HEM de atölye şefi olabiliyoruz.

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şu yönetmelikteki madde 6 ya bakın: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2586_0.html

Benim anladığıma göre Halk Eğitimi Merkezinde atölye şefi olup haftada 6 saat şeflik ücreti alabiliriz. Tabi bu bir miktar daha sorumluluk getirecek ama olsun. Zaten sitesini de biz yapıyoruz, bozulan bilgisayarı da biz formatlıyoruz. Yazıcıyı da biz tanıtıyoruz. Ben bununla ilgili bilgi edinmeye bir yazı yazmak istiyorum. İdareye dilekçeyle gittiğimde deliller sağlam olsun diye. Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

hocam formatör olmadığın sürece kurum müdürü de isterse şef olabilirsin.

ben oldum ama formatör olunca şeflik gider.

Ben idareye söyledim. İlgileneceklerdi ama daha sonra sormadım. Bir süre bekleyeyim. Çok da üsteliyormuş gibi olmasın.

uuraar' Alıntı:
hocam formatör olmadığın sürece kurum müdürü de isterse şef olabilirsin.

ben oldum ama formatör olunca şeflik gider.

Sayın hocam;

Formatör Dediğiniz Eğitici BT Formatör Öğretmenlik ise birşey diyemem ama halk eğitim merkezlerinde Okul formatör Öğretmeni görevlendirilemez zaten genelge ilköğretim ve ortaöğretim kurumları der.

İyi Çalışmalar...

hocam peki bu Halk Eğitim Merkezlerindeki şeflikte BÖTE/TEF ayrımı var mı? ve sanırım bir de kurumun şef normu gibi bir şeyler de varmış. tam emin değilim ama bilgi verebilirseniz imkanı olan arkadaşların işine yarayacaktır.

halilturkoglu' Alıntı:
hocam peki bu Halk Eğitim Merkezlerindeki şeflikte BÖTE/TEF ayrımı var mı? ve sanırım bir de kurumun şef normu gibi bir şeyler de varmış. tam emin değilim ama bilgi verebilirseniz imkanı olan arkadaşların işine yarayacaktır.

Yönergeyi okursanız orada herhangi bir ayrımdan bahsedilmiyor. Direk görevlendirme.

Şef (1): (Değişik : MAYIS 2009/2620 TD) Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın mesleki ve teknik eğitim kurumlarında açılan meslek alan/dalları ile kurulan atölye ve laboratuvarların işleyişi ve yönetimi, mesleki rehberlik, program geliştirme, işletmelerde mesleki eğitim, sektörle iş birliği, araştırma-geliştirme, tasarım, üretim, tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütmek üzere görevlendirilen atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenini,

egunay' Alıntı:
Şef (1): (Değişik : MAYIS 2009/2620 TD) Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın mesleki ve teknik eğitim kurumlarında açılan meslek alan/dalları ile kurulan atölye ve laboratuvarların işleyişi ve yönetimi, mesleki rehberlik, program geliştirme, işletmelerde mesleki eğitim, sektörle iş birliği, araştırma-geliştirme, tasarım, üretim, tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütmek üzere görevlendirilen atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenini,
Teşekkürler hocam, tanımlara bakmamıştım.

resmi olarak atolyesi olan halkeğitimlerde şeflik yapılabileceğini söylediler. bizimkiler..

rahatca söylediler. çünkü resmiyette bizim halk eğitimde atolye yok.. :D

Ben gündeme getirdim zamanında. Bana dönmedi idare. Öyle kaldı sonra şeflik meselesi.

Bizde kurumda iki bilgisayarcıyız. ikimizde başvurduk 4 tane lab. var kurumda
cevap bekliyoruz. hayırlıyı.

Bende dilekçemi yazdım, kurum müdürüne verdim. Bir soruşturup öyle cevap vereceğini söyledi, ama sanki kıvıracak gibi, birden fazla öğretmen olması gerekirmiş diyor, bakanlık kadro belirlemesi gerekiyormuş diyor vs.. Bende dilekçeme cevap vermesini söyledim, bakanlıktan görüş almamız gerektiğini söyledim. Ben biraz daha araştırayım, göndeririz dedi..

Müdürüm dilekçemi sözlü olarak cevapladı, resmi olarakta cevaplayacağını söyledi. Bugün ankaradan geldi, bu iş için çıraklığa gittiğini söyledi, ordaki görüştüğü kişinin halk eğitimlerde atelye şefi norm kadrosunun bulunmadığını söylemiş. Ben yine de bilgi edinmeden bilgi almak istiyorum. Halk eğitimlerde atelye şefi olan var mı aramızda..

muallimim' Alıntı:

Benim anladığıma göre Halk Eğitimi Merkezinde atölye şefi olup haftada 6 saat şeflik ücreti alabiliriz. Tabi bu bir miktar daha sorumluluk getirecek ama olsun. Zaten sitesini de biz yapıyoruz, bozulan bilgisayarı da biz formatlıyoruz. Yazıcıyı da biz tanıtıyoruz. Ben bununla ilgili bilgi edinmeye bir yazı yazmak istiyorum. İdareye dilekçeyle gittiğimde deliller sağlam olsun diye. Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

atölye ve laboratuvar öğretmeni, teknik öğretmenseniz dilekçeyle başvurun..

runalone' Alıntı:

Sonuç olarak şef değil formatör oldum. O muallimim kullanıcısı benim eski adım. Moderatörler beni siteden attılar. Başkaları siyasi bir şey yazınca atmıyorlar. Kınıyorum.

yeni yazıyla birlikte halk eğitimlerde formatörlük bittiği için ben de bölüm şefliğine başvurmak istiyorum. böteliyim. yol yordam gösterecek arkadaşlar sizin fikirlerinize ihtiyacım var.

Yönetmelik açık olduğu halde atölye şefliğine olmaz dediler. Şimdi de atölyelerin bakımını yap diyorlar. Yapmayacağım desem, yazılı emrettiklerinde de aynı şeyi belirtsem ceza verme hakları doğuyor mu? Ya da ceza verseler bile sendikam aracılığı ile mahkemede iptal ettirilebilir mi?

İş soruşturmaya varırsa müfettişlerin onları tutacağı kesin zaten. Mahkeme ne der bu işe?

muallimim' Alıntı:

DİKKAT (!) Bu Yönerge, HAZİRAN 2011 tarihli ve 2645 sayılı Tebliğler Dergisi'nde yayımlanan ''Halk Eğitimi Faaliyetlerinin Uygulanmasına Dair Yönerge''nin 46 ncı maddesiyle yürürlükten kaldırılmıştır.

Arkadaşlar durum ne oldu? Halk eğitimde şef olarak görev verdiler mi?

aRKADAŞLAR bEN GEÇEN SENEDEN BERİ LABORATUAR ŞEFİ OLARAK GÖREV YAPIYORUM MİLLİ EĞİTİM ONAYIMI VERDİ.

evet teknik öğretmenim halk eğitim merkezinde.
benden başka iki usta öğretici görev alıyor.
iki bilgisayar laboratuvarımız var.
bakımını onarımını ben yapıyorum.
ama şeflik yok diyorlar.

Geri