HEM 160 saatlik kursla ilgili sorularım var...

Kodla Büyü

rock

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben de bu kursa başlayacağım büyük ihtimalle. Bir kaç sorum olacak,
** İlk 3 modül ile ilgili link paylaşabilir misiniz?
** Sınav nasıl oluyor kursun sonunda tüm konulardan 1 sınav mı, 2 sınav mı, her modül sonunda mı, geçme notu vs hakkında bilgi verir misiniz?
** Kursiyerlere ders notu mu veriliyor yoksa HEM de kitap falan veriyorlar mı?
**Bu modülleri kapsayan öğretmenler için kitap var mı HEM de?
** Zorlukları var mı ya da ilk defa HEM de kursu verecek birine tavsiyeleriniz ne olur?
** Okulumda 26 saat dersim var ve 15 saat ek ders alıyorum. HEM de bu kurs haftada 14 saat açılabilir mi? Yoksa her şartta haftada en fazla 10 saat mi?
Arkadaşlar forumda da araştırdım bazı sorularıma cevap buldum gibi ama biraz acelem var aslında biraz da emin olmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

Haftada 10 satten fazla alamazsın.
Her modülün sonunda sınav yapılacak.
Bildiklerim bu kadar :)

1. bilgisayar işletmenliği kursu dedin mi istemediğin kadar bulabilirsin
2. geçme notu 50. 50'den aşağı oldu mu kalır tek modülden kalmak kursu bitirememek olur. 6 modülün her birinden 50'yi geçmesi gerekir.
ister modüllerin sonunda küçük sınavlar yaparsın veya en sonunda topluca yaparsın her modülü ayrı ayrı.
3. hem kitap vermez sen anlatırsın uygulama yapılır derste öğretilir herşey kitabı yok.
http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprograml ... /foet.html
4. öğretmenler için kitap yok. kitap sensin.
5. tavsiyem sakin ol heyecan yapma :))
6. ne olursa olsun 10 saatten fazla alamazsın.

kgunduz' Alıntı:
2. geçme notu 50. 50'den aşağı oldu mu kalır tek modülden kalmak kursu bitirememek olur. 6 modülün her birinden 50'yi geçmesi gerekir.
ister modüllerin sonunda küçük sınavlar yaparsın veya en sonunda topluca yaparsın her modülü ayrı ayrı.
3. hem kitap vermez sen anlatırsın uygulama yapılır derste öğretilir herşey kitabı yok.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
Modül modül sınav yapmamızın sebebi kuruma o şekilde mi teslim ediliyor sonuçlar bu yüzden mi? Ve modüllerin ortalaması mı alınıyor sonunda.
Daha ilk modülde 50 nin altı alırsa devam etmeyecek o zaman kursa? Gelen kitle nasıl oluyor, genelde geçmeleri yönünde mi soruyorsunuz? Bios, cmos, post gibi konuların ayrıntısına iniyor musunuz? Aslında tavsiye isteğim bu yöndeydi. 12. yılımdayım şükür sıkıntı yok konularda:)

** İlk 3 modül ile ilgili link paylaşabilir misiniz?
İlk 3 değil modüllerin zaten tamamı hayat boyu öğrenme sitesinde var. Oradan al. Modüllere mota mot uyman gerekmez. Gelenler zaten klavye kullanmayı bile bilmeyen kişiler oluyor. Sen bilgisayar açma kapama, büyük harf küçük harf yazma, klasör oluşturma silme vs. anlat kafana göre.

** Sınav nasıl oluyor kursun sonunda tüm konulardan 1 sınav mı, 2 sınav mı, her modül sonunda mı, geçme notu vs hakkında bilgi verir misiniz?
Sınav her modülün sonunda olmak zorunda. Sertifika alması için tüm modüllerden geçmiş olması gerekir. Hem not olarak hem devamsızlık yapmama olarak.

** Kursiyerlere ders notu mu veriliyor yoksa HEM de kitap falan veriyorlar mı?
Ben diyordum ki beni dinleyin uygulayın, isteyen not tutsun. Normalde HEM kitap vermez. Masraflı iş.

**Bu modülleri kapsayan öğretmenler için kitap var mı HEM de?
Kitap HEM de olmaz. Hayat boyu öğrenme sitesinde var. 7 modül.

** Zorlukları var mı ya da ilk defa HEM de kursu verecek birine tavsiyeleriniz ne olur?

Hiç bir şey bilmeyenler asıl hedefin olsun. Kursun asıl amacı bilgisayar okur yazarlığını sağlama. Ben zaten iyi biliyorum diyenler serbest çalışsın ama excel dersinin en başında söyle. deki: serbest çalışmalar bitti. Excel motamot işlenecek ve herkes dinleyip bizzat uygulamak zorunda. Çünkü bilgisayar kullanabilen kişilerin çoğu aslında excel kullanamıyor.

** Okulumda 26 saat dersim var ve 15 saat ek ders alıyorum. HEM de bu kurs haftada 14 saat açılabilir mi? Yoksa her şartta haftada en fazla 10 saat mi?

İstersen haftada 50 saatlik bile açarsın ama 10 saatten sonrasını fahri girersin.

rock' Alıntı:
kgunduz' Alıntı:

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.
Modül modül sınav yapmamızın sebebi kuruma o şekilde mi teslim ediliyor sonuçlar bu yüzden mi? Ve modüllerin ortalaması mı alınıyor sonunda.
Daha ilk modülde 50 nin altı alırsa devam etmeyecek o zaman kursa? Gelen kitle nasıl oluyor, genelde geçmeleri yönünde mi soruyorsunuz? Bios, cmos, post gibi konuların ayrıntısına iniyor musunuz? Aslında tavsiye isteğim bu yöndeydi. 12. yılımdayım şükür sıkıntı yok konularda:)

Elimden yüzlerce HEM kursiyeri bile geçti bir tanesi bile kalmadı. Bu başarı aynı zamanda benim de başarımı gösteriyor. :puhaha:

Hocam sınavlarla ilgili bilgi vermek isterim. toplamda 6 modülün her birinden sınav yapma zorunluluğunuz var ve yeni sistemde kursunuz HEM otomasyonda tanımlandığında sınav notlarının giriş tarihleri de otomatik olarak belirleniyor. Yani kurs sonunda 6 sınav değil her modülün bitiş tarihinde bir sınav yapma zorunluluğunuz var. Bu sınavları ister uygulamalı ister kağıt üzerinde yapabilirsiniz. Size tavsiyem en az 3 yazılı sınav yapmanız, elinizde belge olması her zaman için iyidir. Ayrıca sınavlarda (uygulamalı olarak yapsanız bile) sınav imza tutanağına tüm kursiyerlere imza attırmayı unutmayınız.

Ben 7 modül yazmışım evet sonradan 6 ya indi.

HEM de sınav sonuçları kursiyerlere okunmaz. Suçtur. Bireysel olarak ayrı ayrı söylenir. Diğerlerinin bilmemesi gerekir.

Hocam çok teşekkür ederim. Son sorumda şu hayat boyu öğrenme sitesinde Bilgisayar işletmenliğini açtığımda modüllerin adları var sadece. Ben yıllık plandaki konuları gösteren modüllerin içeriğinin olduğu sayfayı bulamadım. Megep in sitesinde office programlarının modüllerini buldum ama diğer 3 ü nü orda da göremedim.

modül sınavlarının değerlendirmesi eski ehliyet sınavlarına benzer.yani tüm modüllerden geçerseniz sertifikanızı alırsınız.geçemediğiniz modül olursa bi sonraki kursta sadece kaldığınız modülü ya da modülleri alır sınavını geçerek sertifikanızı alırsınız.geçilen her modül kursiyerin yanına kar olarak kalır :)

Geri