Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Her harddiskte jump ayarlarının yapıldığı lasstik var mı?C

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında casper tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. casper

casper Aktif Üye

Arkadaşımın bilgisayarında bios ayarında third olarak gözüküyüyor,kasayı açıp baktığımda lastik yoktu.
    Ben format atmak istedim bu sorunla karşılaştım.Format atılmıyor,kur dosyaları tamamlandı,CPU LOading hatası veriyor acil yardım lütfen :cry:

2. atsl

atsl Aktif Üye

anakartın biosunu update yapsan herhalde düzelir.

3. casper

casper Aktif Üye

Nasıl update yapacağım,bios pilini çıkartıp taktım ama blgisayar açılmıyor ki,sistem çökmüş

4. casper

casper Aktif Üye

Arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum :(

5. aakcakaza

aakcakaza Hiperaktif Üye Hiperaktif

Hocam sıkıntıyı net olarak anlatırsan daha iyi cevaplar alabilirsin. third olarak gormek derken neyi kastediyorsun? ayrıca cpu loading hatası diyorsun bu işlemciyle alakalı birşey olsa gerek???

6. semantic

semantic Seçkin Üye Seçkin Üye

Başka sabit diskten söküp geçici olarak kullanmayı dene, üzerinde default ayarı yazar ama ben sorunun bu yüzen olduğunu sanmıyorum, çünkü camper olmadanda format atıp sistem kurmuştum galiba..Fdisk denedin mi?

7. casper

casper Aktif Üye

Arkadaşlar CPU loading hatasının altında hard disk slave tarzı birşeyler yazıyordu ben de master ayarlarında sorun vardır deyip bios pilini çıkartıp tekrar taktım.Hocam doğrudur mikroişlemciden kaynaklanan sorundır da ne alaka ben anlamadım :?

8. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

işlemci yerinden oynamış olmasın...HDD master veya slave olarakta tanıyabilir ve formatı çok rahat atabilirsin. Senin sorunun şuan işlemciyle durum onu gösteriyor.

9. saido

saido Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam sizin sorun mastaer slave problemidir.yapacağınız işlem cd rom sürücü ile harddisk sürücülerini kontrol etmenizdir.hardisk üzerinde jumper ayarını yapmalısınız.buda harddisk üzerinde yazar master slave sürücülerini..

10. AnIl6161

AnIl6161 Üye

Bilgisayara format atmak için hard diskin yanına bitandaha harddisk taktım bilgileri taşımak için 2. harddiski slave yaptım format attıydım sonra 2. hard diski çıkardım bnm hard diskte jumper yokmuş şimdi format atmaya çalışırken sabit disk yok diyo jumperdan dolayımı acaba???

11. AnIl6161

AnIl6161 Üye

bilgisayara format atmaya çalışıyorum. fakat sorun veriyo! kurarken başlangıçtan sonra şöyle bir sorun veriyo 'Kur bilgisayarınıza takılı hiçbir sabit disk bulamadı. Sabit disklerin açık ve doğru şekilde bağlanmasını, diskle ilgili donanım yapılandırılmasının doğru olmasını sağlayın. Bu işlem, üreticinin sağladığı tanımlama ya da kur programını çalıştırmayı içere bilir. Kur devam edemiyor kurdan çıkmak için F3'e basın.'

diye bir hata veriyor. normal olarak bilgisayar tanıyor hard disk filan tam çalışıyo. yardım ederseniz çok sevinirim....

12. ayder85

ayder85 Site Gezgini

Hocam sata driver ekli bir xp cd siyle deneyin.

13. AnIl6161

AnIl6161 Üye

denedim olmuyo hard diskin arkasında jump yo ondan olurmu?

14. sitelerdeyim

sitelerdeyim Seçkin Üye Seçkin Üye

biostan sata modulation raid yerine ide yapın, veya sata ile ilgili başka bir ayar varsa copmatible mode, extended mode olması lazım onları değiştirerek formatı deneyin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal