Hiç MEB'de Çalışmamış Kişilerden Eğitim Uzmanı Olur mu?

Kodla Büyü

1disposal

Üye
Milli Eğitim Bakanlığı Bugün itibariyle yine bir Eğitim Uzman Yardımcılığı duyurusu yayınladı. Ancak yine hüsran yine hayal kırıklığı. Duyuru incelendiğinde daha önce de belirttiğimiz gibi alınacak eğitim uzman yardımcıları Milli Eğitim Bakanlığında daha önce çalışmamış MEB'den bihaber, okul görmemiş, öğrenci görmemiş, veli görmemiş insanlardan Eğitim Uzmanı alınacak. Bu kötüye giden eğitim sisteminin daha da kötüye gitmesine sebep olacak çünkü Eğitimden bihaber insanlar Eğitimle ilgili kararlar alacak pozisyonlara ( ve SÖZLÜYLE ) getirilerek Eğitimin kalitesinin düşmesine bir tekme de Milli Eğitimi bilmeyen uzmanlar atacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Bakanlık bünyesinde hem merkez hem de taşra teşkilatlarında binlerce öğretmen çalışmakta iken ve ayrıca yönetmeliği de çıkmış haldeyken ( MEB Görevde Yükselme Yönetmeliği 2013 ) neden halen dışarıdan Eğitim Uzmanı almaya çalışır bu bakanlık anlam veremiyorum ve veremeyeceğim de. Ancak Eğitime bu şekilde darbeler vurulmaya devam ettiği sürece her sınıfı Etkileşimli tahtlarla da donatsak, döküman kameralarda göndersek, tabletleri de versek hiç bir zaman ilerleyemeceğiz, kafa ve mantık hem aynı kaldığı sürece ülkemiz gelişmiş refah seviyesi yüksek ülkeleri arasına hiç bir zaman giremeyecek.

Ben mi yanlış düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Geri