Hepsiburada-Hasarlı Ürün

Kodla Büyü

mokumus67

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. hepsiburada ile sorun yaşadım. Sorun tüketici hakem heyetine gitti. Konu ile bilgisi olan arkadaşlara danışmak istedim.

17.06.2016 tarihinde www.hepsiburada.com adlı internet sitesinde 75973532 sipariş numarası ile Philips 49PUK4900 49" 124 Ekran Ultra Hd 400 Hz Çift Çekirdek Uydu Alıcı 4K LED TV aldım. Ürüne sipariş verirken www.hepsiburada.com internet sitesinde; “Dikkat! Satın almış ürünün kurulumu yetkili servis tarafından yapılması gerekmektedir. Kutusu açılmış ve yetkili servis dışında kurulumu yapılmış ürünler garanti dışı kalmaktadır.” uyarısına istinaden ürünü açmadım ve Yetkili Servis’i arayarak kurulum için randevu aldım.

Yetkili Servis 18.06.2016 tarihinde kutuyu açtı. Kutuyu açtıktan sonra ürünün kırık olduğunu tespit etti ve kırık olduğuna dair tutanak tuttu. Servis raporu 21.06.2016 tarihinde elime geçti. Bu belgenin temininden sonra www.hepsiburada.com adlı internet sitesinin ‘Sipariş Takibi’ sayfasından ‘Ürünüm hasarlı geldi, tutanak ve servis raporum var ” başvurusunda bulundum.

www.hepsiburada.com adlı internet sitesi 29.06.2016 tarihinde e-posta adresime; 6217525502290 gönderi koduyla satıcı firmaya ücretsiz olarak gönderiniz. İşlemlerinin tamamlanabilmesi için ürünün satıcı firmaya teslim edilmesi, ürünün satıcı firmaya ulaştıktan sonra 2 iş günü içinde kontrol edileceğine, değişim, iade işlemleri satıcı firma tarafından sonuçlandırılacağına dair bilgi gönderdi.

29.06.2016 tarihinde ürünü 610981670185 gönderi kodu Yurtiçi Kargo ile satıcı firmaya gönderdim. 01.07.2016 tarihinde satıcı firma ürünü kabul etmedi. Akşam saatlerinde ürünü bekleteceğine dair mesaj attı. 02.07.2016 tarihinde ürün satıcı firmaya tekrar gitti. Satıcı firma ürünü ikinci kez kabul etmedi.

Araya bayram tatilinin girmesi ile ürün 5 gün kargoda bekledi. 08.07.2016 tarihinde ürün tarafıma geri geldi. Ürünü almazsam ürün Yurtiçi Kargo tarafından alıkonacağı söylendiği için ürünü iade aldım.

Sorunumla ilgili, www.hepsiburada.com yardım bölümünde; Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark ettim, ne yapmam gerek?”
• Teslim aldığınız ancak Yetkili Servis tarafından kurulumu gereken, kutulu/ambalajlı ürünler için sonradan fark edilen hasarlar öncelikle “Yetkili Servis Hasar Raporu” ile belgelenmelidir. Bu belgenin temininden sonra ‘Sipariş Takibi’ sayfasından ‘Ürünüm hasarlı geldi, tutanak ve servis raporum var ” başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kapsamda ürünün geri gönderimi için “kargo bedeli” ödemezsiniz.” sorunuma böyle çözüm sunmaktadır.

Olayın özeti bu.

Satıcı firma, servis raporu "kargo hatası diyor" dediği için kabul etmedi. hepsiburada şimdi servis raporu yeterli değil kargo hasar tespit tutanağı da istiyor. Kargo ise aynı gün dışında böyle tutanak verilmez diyor. Kutunun köşesinde ezik var. Ama ben kutu açılmayacağı söylendiği için açmadım.

Tüketici hakem heyeti 5-6 ay sürebilir dedi. Sizce süreç nasıl sonuçlanabilir?

Sıkıntılı bir durum olmuş gerçekten, en güzeli kargoyu bekletip, kutuyu açıp kontrol ettikten sonra teslim aldım imzasını atmalı.

Sayon hocam,
Tüketici Hakem Heyetine (THH) başvurunuzu yaptığınız için beklemek zorundasınız, bu süre 5-6 ay söylensede il/ilçedeki duruma göre 2-3 ay sonra da sizi çağırabiliyorlar. Sorunun ne olacağı THH ile yapacağınız görüşmede aslında belli oluyor. Sonraki süreç ürün değişimi ya da para iadesi yönünde olacaktır. Çünkü siz her şeyi prosedüre göre yapmışsınız.
Hayırlısı olsun.

Her gorusmemde siz dogru olani yapmissiniz dendi. Simdi tedarikcimize ve kargoya yaptirim uygulayamiyoruz diyorlar.

aakcakaza' Alıntı:
Sıkıntılı bir durum olmuş gerçekten, en güzeli kargoyu bekletip, kutuyu açıp kontrol ettikten sonra teslim aldım imzasını atmalı.
maalesef kargo şirketleri uyanıklık yapıp sorumluluk almıyorlar.

mokumus67' Alıntı:
Her gorusmemde siz dogru olani yapmissiniz dendi. Simdi tedarikcimize ve kargoya yaptirim uygulayamiyoruz diyorlar.
Çok geçmiş olsun hocam. İnşallah hakkınızı alacaksınız ama biraz süreceği için stresli geçecektir. Hepsiburadadan ürün bakıyorsam ilk yaptığım iş satıcı kısmında hepsiburada işaretleyip filtrelemek oluyor. Değilse muhatap bulmak için uğraşıyorsunuz.

