Hepsiburada.com.. para iadesi sıkıntısı… ne yapabilirim.

Kodla Büyü

alemdar

Site Gezgini
18.11.2012 tarihinde ana sayfalarında reklamı olan, piyasaya göre 40 tl’ye yakın indirimi bir ürünü sipariş verdim.
10 gün sonra aradığım da “Hepsi burada” sorunun tedarikçi firmadan kaynaklandığını söyledi. 5-6 gün sonra tedarikçi firmanın telefonunu istedim ve tedarikçi firmayı aradığımda benim adıma bir kaydın bulunmadığını söylediler. hepsiburada.com’a telefon etmeye başladım, bir türlü anlamak ve dinlemek istemediler.
Yaklaşık 21 gün sonra telefon ile ürünü iptal ettirdim. (09.12.2012)
Belli aralıklarla 10.12.2012 tarihinde itibaren mail atıyorum. (doğrudan paramı istediğimi, paramı iade edip etmeyeceklerini ve ne zaman iade edeceklerimi soruyorum. bazı şeyler yazmak istiyorum fakat maalesef yazamıyorum.)
Artık dalga geçmeye başladılar. Ben ne sorarsam “en kısa sürede net bilgi verilecektir vs..”
toplamda 42 gün, ürün iptalinden sonra 14 gün oldu, paramı iade etmiyorlar, ne zaman vereceklerini de söylemiyorlar, böyle bir durumda ne yapabilirim.

teşekkürler

hocam bende telefonumun batarya ve arka kapağını eksik gönderdikleri için 4 aydır uğraşıyorum.. şimdi para iadesi için son cevaplarını bekliyorum. biliyorum bir şey çıkmaz ama tüketici hakem heyetine gidince elimde olsun diye... sizde bir an önce tüketici hakem heyetine sorunu taşıyın.. orada hepsiburadayla ilgili ne kadar çok şikayet olursa ve aleyhlerine ne kadar çok karar çıkarsa bizimde davamız kolaylaşıyor...

hocam bende yaşadım böyle bir problemi en son aradım telefonla bastım fırçayı 10 sn içinde param iade edildi :)

hocam 42 gün oldu bazı şeyler söylemek istiyorum fakat kendimi zor tutuyorum. bu gün akşam; haftaya salı ya kadar yatırmazlarsa hakem heyetine gideceğimi söyleyeceğim. salı günü de gitmeyi düşünüyorum, bakalım sonuç ne olacak.

Bana da yanlış ürün gönderdikleri için ürünü geri gönderdim. 10 gün oldu hala daha iade yok.

Kredi kartı ile aldıysanız harcama itirazında bulunun. Havale ile aldıysanız artık bağırış çağırış ile çözebilirsiniz.

hocam 2 sene önce aynı durumu ben de yaşadım bir türlü para iadesi yapmıyorlardı. sonra beykozdaki merkezlerine gittim söke söke aldım iadeyi.. diğer türlü ilgilenmiyorlar

hocam biraz önce bankayı aradım durumu anlattım; maili'me harcama itiraz formu örneğini gönderdiler. bu formu doldurup fax ile göndermemi istediler ve 20 gün içerisinde sonuçlanacağını söylediler.
ilginize teşekkür ediyorum. yeni bir şey öğrenmiş oldum.

alemdar' Alıntı:
hocam biraz önce bankayı aradım durumu anlattım; maili'me harcama itiraz formu örneğini gönderdiler. bu formu doldurup fax ile göndermemi istediler ve 20 gün içerisinde sonuçlanacağını söylediler.
ilginize teşekkür ediyorum. yeni bir şey öğrenmiş oldum.

Hocam parayı bir şekilde alırsın artık. Zaten hepsiburada sizi arayacak artık niye itiraz ettiniz ödemeye diye. Onlar düşsün peşinize...

Geri