Hisse Senedi alım/satım?

Kodla Büyü
yaw bırakın bu işleri. gelin size aracı olayım arnavutköyden arsa alın. kanal istanbul ve hava alanıyla köşelik olun. istanbulda toprağın olsun. kafa rahat hem. alıp unutacaksın yıllar sonra karşına çıkar

Peki birisi yüksekten almışsa hisseyi ve şimdi zarardaysa ne yapmalı zararı kurtarmak için beklemeli mi yoksa nerden dönersek kâr deyip satmalı mı?
çok mantıklı bir soru. eğer zarar büyükse bence beklemekten başka çare yok. eğer zarar büyük değilse satıp farklı hisselerden alsat yaparak zararı çıkartmaya bakmak lazım.

aselsan bilişimci forumlarına düşecek kadar varoşlaşmışsa o kağıttan uzak duracaksın. borsada sürekli güvenli liman diye bişey yoktur.hiç bir kağıda bel bağlanmaz.buna tüpraş petkim gibi sağlamlığı kanıtlanmış hisselerde dahildir. yaklaşık 1 senede 9 liradan 47 liraya çıkan hisse tabiki patlayacaktı. ayrıca bizim ülkenin borsasına teknik taktik işlemez.%60 ı yabancının elinde oyuncak olmuş borsada da millilikten bahsedilemez. her kağıdın psikolojisi, hareketi sahibinin isteğine bağlı bizim ülkede.galip gibi ayı gibi (lakabı o) adamlar bi kağıttaysa donuna kadar alırlar. ve spk asla dokunmaz.çünkü spk oraya saksı olarak dikilmiş.hiç bir denetimi görevi yok. aselsana tedbir koydular ay sonuna kadar açığa satış olmayacak v.s..diye . spk nın varlığını ilk defa gördük. her kağıda operasyon çekiliyor hemen hemen.nerede bu spk? gören varmı? tek milli kağıdımız aselsanmı bizim? kısacası bizim ülkenin borsası çöp. bulaşmayın derim

Arkadaşlar bir miktar tl param var. Yatırım yapmak istiyorum ama şu an piyasalar çok karışık geldi bana . Siz olsanız borsaya mı döviz e mi yatırırsınız ? Hissede hangi kağıt mantıklı olur? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Hocam bu aralar 2 +2 =4 etmiyor
Para kimdeyse senede dolara o yön veriyor.
Bu zamanda en mantıklı iş toprağa yatırım

Arkadaşlar bir miktar tl param var. Yatırım yapmak istiyorum ama şu an piyasalar çok karışık geldi bana . Siz olsanız borsaya mı döviz e mi yatırırsınız ? Hissede hangi kağıt mantıklı olur? Fikirlerinize ihtiyacım var.

hocam benden sana bi kardeş tavsiyesi. sakın ha sakın bu dönemde borsaya felan girme. eğer paranla dert sahibi olmak istiyorsan git gir. ama kafam rahat olsun diyorsan git elindeki paranla altın al. en güzeli. kaybettirmez. rahat olursun. piyasalarda spekülasyon yapıyolar ve özellikle bilmeyen küçük yatırımcının parasını resmen soyuyolar. bak en büyük örnek aselsan bence.

Yatırım tavsiyesi değildir . ( CCOLA aldık attık kenara unuttuk . Belki 2 belki 3 yıl sonrası dönüp bakıcam )

borsada üç kuruş para kazanan Her ama Herkes AKIL HOCASI kesilir.

borsada paranı hüppp diye içinde ANLARSIN.

günlerce aylarca takip edersin 5dakikada paran UÇAR.. (kasım17 aselsan örneği. sadece 5dakika)

heryerde dolaşan temel ÖĞÜTLER vardır. Laf değil onlar YENİLEN TOKATLARLA KAZANILAN DENEYİMLER.

Aç gözlü olup Hep Az daha Az dahA diyorsan BORSADAN UZAK DUR. sonun kötü olabilir.

işine sitres aile saadetine Sorun Sıkıntı katacaksın Bil.

