hem projeksiyon hem monitörde kaliteli görüntü

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuzda 1. sınıflara projeksiyon ve bilgisayar aldık Y kablo ile hem monitörü hem projeksiyonu bağladık ama görüntü kalitesi azaldı, bizde onun yerine allta resmini koyduğum aparatı kullandık ve en ufak bi kalite düşüklüğü olmadı, tavsiye ederim...

Ekli dosyalar

• PCT-MSV-225P-LUKS-2-LI-MONITOR-SPLITTER__28677519_0.jpg
    PCT-MSV-225P-LUKS-2-LI-MONITOR-SPLITTER__28677519_0.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 2,946
evet y kablodan ben de verim alamadım, en iyisi gösterdiğiniz gibi kaliteli bir aparat yada vga çoklayıcı veya diğer adıyla monitör çoklayıcı almak.

Y tarzı aparat harici ekran kartlarında bir problem çıkarmıyor ancak onboard ekran kartlarında monitörde veya projeksiyon cihazında çizgisel dalgalanmalar oluşabiliyor.

Y kablolarda sorun oluyor görüntüde kayma titreme bulanıklaşma olur. Projeksiyon cihazları havadan nem kapan cinsten cihazlardır ve narindirler. Bu yüzden Y kablo bu tür kullanımda pek işe yaramıyor sadece iki monitör kullanımında etkin oluyor.

hiç sevmedim bu Y kabloyu :-1:
5 dakika önce çalışıyordu, sadece çıkarıp yeniden taktım. ne değişti :(

keyloger' Alıntı:
arkadaşlar okulumuzda 1. sınıflara projeksiyon ve bilgisayar aldık Y kablo ile hem monitörü hem projeksiyonu bağladık ama görüntü kalitesi azaldı, bizde onun yerine allta resmini koyduğum aparatı kullandık ve en ufak bi kalite düşüklüğü olmadı, tavsiye ederim...

Y kablo kullanınca olan şu: bir pile 1 lamba bağlıyken ikinci lambayı bağlıyorsunuz. İkiside yanıyor ama zayıf bir şekilde...kısaca sinyal zayıflıyor.. bir adaptörle güçlendirmeniz gerekiyor..

Birde şu resmini koyduğun şeyi aldığın adresi yazabilirmisin, alışık olduğumuzdan biraz farklı gibi geldi..

bu ürünü ben okula bilgisayar aldığımız bilgisayarcıya getirtiyorum netten pek yok gibi yada ben göremedim, 20$+kdv die aklımda kalmış bizim alışımız...

Eski projeksiyonda bir giriş bir çıkış vardı, şimdi aldığımız epson da sadece giriş var, artık koymuyorlar galiba. Sıkıntı olacak şimdi.

30$ + kdv ye ekran kartı alınıyor zaten dvi+vga+hdmı çıkışlı hem pc nizinde harici ekran kartı olur.: :puhaha:

En iyi ve kaliteli görüntü çift çıkışlı ekran kartı(dvi-vga). İki ekrana da ayrı çözünürlükte görüntü gönderebiliyorsunuz. Ayrıca iki farklı ekran olarakta kullanabilirsiniz. KDV indiriminden faydalanarak okula almıştım birkaç tane. 30 $ - KDV siz. (55 TL filan)

Geri