadan sabrettiğin için öncelikle seni tebrik ederim. bu asabiliğinide çocukken başından geçen fakat yenemediğin bir takım olumsuz hatıralardan kaynaklandığını sanıyorum.
bundan sonra bu kadar sabırlı olma kısa kısa yaz nede olsa bizde etten kemikten yaratıldık...

Geri