...
kim ne derse desin sen borsaya gireceksin.
3kurus kazanacak havalara uçacaksın
herkese de akıl verecek anlatacak
bi gün gelecek İlk sevgilinden ayrıldığın gün gibi olacaksn :) haha aksi diyen varsa Hadi Ordan derim :)

Bu başlıkta bazı arkadaşlar bildiğin saçmalıyor, yatırım yapana varoş diyen mi dersin,millete akıl hocası diyen mi dersin saymakla bitmez. Başlığı açtğıma pişman oldum. Arkadaşlar bu başlık hisse senedi alım satım için açıldı zorla kimse kimseye al sat demiyor.
Bu başlığı ilk açtığım da Aselsan 26 da idi, ve bana özelden yazanlar oldu o fiyatlardan aldılar. 47 tl ye kadar çıktı buradan satanlarda oldu. %100 kar yapıp çıkanlar olduğu gibi devam edenlerde oldu. Şuan fiyatı 33,50 tl yani Aselsan dursa bile şuan adam kardan zararda. Ha 40 üzerinde alanlar eğer al satçı ise tabiki zarar yazar. Ama uzun vade de kazandıracaktır, ben Aselsandan 1 yıl içerisinde bölünme bekliyorum. Önce yatırım nedir bunu öğrenmeliyiz, hep sabırsız olduğumuzdan kaybediyoruz.
Her hisse yükseldikten sonra düzeltme yaşar ama sonra tekardan yavaş yavaş o seviyelere gelir. (sağlam hisse ise)
Herkesin aklı var fikri var istediği yere yatırım yapabilir. saygılar

Bu başlıkta bazı arkadaşlar bildiğin saçmalıyor, yatırım yapana varoş diyen mi dersin,millete akıl hocası diyen mi dersin saymakla bitmez. Başlığı açtğıma pişman oldum. Arkadaşlar bu başlık hisse senedi alım satım için açıldı zorla kimse kimseye al sat demiyor.
Bu başlığı ilk açtığım da Aselsan 26 da idi, ve bana özelden yazanlar oldu o fiyatlardan aldılar. 47 tl ye kadar çıktı buradan satanlarda oldu. %100 kar yapıp çıkanlar olduğu gibi devam edenlerde oldu. Şuan fiyatı 33,50 tl yani Aselsan dursa bile şuan adam kardan zararda. Ha 40 üzerinde alanlar eğer al satçı ise tabiki zarar yazar. Ama uzun vade de kazandıracaktır, ben Aselsandan 1 yıl içerisinde bölünme bekliyorum. Önce yatırım nedir bunu öğrenmeliyiz, hep sabırsız olduğumuzdan kaybediyoruz.
Her hisse yükseldikten sonra düzeltme yaşar ama sonra tekardan yavaş yavaş o seviyelere gelir. (sağlam hisse ise)
Herkesin aklı var fikri var istediği yere yatırım yapabilir. saygılar

Hocama katılıyorum,
sabırlı değilseniz bu tür işlere girmemekte fayda var,
yok uzun vadeci iseniz sepet yapıp takip ettiğiniz yatırım araçlarına giriş yapılabilinir.
Millet olarak çok sabırlı olmadığımızdan kulaktan duyma haberlerle, araştırmadan-kafa yormadan miş-muş denilenlere
hareket etti mi, olmuyor bu işler maalesef.

Eğer bu ışte yetki belgeniz yoksa yatırım tavsiyesi cezai bir durum. Birisi bana şu adam tavsye etti aldım zarardayim derse tazminat odersiniz.

Eğer bu ışte yetki belgeniz yoksa yatırım tavsiyesi cezai bir durum. Birisi bana şu adam tavsye etti aldım zarardayim derse tazminat odersiniz.
ilk sayfadaki konu içeriğini okusaydın keşke önce, kimseye tavsiye etmem , burası bir forum ve bilgi alışverişinde bulunuluyor. Bu muhabbet çok sıkmaya başladı artık işinize bakın arkadaşlar!

Bitcoin dışındaki diğer coinlerden biraz alıp birkaç yıl yatmak istiyorum, bakalım ne olacak. 10 yıl sonra 1000'e katlarsa aynı konuya tekrar yazarım :D

Aselsan arka arkaya zirve yaptılar çıkartılarak 46lara
Sonra ckkerttiler.
Herkes noluyor dedi
Meğer ikinci halka arz sızmış.

Neyse ilan edildi.
Bı daha çoktu.

Sonra aylar geçti yerinde saydı
Bı gün aniden fişek
Meğer halka arza dış fonlar aracı olmamış
Tabi ky dan önce sızmış haber ki yabancı fonlar almış

Neyse
Haber yayınlandı
Ama ucu açıktı
Düştü çıktı falan

Hala belirsiz.