Para sorun olabilir tabi, birkac ay kullanmadiginiz halde taksitini odeyenilirsiniz ama iciniz rahat olsun. surec sonunda %99.9 sizin istediginiz sey olacak. cok kalabalik, buyuk bir ilcede degilseniz sonuc cabuk cikar stress yapmaya moral bozmaya luzum yok.

ek olarak bir uyari: bu tarz urunlerde acilmasi sakincali evet ama kutuda ezik islaklik vs. gibi izler var ise kargoyu teslim almadan kutunun bu durumu ile ilgili tutanak tutturmak faydali olacaktir.

Hocam her şey insan başına gelince anlaşılıyor. Ben yonergeleri izledim. Urun kirik cikmasa Tv calismasa servis garanti vermese ne olacakti? Burda muhatap hb. Kargo, satici ve servisin burda sorumluluğu yok. Satici, saglam gonderdim. Kargo, saglam teslim ettim, servis tutanagi tuttum diyor. Hb beni suçlu bulmuyor. Tv saticiya gidinceye kadar kargo tutanagindan bahsetmedi. Servis raporu yeterli degil Kargo tutanagi da gerekli diyor. Kargo 1 gun oncesine bile tutanak vermezken, 20 gun oncesine mi verecek?

Kargo şirketleri ürünü yanınızda açılmasını istemiyor sorumluluktan kaçıyor aslında bu şekilde olmaması lazım. Bunun önünü hb alması lazım ki buda biraz imkansız topu topu 3 adet kargo firması varken( en bilineni)
Telefon almıştım camı kırık çıkmıştı ürünü sorunsuz iade aldılar.
Hb yavaş yavaş gitigidiyor tarzı bir site olmaya başladı ve güven kaybetmeye başladı. Geçmiş olsun umarım sorununuz düzelir

Hepsiburada.com dan aldığım ürünlerin bir kısmını iade ettim fakat başıma gelmeyen kalmadı elimde ne ürün var şimdi nede para en az 20 kere aradım 2 aydır hiçbir şekilde sonuç alamadım sözün özü hepsiburada dan alış veriş yaparken artık düşünmek lazım. Öncesinde en az 50 kere alışveriş yapmıştım hiç sorun yaşamamıştım ama görünen o ki artık bu firma 180 derece değişmiş.:(

Ben telefon almıştım bir buçuk yıl kullandım servise gönderdim onların aracılığı ile telefon modeli kalkmış yapılması paramı iade ettiler.

Hepsiburada dan cok alisverisim oldu. Hic sorun yasamadim. Hatta iade ettigim urunlerin parasini da 2 gun icinde odediler. Anlasilan o ki hepsiburada simarmis. Yalniz urunu teslim alirken ambajda eziklik varsa korgo elemanina tutanak tutturmaniz gerekir. Bunu kabul etmezse urunu teslim almamaniz gerekir.

hepsiburada uzun zaman önce benim için bitmişti.2 3 yıldan beri gittigidiyor ve n11 dışındaki sitelerden alış veriş yapmıyorum.
2 yıl önce hızlıal.com dan telefon almıştım.garantisi 2 yıllıktı ve bitmesine 4 ay kala telefon çekmemeye başladı garanti kapsamında servise gönderdim yurtdışı cihazı bakmayız dediler satıcıya ulaştım ilk aramamda açtı ondan sonra bir daha benimle iletişime bile geçmedi.hızlıal.com la iletişime geçtim neden böyle satıcılarla çalıştıklarını söyledim adamlar en az benim kadar uğraşıp paramı geri iade ettirdiler. bu sebeple hızlıal.com da benim için alış veriş yapılabilecek bir sitedir ama bu 3 ü dışındakiler çöp

13.05.2016 tarihinde hepsiburada.com sitesinden samsung televizyon siparişinde bulundum. Ürün evime ulaştı ve bende teknik servisi kurulumu için aradım ve randevu aldım. Ürünü kargo ile açtım ve içini kontrol ettim. Yalnız kargo bu durumla alakalı tutanak gibi bir şey tutmadı ve gitti ( Alan annem olduğu içini bu tür durumlara biraz uzak yani tam bilinçli değil). .Teknik servis geldiğinde urulumu sırasında ürün bozuk çıktı, televizyonun iç aksamında sıkıntı olduğunu ve bundan dolayı çalışmadığını bildirdi. Ürünü tekrar kargolayıp gönderdim ve 20 gün sonra iade reddi raporu geldi. Sebep ürün ambalajını açtığım içinmiş. Yalnız içinden ne çıkacağını nerden bilebilirim ki. Televizyonu bana bozuk gönderdiler ve tedarikçi firma hakkında bir çok şikayet var. Ben bu durumu nasıl düzeltebilirim. Ayrıca ürün garanti dışıda kalmış mıdır. Bu vatandaş kutuyu açmış, servis acmadigi için ürünü kabul etmemişler. Benim korktuğum başkasının başına gelmiş.

Geri