herkesin kafası karışık sizce ne olur?

Kodla Büyü

kobo26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1-halk eğitim merkezinde kadrolu bilişim tek öğretmeniyim
2- ilçe fen lisesine btr gorevlendirmem yapıldı
3- öğretmen yokluğundan fen lisesindeki 12 saat bilgi. bilimi dersine görevlendirildim
4- halk eğitimde hafta içi 3 akşam 18:00 ten sonra 15 saat kursum var
Herkes birşey söylüyor ekders için

KAÇ SAAT EKDERS ALIRIM. teşekkürler

Son düzenleme:
BTR göreviniz karşılığında 18 saat ücret alırsınız. Ancak fen lisesindeki ve kurslarınızdaki derslerden ücret alamazsınız. Zaten size fen lisesinde ders verememeleri gerekiyordu. BTR görevlendirmeleriyle ilgili yazıya aykırı bir durum. Mevcut durumda fen lisesindeki derslere hayrınıza giriyorsunuz.

halk eğitimde ise 10 saate kadar ek ders alırsınız diye biliyorum ama btr olarak görev yapıyorsanız kendi okulunuz dışında derse giremezsiniz

Gündüz tam alırsınız. FBTR görevlendirmesi zaten maaş karşılığı gündüz eksiğinizi doldurur. Akşam kursunuzda ise 10 saate kadar ücreti alırsınız. Üstünü vermiyorlar. 5 sene Halk eğitimde çalıştım benzer şartlarda. Ödeme yapıldı.

Ayrıca en kötü senaryo ile hesaplasak 15 saat maaş karşılığınız olsa 12'sini fen lisesine fiilen derse girerek yapıyorsunuz. Hadi diyelim FBTR görevinin maaş karşılığını doldurmasını da saymadılar. Akşam kursunun 3 saati de maaş karşılığının eksik kısmına sayılır. Maaş karşılığı dolmuş olur. FBTR nedeniyle 18 saat gündüz ekdersi alınır. 10 saat halk eğitim akşam tarifesinden ek ders verilir. 2 saati yine vermezler. Gece gündüz durmadan çalışan adama da ekders vermem diyen olursa eline geçirdiğin sert bir şeyi üstüne fırlatsan hakkıdır.

Btr ol birde 27 saat derse girmek. Niye btr oldunuz ya da şöyle söyleyeyim neden fen lisesinde ders görevini kabul ettiniz. Ha zor zamanlar fazla derse girerim fazla ekders alırım diye düşünmüş olabilirsiniz. Fakat Halk eğitim öğretmeni olduğunuz için halk eğitimdeki kurslardan da ekders alabileceğinizi düşnmüyorum.

Gündüz tam alırsınız. FBTR görevlendirmesi zaten maaş karşılığı gündüz eksiğinizi doldurur. Akşam kursunuzda ise 10 saate kadar ücreti alırsınız. Üstünü vermiyorlar. 5 sene Halk eğitimde çalıştım benzer şartlarda. Ödeme yapıldı.
Hocamın kadrosu Halk Eğitim'de deyip akşam girdiği 18 saati maaş karşılığı veya BTR(kadrosunun olduğu yerde derslere girmek zorunda)'nin girmek zorunda olduğu ders olarak algılar çoğu il. Bizim il böyle durumlarda devletinin yanında olarak hiç vermez mesala.

Arkadaşların dediği gibi Fen Lisesindeki derse girmesi işi bozmuş, onun bir ekders karşılığı yok. Bana klasik 18 harici hiç vermezler gibi geliyor maalesef.