Burdan bu tahminlerden anladığım bişey var
Borsa için can alıcı bo konu var DUYUM.

aylarca yükselen kağıt sadece 5dakkada çöker
Sen noluyor diyene kadar

Dikkat edin derim.
Tavsiye değil tahminlerdir.
Hayal ürünüdür

Bazı arkadaşlar uyarmış. Ben de tavsiye etmediğimi ilk sayfada balirtmeye çalıştım. İlla borsaya yatırım yapmayı kafaya koydu iseniz;

-İhtiyacınız olmayan parayı kullanın.
-Borsa=risk risk=kaybetme ihtimali. Gerekli araştırmalardan sonra iyisini umun, kötüsüne hazırlıklı olun . Kaybetmeye de ekonomik ve psikolojik hazırlanın. Yoksa üzülürsünüz. Kimse size para kazandırmaya meraklı değil.

Şu an Enerjisa ile ilgileniyorum. Yatırım temsilcimle de görüşerek. Asla ama asla yatırım tavsiyesi değildir.

Bazı arkadaşlar uyarmış. Ben de tavsiye etmediğimi ilk sayfada balirtmeye çalıştım. İlla borsaya yatırım yapmayı kafaya koydu iseniz;

-İhtiyacınız olmayan parayı kullanın.
-Borsa=risk risk=kaybetme ihtimali. Gerekli araştırmalardan sonra iyisini umun, kötüsüne hazırlıklı olun . Kaybetmeye de ekonomik ve psikolojik hazırlanın. Yoksa üzülürsünüz. Kimse size para kazandırmaya meraklı değil.

Şu an Enerjisa ile ilgileniyorum. Yatırım temsilcimle de görüşerek. Asla ama asla yatırım tavsiyesi değildir.

Hoca bu Enerjisa diye diğer kayıtlardan para çıkmış deniyor. Onu almak için.
Bu iş nasıl oluyor. Normal hisse almak gibi değil sanırım.
Ak yatırım aracı diyor reklamlarda.
Talep toplama vs nasıl bir olay

Üçgen üçgen diye kafa şişirdim ama üçgen dönmüş görünüyor biraz daha düşerse 80000 lerden sağlam bir kağıttan girilebilir 80000 in çok altına düşmez sanırım düşedebilir tabi belli olmaz

Valla borsa ya falan bulasacaginiza gram altına yada dövize girin en temiz bu ekonomik gostergelerle ve yonetim anlayışıyla 6 7 ler de gelecektir..

Bu konuya ilk yazdığım mesaj 6 ay önce KASIM 2017 ; ASELSAN fiyatı 45 TL civarında idi.Uyarımı yapmıştım.bu gün yeni halka arz sonrası ilk işlem günü fiyat 21.50 civarı.Bu gün itibarı ile dolduruşa gelen kişi parasının yarısını kaybetti.Birde kredili aldı ise hiç bir şeyi kalmadı.Siz siz olun hiç kimsenin demesi ile bilmediğiniz sular girmeyin.Yok olur her şeyiniz.

Evet değerli hocalarım konu üzerinden 3 yıl geçmiş O zaman da çok değerli şeyler yazılmış peki 3 yıl sonra şimdi ne düşünüyorsunuz girmeli miyiz borsaya nereden başlamalıyız 3 yıl önce para yatırıp yıllarca bekleyeceğim diyenler ne yaptı gerçekten kazanılıyor mu alıp yatmalı mıyız merak ediyorum

Kim ne derse desin Türkiye de borsa kumar gibi. Hiç bir teknik ıvır zıvır işe yaramıyor. Yukarıda denildiği gibi duyumlar dedikodu işe yarıyor.

aracı kurum hangisini kullanıyorsunuz? banka önerisi var mı?
Banka komisyonları,aracı kurum komisyonlarının 2 katıdır.Alıp beklerseniz belki önemli değildir,al sat çok yaparsanız aracı kurumlara bakın.Aracı kurumlardaki hesabınız yanlış hatırlamıyorsam 150.000 TL kadar kısmı devlet güvencesindedir.

Banka komisyonları,aracı kurum komisyonlarının 2 katıdır.Alıp beklerseniz belki önemli değildir,al sat çok yaparsanız aracı kurumlara bakın.Aracı kurumlardaki hesabınız yanlış hatırlamıyorsam 150.000 TL kadar kısmı devlet güvencesindedir.
Aracı kurum bulunduğunuz yerde yok ise,size evrakları kargo ile gönderir,imzadan sonra kargocu teslim alır,1 haftada hesap açılır,internet üzerinden alım satım yapabilirsiniz.Derinlikli veri isterseniz,ücretli olarak alabilirsiniz.Kuruma al sat işlemleri sonucu yeterli komisyon bırakırsanız aylık ücret hesabınıza aktarılır.İnfo,A1,Gedik kurumları bilinen kurumlardan birkaçıdır.Aylık işlem hacminize göre komisyon oranları değişir.

Geri