Herkes Kod Yazabilir Uzaktan Eğitim Semineri??

Kodla Büyü
Apple Teacher bölümünde anlatımları var hocam, anlatımların Türkçesi de var yalnız sınav kısmı ingilizce yapmak zorundasınız, 6 bölüm iPad, 6 bölüm Mac, 4 bölüm kodlama ile alakalı toplam 16 bölüm var, bunların hepsinin 5er soruluk quiz tarzı soru bölümleri var, bu soru bölümlerini istediğiniz kadar çözebiliyorsunuz, tüm bölüm sınavlarını bitirdiğinizde size Apple Teacher Sertifikası veriyor sistem, bu sertifikayı mebbis te yazılan adrese mail ile göndermemiz isteniyor.

Sistem kısaca bu şekilde çalışıyor hocalarım, bir apple ürünü olması şart değil, olursa soruları cevaplama noktasında oldukça yararlı oluyor ama şart değil.
Türkçe anlatımları nasıl açtınız?

Arkadaslar hanhi linkten nereye giriyoruz bir soyleseniz is daha da kolaylascak ben apple teacher a girdim bisey bulamadim hangi link altinda bu egitim

Arkadaslar hanhi linkten nereye giriyoruz bir soyleseniz is daha da kolaylascak ben apple teacher a girdim bisey bulamadim hangi link altinda bu egitim
Apple teacher learn center a girdikten sonra anasayfada "Earn Badges For Mac" bölümünü seçin. Orada 6 tane bölüm açılıyor. Hepsinin sınavını yapmak gerekiyor.

Apple dan birileri bize eposta filan atmayacak mı şu kurs diye

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü

NOT1: Bu eğitim faaliyetine başvuruda bulunanlar Apple ile veri paylaşımını (e-posta adresi) kabul etmiş sayılırlar. Apple Kimliği olmayan katılımcılar https://appleid.apple.com/account adresinden bir Apple Kimliği oluşturmalıdır. Apple Kimliği (Apple ID) ile Apple Teacher Learning Centera kayıt olmak için ise https://appleteacher.apple.com/#/auth/sign-up adresi kullanılacaktır. Öğretmenlerimizin MEB Hizmetiçi Eğitim Sertifikasını alabilmesi için programda yer alan iPad, MAC ve Swift ile Kodlama konularını tamamlayarak APPLE Teacher sertifakasını alması gerekmektedir. Eğitim sonunda kursiyerin e-posta adresine gelen APPLE Teacher sertifakasını oyg_meslekigelisim@meb.gov.tr adresine kurs bitimini takip eden en geç 5 gün içinde gönderilmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde sertifikasını göndermeyen ve eğitim konularını tamamlamayan öğretmenlere hizmetiçi eğitim sertifikası verilmeyecektir.

hayırlı olsun.. kısaca eğitim kısmındaki adımlar neler acaba?.. ipad mı mac mı secilecek
hocam sadece mac bitti ipad ve swift var biraz baktım onlara imkansız gibi bir sey en az dört soru bilmek gerekiyor beş beş soruyor ve beşte dört yapman gerekiyor ipad çok zor swifte baktım oda zor zaten mac veya ipad kullanan birisi değilim

Quizlere sürekli girebiliyoruz diye biliyorum her bölümdeki quizlere ayrı ayrı istediğin kadar .böylelikle geçmek zor olmasa gerek.forumda bir arkadaş öyle yazmıştı ama yanlismiyim

Arkadaşlar iPad, MAC ve Swift bu 3 bölümü bitirip sertifikalarını göndermemiz gerekiyor değil mi? Ben MAC bitirip sertifikasını aldım, bu yetmiyor değil mi?

Geri