Her yıl, bir önceki yıl özleniyor :(

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hayat o kadar garip ki her yıl bir önceki yılımı arıyorum şu meslekte. İlk görev yerim olan Van-Başkale de çok zor günler yaşadım. Eş durumu ile Adıyaman'a geçtim. Ama Başkaledeki okul şartlarını özledim. Sonra Mersin'e il dışı ile geldim. Şimdide her gün ah Adıyaman vah Adıyaman. Neden buralara geldim ki diye dövünüyorum. İnşallah bundan sonraki senelerde de bu günleri aramayız. Severek başladığımız mesleğimiz artık midemizi bulandırıyo. Ne acı :(

Sizden kaynaklı bi durum olabilir mi? İç dünyanızla alakalı? :wink:

dorian' Alıntı:
Yok hocam ya her yıl öğretmeni nasıl üzebiliriz diye uğraşıyolar görmüyor musunuz?. Siz memnunsunuz galiba halinizden?

hocam ben 8 yılın sonunda şunu anladım bir yerde düzenini kurduysan rahatsan hiçbir yere kıpramayacaksın. ama bazı durumlarda insan mecbur kalıyor

Bugün 18 Ekim ve hala BT Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi Mersin' de onaylanmadı. Geçen yıl bu gün 1 aylık formatördüm. Gel de özleme geçen yılı..

ferdierdem55' Alıntı:
Hayat o kadar garip ki her yıl bir önceki yılımı arıyorum şu meslekte. İlk görev yerim olan Van-Başkale de çok zor günler yaşadım. Eş durumu ile Adıyaman'a geçtim. Ama Başkaledeki okul şartlarını özledim. Sonra Mersin'e il dışı ile geldim. Şimdide her gün ah Adıyaman vah Adıyaman. Neden buralara geldim ki diye dövünüyorum. İnşallah bundan sonraki senelerde de bu günleri aramayız. Severek başladığımız mesleğimiz artık midemizi bulandırıyo. Ne acı :(
ahh ahhh nerde o eski ramazanlar

ben özlemiyorum Allah a şükür. ilk çalıştığım yerler aklıma gelince midem bulanıyo.

ben de özlemiyorum belki de daha kötüsünü görmediğimden Allah göstermesin :wink:

Ben de özlemiyorum geçmiş çalıştığım yılları ve yerleri..Şu an daha iyiyim sanki..Allah bozmasın inş..

ferdierdem55' Alıntı:

tertip canını sıkma olur öyle şeyler, yaşlanıyoz da bak 7. yıla başladık, kendi adıma söyliyim bundan sonra bi 7 yılı daha görürmüyüm ama pek sanmıyorum, bugünlerde benide bi afakanlar bastı üzerimize çok oynuyolar ondandır senin de sıkıntın sıkma canını ....

Olur hocam arada afakanlar basar, akşamları halı saha maçı yapmak iyi gelecektir. Kendinizi PC ekranından uzaklaştırın. Topraklanmaya ihtiyacınız var görünüyor.

Biz de geçtik bu yollardan. Öğretmenlik mesleğini seviyorsanız, okuldaki çocuklarla şakalaşın, relax olmaya çalışın. Herşeye yetişemeyeceğinize kendinizi inandırın. Verilen bir işi hemen yapmayın, aynı anda birden fazla işi bitircem diye uğraşmayın.

Siz robot değilsiniz, bir işi bitirip diğerine dinlendikten sonra geçin, Öğretmenler acele yapmanızı isterler, çünkü sunuyu açıp izletmek artık işlerine geliyor. Bırakın sözel anlatım yapsınlar.

Siz kendinize iyi bakacaksınız ki, mutlu olacaksınız.

BT bıranşının dostu sadece kendinizsiniz, düşman etrafta bolll, aslında düşman değil de çekemeyen demek lazım. Eksik arar dururlar, siz kulak bile asmayın.

Allah Sıhhatinizi korusun.

ferdierdem55' Alıntı:
dorian' Alıntı:
Yok hocam ya her yıl öğretmeni nasıl üzebiliriz diye uğraşıyolar görmüyor musunuz?. Siz memnunsunuz galiba halinizden?

Sana cevap yazacaktım ama benden önce davrananlar olmuş geç kaldım. :lol:

Dert etme olur öyle bazı bazı. Geçmişte özlenir ama şu anın tadını çıkar. Vicdanıma bakarım ben. Vicdanım rahat mı? Halimize şükretmek lazım.
Ha dersen ki beni üzenler var; Beni üzmeye çalışana postayı koyarım. Korkacak çekinecek dönemleri çoktan geçtik. Varsın geçimsiz desinler,
BU DÜNYADAKİ HİÇBİR FANİ BENİM PAŞA GÖNLÜMDEN ÖNEMLİ DEĞİL

dorian' Alıntı:

Bu cevaptan sonra şu aklıma geldi. (Kusura bakmayın.) :)

644542_10151282550739560_1337982403_n.jpg

Geri