Her acilista Belgelerimin de açılması

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar Lab.daki makinamı her açtıgımda beraberinde Belgelerimde otomatik açılıyor, sanıyorum virüs, trojan gibi bişeyden kaynaklanıyor, tarattım bi kaç antivirüs programıyla bişey bulunamıyor, daha once rastlayan var mı?

hocamaynı sorun ben de var ama ne yaptıysam olmadı.msconfigte yok.
gpedit,regeditte böyle bişey bulamadım.
Regcleaner vb.prglar.virüsprg(antivir,avast,kaspersky ve nod32 tüm güncel sürümleri de fayda etmedi:(

zararı yok ama yine de insan sebebini öğrenmek istiyor, bende denedim herseyi fayda etmedi.

hocam bendede aynı sorum var. ama bende msconfig de project1 virüsü var. sizde bi kontrol edin. antivrsprog.ları bulamıyor. :(

cevaplar

internette bu konu ile ilgili bazı cevapları aktarıyorum :

1) başlat çalıştıra regedit yaz.çıkn kısımda altaki bölüme gir ve sağ taraftakileri kontrol et.Belki herhangi bir exe o belgelerim klasörünü çalıştırıyor.. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

2)msconfig den başlagıç sekmesini seçip bir bak. Orada bulamazsan klasörü başlat menüsünün üzerinde sağ tıklayıp aç de programlara gir orada başlangıç klasörü var içine bir bak bakalım açılan klasör içinde varmı var ise sil

3)ekteki dosyaya çift tıklayıp kayıt girdisini yaz. bilgisayarı yeniden başlatmayı da unutma tabi

inşallah içlerinden biri derdine derman olur :D

Ekli dosyalar

• userinit.rar
    362 bayt · Görüntüleme: 168
şu yönetimi de deneyebilirsiniz.
başlat>>programlar>>başlangıç seçeneğinde belgelerim klasörü varsa onu ordan silin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
bende de bu sorun vardı böyle yaptım oldu.
kolay gelsin.

Re: cevaplar

hanamichi10' Alıntı:
internette bu konu ile ilgili bazı cevapları aktarıyorum :

1) başlat çalıştıra regedit yaz.çıkn kısımda altaki bölüme gir ve sağ taraftakileri kontrol et.Belki herhangi bir exe o belgelerim klasörünü çalıştırıyor.. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

2)msconfig den başlagıç sekmesini seçip bir bak. Orada bulamazsan klasörü başlat menüsünün üzerinde sağ tıklayıp aç de programlara gir orada başlangıç klasörü var içine bir bak bakalım açılan klasör içinde varmı var ise sil

3)ekteki dosyaya çift tıklayıp kayıt girdisini yaz. bilgisayarı yeniden başlatmayı da unutma tabi

inşallah içlerinden biri derdine derman olur :D
hanamichi10 hocam kusura bakma teşekkür gecikti. Unutmuşum yazmayı olayı senin mesajla halletmiştim.
Çok Teşekkürler :+1:

Geri