Btr ol birde 27 saat derse girmek. Niye btr oldunuz ya da şöyle söyleyeyim neden fen lisesinde ders görevini kabul ettiniz. Ha zor zamanlar fazla derse girerim fazla ekders alırım diye düşünmüş olabilirsiniz. Fakat Halk eğitim öğretmeni olduğunuz için halk eğitimdeki kurslardan da ekders alabileceğinizi düşnmüyorum.
Hocam kaymakam beyimiz herşeyi senden benden iyi bilir

Biz milli eğitimin öğretmeni değiliz gercekten şimdi fen lisesinde ki ekders çizelgesinde baktım en kotu ekders alan 2500 TL devlete acimamislar normal hiçbir şey yok hep dyk

1-halk eğitim merkezinde kadrolu bilişim tek öğretmeniyim
2- ilçe fen lisesine btr gorevlendirmem yapıldı
3- öğretmen yokluğundan fen lisesindeki 12 saat bilgi. bilimi dersine görevlendirildim
4- halk eğitimde hafta içi 3 akşam 18:00 ten sonra 15 saat kursum var
Herkes birşey söylüyor ekders için

KAÇ SAAT EKDERS ALIRIM. teşekkürler

18 saat BTR görevi ek dersi ücreti, 10 saat de Halk Eğitim'den ek ders ücreti alabilirsiniz.

Biz milli eğitimin öğretmeni değiliz gercekten şimdi fen lisesinde ki ekders çizelgesinde baktım en kotu ekders alan 2500 TL devlete acimamislar normal hiçbir şey yok hep dyk
Devletin acınacak hali mi var hocam? Fen Lisesinde tabii ki ek kurs yapacaklar. Derse girip kursunu yaptığı sürece yasal hakkını almasından doğal ne olabilir= Bizim dernek-sendika vb öne koşup ayaklanmamız lazımdı. Elimizdeki fırsat DYK'yı kaptırdık.

Bizi görünce hocam herkes öyle zannediyorum adamlar çatır çatır alıyorlar biz gece çalış siler kafasına göre gorevlendirir

Bir kişiye iki görevlendirme yapılamaz hocam...
Katılıyorum ama tahminen Fen Lisesini ders tamamlama adı altında tanımlamışlardır bu durum da 15 saat Halk Eğitim ve 6 saat Fen Lisesi toplam 21 saate kadar zorunlu derse girersiniz. Kalan derslere girmek için "normal şartlarda" kimse sizi zorlayamaz.
Şuanki duruma bakarsak

Halk Eğitim 15 saat = 15 saat maaş karşılığı (Önce kadronuzun olduğu kurumdaki dersleriniz maaş karşılığı sayılır diye tahmin ediyorum)
BTR 18 saat ve Fen Lisesi 10 saat (2 saat fazla derse girmiş oluyorsunuz) = 28 saat ek ders

Buraya bendeki BTR resmi yazılarını koymuştum. Hepsini okumanızı tavsiye ederim. Oradaki 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısındaki 9. madde aynen şöyle:
" ....
9. Kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirilen öğretmenlerin görevlendirildiği okula ulaşım süresi de dikkate alınarak ders dışında kalan zamanlar haftalık ders çizelgesinde “Fatih Projesi BT Rehberliği” görevi olarak belirtilecek ve ilgili öğretmenin bu saatler içinde görevlendirildiği okulda çalışması sağlanacaktır. Haftalık ders çizelgeleri Fatih Projesi BT Rehberliği görevine engel olmayacak şekilde hazırlanacaktır.
..."

10. maddesi de :
"...
10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.
..."

Bunun anlamı görevlendirildiğiniz okulda hafta boyunca full dolusunuz.. Ortaokullarda 5X7=35 saat derse girmiş oluyoruz. BTR dersten sayılan görev oluyor. Liselerde de 5X8=40 gibi gibi.
Bazen eş durumundan gelen öğretmenler ilçe emrine veriliyor. Diyelimki branşı Türkçe... Fen Lisesine BTR olarak görevlendirilirse hiç derse girmese bile 18 saat BTR ücretini alır, yaptığı görev ders yerine geçer.

@kobo26 hocam hafta içi full Fen Lisesinde görevli. Halk Eğitimde olan mesai saatinden sonraki 15 saatlik kursun ücretini tam olarak alır diye düşünüyorum.
18 Btr + 15 Kurs =33 eder. Bir haftada alacağımız en fazla ekders ücretini geçmiyorsa tabii. Ondan emin değilim. Nöbet verseler ve kulüp alırsanız onları da eklemek gerek..

• Beğen
Tepkiler: omd
Halk eğitim işin içine girer de ortada normal bir durum olur mu, sanmıyorum.

@bil_for hocamın paylaştığı yazının 9. maddesine göre kadrosunun bulunduğu okul dışında görevlendirildiğinden kendi kurumundaki dersleri dışındaki zamanlarda BTR görevini yapar.

Halk eğitimde maaş karşılığı için hafta içi gündüz-akşam diye bir ayrım olmadığından 15 saat bu görevin ücreti olmaz. BTR ye hazırlık ve planlama verilir mi tartışmalı, verilirse 10 a 1 den +1 verilir oradan.

BTR'den 18 alır, ama çalışma saatlerini belirleme ayrı bir dert. BTR görevi gündüz, halk eğitim dersleri akşam. O 15 saatin BTR görevinden düşülmesi lazım.

Fen lisesindeki ders görevi ayrıca bir görevlendirme ise @tarumoloji hocam haklı iki görevlendirme birden olmaz. BTR olarak gittiğiniz yerde sen bu derslere de giriver diyorlarsa, girmemeniz gerekir, girseniz de oradan ücret gelmez.

Elde 18 BTR ek dersinden başka bir şey kalmadı, bir de tutarsa hazırlık planlamadan +1.

Arkadaş tam zamanlı Fen Lisesine görevlendirilmiş. Mesaisini orada tamamlıyor. Aynı okula Mdr Yrd olarak görevlendirilse "gel 15 kurs ver, 15 saat maaş karşılığını dordur" diyemeyeceklerine göre, aynı şey. Kurs ücretini alır, ha yine de vermiyorlarsa kursa girmeye zorlayamazlar.

BTR olarak kaç saat derse girerseniz girin 18 saat + nöbet +kulüp ücretinden başka ücret alınamaz. Eğitim öğretim saatleri dışında varsa belletmenlik, DYK vb. ücretler alınabiliyor. 10 saate 1 saat derse hazırlık, planlama ödenmez.

Arkadaş tam zamanlı Fen Lisesine görevlendirilmiş. Mesaisini orada tamamlıyor. Aynı okula Mdr Yrd olarak görevlendirilse "gel 15 kurs ver, 15 saat maaş karşılığını dordur" diyemeyeceklerine göre, aynı şey. Kurs ücretini alır, ha yine de vermiyorlarsa kursa girmeye zorlayamazlar.

BTR olarak kaç saat derse girerseniz girin 18 saat + nöbet +kulüp ücretinden başka ücret alınamaz. Eğitim öğretim saatleri dışında varsa belletmenlik, DYK vb. ücretler alınabiliyor. 10 saate 1 saat derse hazırlık, planlama ödenmez.

Hocamın kadrosu halk eğitimde olduğu için kurs asli görevidir, diğer okullardaki öğretmenlerin maaş karşılığı dersi neyse odur. Başka bir kuruma BTR görevlendirmesi yapıldığında ben artık kursa girmiyorum hadi bana eyvallah diyemez :) Adamlar 9. maddeyi boşuna mı koymuş, başka bir kurumda görevlendirildiyse ders dışında kalan zamanlarda BTR diyor.

Hazırlık ve planlama için buraya bakabilirsiniz ben oradaki yorumu daha dikkate alırım şahsen.

Hocamın kadrosu halk eğitimde olduğu için kurs asli görevidir, diğer okullardaki öğretmenlerin maaş karşılığı dersi neyse odur. Başka bir kuruma BTR görevlendirmesi yapıldığında ben artık kursa girmiyorum hadi bana eyvallah diyemez :) Adamlar 9. maddeyi boşuna mı koymuş, başka bir kurumda görevlendirildiyse ders dışında kalan zamanlarda BTR diyor.

Hazırlık ve planlama için buraya bakabilirsiniz ben oradaki yorumu daha dikkate alırım şahsen.

