Hiren's Boot CD - Acil durum Programları

Kodla Büyü

enginozdil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Uyarı: Yasal Olmayan Linkler Kaldırılmıştır.

Örnek olarak bir virüs, spyware, adware vs. gibi zararlı yazılımlar nedeniyle açılmayan veya aşırı yavaşlayan PC'nizi CD'nin içerdiği Antivirus ve Antispyware yazılımlarını kullanıp tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Harddisk sürücülerinizi C:> D:> E:> F:> gibi ayrı bölümlere ayırabilir, birleştirebilirsiniz.

Sisteminizin imajını alabilirsiniz (Ghost, Acronis)

Silinen dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Harddiskinizdeki hataları tarayabilirsiniz ve eğer mümkünse bad sectorleri kapatabilirsiniz.

Donanım testleri yapabilirsiniz.

Unuttuğunuz BIOS şifrenizi ve PC'nin açılış şifrelerini sıfırlayabilirsiniz.

ve daha fazlası tabiki,

alıntıdır.

acronis ile ağ

Acronis ile boot CD oluşturudum, bilgisayarı yeniden başlatıp kurulum yapacaktım ama listede sadece Yerel DiskC ve D yi görüyor Ağ listede çıkmadığı için kurulum yapamıyorum. Ben bu öğrenci bilgisayarlarının hepsinin yedeğini tek tek mi alacam ya :?

Bilen varsa anlatabilirmi. Bu arada oluşturduğum yedek dosyasınıda ağdan paylaşıma açtım yinede görmüyor.

evet bu programı geçen sene buldum. Tabi bi bilgisayarcı kullanırken görmüştüm rica ettim istedim bulamassın dedi sadece burda iki kişide falan var dedi..
bende adını buldum açılış ekranında :D
ertesi gün cd elimde :D
aslında elimde bundan daha iyi bir cd var.
xp sadece cd'den çalısıyor ve yedekleme vs bi dünya işinizi halledebiliyrosunuz. İlgileneneler varsa yardımcı olabilirm

ozdemir1001' Alıntı:
"Hiren's Boot CD" inderemiyorum arkadaşlar bir sürü soru soruyor..siz indirirken srun yaşadınız mı?
hocam şimdi tekrar denedim indiriyor
upload sitesinden dolayı bazı farklı sayfalarda açılabiliyor
onlara rağmen download'da bir problem yok

ben sadece harddiskin c: kısmını bölmek istiyorum..bunu bu programla yapabilirmiyimmmm...yada başka bir program var mı
???????

bu cd içerdiği programların ne işe yaradıgını bilebilirmiyiz????dönüşü olmayan bi yola girmeyelim..şifre kırıcıyı bulana kadar...buldum bi de anlamadık şeyler oldu..cd den çıkışda yok galiba reset atıyoz!!!

ben acronis kullanıyorum. bir öğretmen bir de öğrenci bilgisayarının image sini aldım. bood cd si ile açıyorum. kaynak olarak da dvd yi gösteriyorum. sorun yok. hatta imageleri de çogalttım. işim kolaylaştı. hele bu dyned sınıfına aliyyül agla oldu. iki dakikada sistem yerine gelmiş. tavsiye ederim.

hiren boot cd hayat kurtaracak bir program deposudur.sistemi tamamen çöken bir bilgisayarda bile çalışabiliyorsunuz.yapacağınız tek şey bilgisayarı cd den boot etmek.Her formatör öğretmende olması gerekir bence.

Geri