hemde ve çpl de çalışan böteliler tazminat alabiliyor

Kodla Büyü

kumsal540

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar iki yıldır hemde çalışıyorum.
bir arkadaşımın başvurusuyla beraber başvurdum aşağıdaki yazı ve 20 aylık bordrom ile toplu olarak 2.000 küsür para aldım ve 125 tl de maaşıma ek ödeme
başvurun muhakkak alırsınız
http://www.memurlar.net/haber/449511/

Merhaba hocam. Nereye başvuruyoruz.
Ayrıca bilişim teknolojileri diyor başka bir açıklama göremedim.

Hocam Teknik Eğitim Fakültesi mezunları Bilişim Teknolojileri öğretmenidir.
Eğitim Fakültesi mezunları Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenidir.

Teknik eğitim mezunları meslek öğretmenidir. Bu tazminat meslek öğretmenlerine ödenir. Siz alamazsınız. Bu farkı çoğu idareci bilmez, ödemeyi yapan maliye memurları zaten hiç bilmez. Ama yarın başka yere atanırsanız bu tazminatı alamayacağınız halde aldığınız anlaşılırsa o zamana kadar almış olduğunuz para faiziyle geri alınır.

h.habib' Alıntı:

Teknik eğitim mezunları meslek öğretmenidir. Bu tazminat meslek öğretmenlerine ödenir. Siz alamazsınız. Bu farkı çoğu idareci bilmez, ödemeyi yapan maliye memurları zaten hiç bilmez. Ama yarın başka yere atanırsanız bu tazminatı alamayacağınız halde aldığınız anlaşılırsa o zamana kadar almış olduğunuz para faiziyle geri alınır.

sayın Hocam Böte mezunları da Bilişim Teknolojileri Öğretmenidir. Bakanlık atama alanında bu yazar. Lütfen konuya hakim olmadan yorum yazmayalım

@kumsal540 hocam peki maaş karşılığı kaç saat çalışıyorsunuz ? ve Haftada gündüz (haftaiçi) kaç saat ekders alabiliyorsunuz?

bariskoc006' Alıntı:
h.habib' Alıntı:

sayın Hocam Böte mezunları da Bilişim Teknolojileri Öğretmenidir. Bakanlık atama alanında bu yazar. Lütfen konuya hakim olmadan yorum yazmayalım

Atama alanını demiyorum hocam zaten bilişim teknolojileri alanına atanırlar ama mezun oldukları bölümler "BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ" ve BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ" dir

arkadaşlar bu konu çok tartışıldı.bu parayı sadece teknik eğitim ve meslek eğitim fakültesi mezunları alabilir.istediği yerde çalışsın hemde çplde emlde.aldığınız paralar daha sonra farkedilirse faiziyle geri alınır bilmiş olun.bazı arkadaşlar yönetmeliğin şu maddesinde ki şu yazıdan falan deyip kendine göre yorum çıkarıyorlar ve hata yapıyorlar.insanları lütfen yanlış yönlendirmeyin.

h.habib' Alıntı:

Allah aşkına bir şey soracağım yönetmeliği açıp okur musunuz hocam bri kere meslek öğretmeni diye bir ibare var mı?? atölye veya laboratuvar öğretmeni diyor.. senin alanın bilişim teknolojileri ise böte mezunu öğretmeninde alanı bilişim teknolojileridir. anlamadığım şey bu neyin düşmanlığı Allah aşkına sanki teknik eğitim mezunlarının cebinden alıp da mı böte mezunlarına veriyorlar.Yemin ederim sırf senin gibiler yüzünden başvurup alacağım o parayı..Görüş yazısını da size gönderirim.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL VE KURUMLARI ALAN/BÖLÜM, ATÖLYE VE LABORATUVAR ŞEFLİKLERİNE İLİŞKİN YÖNERGE sine göre MAdde 4, e bendine göre

e) Atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmeni: Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında, mezun oldukları yükseköğretim programları esas alınarak teorik ve uygulamalı meslek derslerini, aylık ve ücret karşılığı okutmak, mesleki rehberlik, işletmelerde mesleki eğitim, sektörle işbirliği ve araştırma-geliştirme yapmakla görevli öğretmeni,

olarak tanımlanmış.

HEM de çalışanlar ve ÇPL de çalışan BÖTE çıkışlı arkadaşlar atölye öğretmeni olarak değerlendirilmiyor.