BTR maaş karşılığını doldurmak zorunda değildir. Bunu iddia edip ikna olmuyorlarsa 15 saat kurs süresi kadar Fen Lisesine gitmemesi gerekir. Ne yani yaklaşık 35-40 ders saati Fen lisesinde +15 saat kurs mu olacak?!

BTR maaş karşılığını doldurmak zorunda değildir. Bunu iddia edip ikna olmuyorlarsa 15 saat kurs süresi kadar Fen Lisesine gitmemesi gerekir. Ne yani yaklaşık 35-40 ders saati Fen lisesinde +15 saat kurs mu olacak?!
Bunları yukarıda yazdım zaten, kendi yazdığınız maddeleri ve yazdıklarımı okursanız anlaşılabilir. BTR maaş karşılığını doldurmak zorundadır denmiyor, ister kendi kurumunda ister başka kurumda BTR olarak görevlendirilsin, kadrolu kurumundaki ders görevini yapar, sonra BTR.

Bunları yukarıda yazdım zaten, kendi yazdığınız maddeleri ve yazdıklarımı okursanız anlaşılabilir. BTR maaş karşılığını doldurmak zorundadır denmiyor, ister kendi kurumunda ister başka kurumda BTR olarak görevlendirilsin, kadrolu kurumundaki ders görevini yapar, sonra BTR.
bazı iller BTR yi ısrarla 15 saate tamamlatiyor hocam

BTR kadar karışık bişey yok açık açık yazmıyorlar bu bölüm kadar insanı üzen başka bölüm yoktur

BTR görevlendirmelerine esas tutulan 30.12.2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı BTR esasları yazısındaki 3. madde der ki:

"3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. ..."

Şu demek oluyor, ne olursanız olun, ne olmak isteyecek olursanız olun, öncelikli olarak ders görevi diyor. Yorumlamaya müsait bir cümle de değil. Bu konu hakkında yorumlarımızı bu minvalde yapmamızın daha doğru olacağı kanaatindeyim.

bu dönemlik görevlendirildiğiniz için fen lisesi öğretmenisiniz. 18 saat btr ek dersini alırsınız. Halk eğitimdeki kurs; başka okulda kadrolu olup halk eğitimde kurs açanlardan farkı yok ordan da 10 saat alırsınız(5 saati fahri). fen lisesindeki görevlendirmeyi kabul ederek o derslere de fahri girmiş oluyorsunuz.

Benim yazılardan anladığım kadarı ile Btr kendi okulundaki ders yükünü mecburi alır ve arta kalan zamanda Btr lik görevi için başka okula gidebilir.
Yani kadronuz halk eğitimde olduğu için halk eğitim dersleri (sabah öğle akşam hafta sonu farketmez) sizin asıl görevinizdir. Bunlardan ek ders alamazsınız. Bu derslerden arta kalan zamanda ki sizin bol miktarda kalıyor diğer okulda Btr görevinizi yaparsınız. Fen lisesindeki dersler eğitim öğretim saat dışında olsaydı oradan da ekstra ek ders alabilirdiniz. Ama Btr süresi içinde olduğu için alamazsınız ki verilmesi de uygun değil.
Sonuç olarak 18 saat ek ders alırsınız. Nöbet zaten veremezler. Kulüp verebilirler ama.
Tabi yönetmenliği herkes farklı yorumlayabiliyor :)

Arkadaşlar kendi okulumuzda BTR olarak görevlendirilirsek, BTR saatleri nasıl ayarlanır. Benim 18 saat dersim var, btr saatleri el programına işlenmeli mi??

Arkadaşlar kendi okulumuzda BTR olarak görevlendirilirsek, BTR saatleri nasıl ayarlanır. Benim 18 saat dersim var, btr saatleri el programına işlenmeli mi??
btr ile ilgili yazılarda ders programında belirtilir dese de bence gerek yok. Neden? Çünkü okulun eğitim-öğretim saatlerinde btrlik yapıyoruz. Dersin olmadığı diğer saatler btrdir diye düz mantık kuruyorum. Ama burada ortaokuldaki 35 saat, lisedeki 40 saat gibi bir adaletsizlik var. Umarım birileri görür.

Geri