HEM'de Müdür Vekili Ekders?

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar kadrom HEM'de, bilişimciyim, tefli.

Halk Eğitim Müdürünün tayini çıkmış, müdürlüğe vekaleten benim bakmamı istediler. Aslında diğer okullardan müdür veya müdür yardımcısı kişiler gelse sanırım daha iyi idare edebilirler ama iş bana kaldı. Ve vekaleten olduğu için ekders 18 saatmiş, onu biliyorum.

Sorum şu: Ben vekaleten (kaymakamlık oluru ile) müdürlüğe baktığımda idarecilerin girmesi gereken 6 saat ders olayını nasıl çözücez. Sınıfçı müdürler derse girmiyorlar peki ben branşçı iken 6 saat girme zorunluluğum var mı?

Var ise bu 6 saate nerede girecez, diğer okullardaki Bilişim derslerine gönderebilirler mi?

Ben baktığımda "branşçı müdür" diyor, "kendi kurumundaki branşı olan derslerden 6 saate girer, kendi kurumunda ders yoksa ve isterse diğer kurumlarda derse girer". Peki bu durumda benim 6 saate girmem gerekiyorsa bu derslere HEM'de açılan kurslarda mı doldurmam gerekiyor. Ya HEM'de kurs açılmazsa o zaman ne olacak?

HEM'de kadrolu idarecilik yapan bir Matematikçiyle görüştüğümde, 'ders yok sadece idarecilik yapacaksın, okul olsaydı derse girerdin ve 6 saate kadar ekdersini alırdın ama HEM'de derse girilmiyor' dedi.

Kafam karıştı bu 6 saat veya 12 saate kadar derse girme olayını HEM için anlatabilir misiniz? :(

Halk eğitimde derse girmezsiniz hocam, bahsettiğiniz arkadaşın dediği gibi. Başka bir kurumda derse girmek için ise yine görevlendirme gerekir ki bir kişinin üzerinde aynı mesai de 2 görevlendirme olmaz.
Ama kaymakamlık oluru aklıma takıldı. Çünkü yönetmeliğe göre kaymakamlık oluru ile ekders ödenemez taşrada valilik oluru gerekir.

Hocam teşekkür ederim.

Burada 1,5 km mesafede lise ve ortaokul var. Ordaki müdür diyor "okuldaki BT derslerine gireceksin" diye. Geçen yıl o okulda BTR idim ve oradaki BT derslerine giriyordum.

Şu an ilçede başka Bilişimci yok ve okulun müdürü tutturdu BT dersine sen gireceksin diye. Başka öğretmen görevlendirmesini kaç kere söyledim anlamıyor. Sene başında benim müdür vekilliği belli değilken okuldaki derslere girerim demiştim. Daha doğrusu ben bişey söylemedim sadece gelişmelere ses çıkarmadım :?

Okul müdürü de bana ders programı verdi imzaladım ve aldım ama sonradan HEM müdür vekilliği olunca derslere gidemiyorum ve gidemeyeceğimi kaç kere söyledim yine de okulun müdürü 6 saat derse girmek zorunda olduğumu kendisinin kararnameyi yazdığını ve BT derslerine benim gireceğimi söylüyor.

@aradaugrarım hocam "başka kurumda görevlendirme olmaz" mesajınız iyi oldu. Artık birdahaki görüşmemizde kendisine bunu söylerim. Teşekkürler. :+1:

Hocam şimdi diyorum ki ben bir dilekçe yazıp okul müdürüne vereyim. Çünkü söz ile anlaşılmıyor sanırım. Gerçi hiç dilekçe vermesem de zannediyorum ki yine benlik bir olay yok. Ancak müfettiş geldiğinde evrakım olsun düşüncesiyle "Halk Eğitimdeki müdür vekilliği görevimden dolayı okulunuzdaki derslere giremeyeceğimi bildiririm" şeklinde.

Bu dilekçeyi HEM'den çıkış yapıp resmi yazı olarak mı götürüyüm yoksa normal dilekçe olarak yazıp müdüremi vereyim. Yani verdiğim dilekçeyi kayda girmeyebilir o yüzden diyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim. Bu şekildeki bir dilekçe kurum olarak yazılabilir mi? Veya ben bunu nasıl kayda alınmasını sağlayabilirim?

Bir okul müdürü başka bir okul müdürüne ders yazamaz görev veremez, ilçe mem ne diyor hocam?
Düşünseler, şehir merkezinde aynı eğitim bölgesindeki 2 okuldan birine görevlendirilen müdüre diğer okul müdürü gel bizde dersin var diye nasıl diyebilir? Durumunuzun emsali yoktur sanırım.
Bununla ilgili bir dilekçe yazılamaz çünkü zaten kanunen görevlendirmeniz başladığı anda kurum dışındaki ders göreviniz üzerinizden düşer.
Konuşmanız sonuç vermezse sendikanıza başvurmanızı, sendika kaydınız yoksa kayıt olmanızı tavsiye ederim hocam.

Ayrıca usule uygun değil ama mutlaka dilekçe yazıyım derseniz görevli olduğunuz halk eğitim müdürlüğüne
"..........Halk Eğitim Merkezinde bilişim teknolojileri öğretmeni iken kurum müdürü olarak görevlendirildim. ..............Lisesinde tarafıma verilmiş olan ders görevinin tarafımdan alınmasını istiyorum.
Bilgilerinize arz ederim."
şeklinde dilekçe yazıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kurum üst yazısıyla gönderin.

aradaugrarim' Alıntı:
Bir okul müdürü başka bir okul müdürüne ders yazamaz görev veremez, ilçe mem ne diyor hocam?
Düşünseler, şehir merkezinde aynı eğitim bölgesindeki 2 okuldan birine görevlendirilen müdüre diğer okul müdürü gel bizde dersin var diye nasıl diyebilir? Durumunuzun emsali yoktur sanırım.
Bununla ilgili bir dilekçe yazılamaz çünkü zaten kanunen görevlendirmeniz başladığı anda kurum dışındaki ders göreviniz üzerinizden düşer.
Konuşmanız sonuç vermezse sendikanıza başvurmanızı, sendika kaydınız yoksa kayıt olmanızı tavsiye ederim hocam.

Hocam cevap için teşekkür ederim. Ancak benim kadrom Öğretmen olduğu için sanıyorum, üstelik geçen sene de onun okulunda BTR olunca beni kendi öğretmeni gibi görüyor sanırım. Tavsiyeler için teşekkür ederim.

aradaugrarim' Alıntı:
Ayrıca usule uygun değil ama mutlaka dilekçe yazıyım derseniz görevli olduğunuz halk eğitim müdürlüğüne
"..........Halk Eğitim Merkezinde bilişim teknolojileri öğretmeni iken kurum müdürü olarak görevlendirildim. ..............Lisesinde tarafıma verilmiş olan ders görevinin tarafımdan alınmasını istiyorum.
Bilgilerinize arz ederim."
şeklinde dilekçe yazıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kurum üst yazısıyla gönderin.

Hocam dilekçeyi HEM müdürlüğüne yazmam oradan da üst yazı ile ilçeye göndermem gerekiyor sanırım. Cevap için teşekkürler.

Geri