Birde yukarıda yazılanlardan, sanki sizin aldığınız paradan gocunulduğunu düşünmüşsünüz. Bence yanlış bir düşünce.

kimsenin sizin alacağınız parada gözü yok.ancak yönetmeliği kendine göre yorumlayıp devleti nasıl söğüşlerim mantığından kurtulalım artık.

slm6713' Alıntı:
h.habib' Alıntı:

Allah aşkına bir şey soracağım yönetmeliği açıp okur musunuz hocam bri kere meslek öğretmeni diye bir ibare var mı?? atölye veya laboratuvar öğretmeni diyor.. senin alanın bilişim teknolojileri ise böte mezunu öğretmeninde alanı bilişim teknolojileridir. anlamadığım şey bu neyin düşmanlığı Allah aşkına sanki teknik eğitim mezunlarının cebinden alıp da mı böte mezunlarına veriyorlar.Yemin ederim sırf senin gibiler yüzünden başvurup alacağım o parayı..Görüş yazısını da size gönderirim.

Hocam elbette bizim cebimizden alıp size vermiyorlar. Ama hak etmediğiniz bir parayı alıp çoluğunuza çocuğunuza yedirmek sizin içinize siniyorsa alın. Düşmanlık değil bu.
yönetmeliği senin hiç okumadığın belli. zzeytinci hocamın yazdığı maddeyi bi oku istersen.

zzeytinci' Alıntı:
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL VE KURUMLARI ALAN/BÖLÜM, ATÖLYE VE LABORATUVAR ŞEFLİKLERİNE İLİŞKİN YÖNERGE sine göre MAdde 4, e bendine göre

e) Atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmeni: Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarında, mezun oldukları yüksek öğretim programları esas alınarak teorik ve uygulamalı meslek derslerini, aylık ve ücret karşılığı okutmak, mesleki rehberlik, işletmelerde mesleki eğitim, sektörle işbirliği ve araştırma-geliştirme yapmakla görevli öğretmeni,

http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf

80 sayılı çizelgede BÖTE mezunları ile ilgili

(**) Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarına Atanamazlar.
ibaresi vardır ve bundan dolayı BÖTE mezunlarından ÇPL de çalışanların ÇPL ye atanmaları doğru değildir.
(**) çift yıldızlı açıklamadan şu sonuç çıkar BÖTE mezunları bu dersleri maaş ve ücret karşılığı okutabilir ancak mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanamaz.

Yani bir BÖTE mezununa kimse çıkıp ta sen Lojik dersini okutamazsın diyemez.
Meslek lisesindeki Lojik dersini meslek lisesine atanamadığı için okutur veya okutamaz yorumu yapılamaz.

ancak HEM de lojik dersini okutabilir.

Burada konu olan HEM ler ortaöğretim kurumu değildir dolayısı ile BÖTE mezunları bu kurumlara atanır ve 80 sayılı çizelgedeki alanının karşısındaki tüm dersleri HEM lerde okutabilir.

HEM lerdeki bötelilerin sorunu şudur.

Genel bilgi ve meslek dersleri kapsamına dahil kurs öğretmeni olarak mı

yoksa

Atölye ve lab. dersleri kapsamına dahil kurs öğr. olarak mı çalıştığıdır.

Bence her iki şekilde de çalışabilir. (Aksini söyleyen dayanağını da belirtsin lütfen.)

Genel bilgi ve meslek dersleri kapsamına dahil kurs öğretmeni olarak değerlendirilir ve çalışırsa
maaş karşılığı-ücret 15+18 olarak çalışır. Atölye laboratuar öğretmeni olarak değerlendirilmediği için konu olan tazminatı da alamaz.

Atölye ve lab. dersleri kapsamına dahil kurs öğr. olarak çalışır ise maaş karşılığı-ücret 20-27 olarak çalışır ve atölye laboratuar öğretmeni olduğu için konu olan tazminatı da alır.

bakınız MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN HAFTALIK DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN ÇİZELGE

http://ikgm.meb.gov.tr/tahakkuk/MEB%20Y ... %C4%B1.pdf

hem tazminatı alıp hem de maaş karşılığı 15 saat derse giren öğretmen haksız ve usulsüz kazanç elde eder ki yanlıştır.

ancak yuarıda açıladığım şekilde herhangi birisini seçip dilediği gibi çalışan öğretmene de aksini kimse diretemez.

yönetmelik böyle diyor çünki.

Geri