Hiren's Boot wipe disk bölümü..

Kodla Büyü

can61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar hirent boot ile açılmayan bir harddiski onarayım derken wipe disk seçeneğini yanlışlıkla kullandım ve şuan harddisk görünmüyor. Bilgisayar açılırken harddiski görmüyor. Cd den xp ile daha önce açtığımda C ve D yi görebiliyordum fakat şuan hiçbiri yok. Diski başka bir bilgisayar taktım orada da bilgisayarımda görünmüyor fakat yönet kısmında biçimlendirilmemiş-ayrılmamış olarak görünüyor ve benden biimlendirmemi istiyor.
Şimdi dosyaları kurtarmak için ne yapmama gerek. Biçimlendirme yapmadan mı kurtarmak daha kolay olur yoksa biçimlendirip dosya kurtarma prog. larını mı denesem. Fikri olan paylaşabilir mi?

Aynı dert benim 2.5 inç taşınabilir HDD için de geçerli... Bilgisayara takınca Donanım Ekle - Kaldır da gözüküyor. Bilgisayarım içinde gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde gözüküyor, Bilgisayar Yönetimi - Disk Yönetimi içinde çevrimdışı olarak gözüküyor. Hiren CD içindeki programlarla denedim olmadı. MBR düzeltme programları, partition programları denedim olmadı. Bu konuda bende yardım talep ediyorum.

değerli hocam ben şuan problemi çözdüm.
Hirent cd sinde harddisk bölümüne gir birinci kısımda -bozuk kısımları bul ve onar- diye bir başlık var. onunla 120 gb lik harddiski yaklaşık 2 saattir taratıyorum ve 300 ün üzerinde hasar uyarısı verdi. sonunda tamamladı ve şuan sorun düzeldi yedeğimi alıp sistemi yeniden kuracağım. Umarım senin problemde bu şekilde hallolur. Kolay gelsin.

can61' Alıntı:
değerli hocam ben şuan problemi çözdüm.
Hirent cd sinde harddisk bölümüne gir birinci kısımda -bozuk kısımları bul ve onar- diye bir başlık var. onunla 120 gb lik harddiski yaklaşık 2 saattir taratıyorum ve 300 ün üzerinde hasar uyarısı verdi. sonunda tamamladı ve şuan sorun düzeldi yedeğimi alıp sistemi yeniden kuracağım. Umarım senin problemde bu şekilde hallolur. Kolay gelsin.
hocam hata bulduysa kurduğun sistemde her an çökme riski olacak.

Geri