Hdmi ile akıllı tahtaya laptop bağlama

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ben 14 yıllık pc öğretmeniyim. Çoğu problemi çözdük ama böylesini ilk defa görüyorum. Bir öğretmen arkadaşın hp laptopu var. İşletim sistemi win10 Home. Diğer öğretmenlerin laptopu akıllı tahtaya bağlanıyor ama bununki bağlanmıyor. Bilinen her türlü çözüm yolunu denedik. Bilgisayar teknik servisçiler bile yapamadı. Format bile attım. Hz görüntü hızı değerlerini değiştirdim. Sürücü yükle kaldır denedim. Laptopun iki ekran kartı var. İkisini de tek tek kaldırarak kombinasyonlu bir şekilde denedim o da olmadı. Velhasıl hiç bir şekilde olmuyor. Bu ekranı yinele dediğin zaman birinci ekranda pasif bir şekilde kalıyor. İkinci ekran veya yinele dediğinde bir hareket yok. Yine birinci ekranda kalıyor. Bu problemi çözen benim gözümde büyük adamdır. Bu arada Google'a 3 haftadır soruyorum. Çözüm yok yok yok. İnsan gerçekten hayret ediyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

Farklı hdmi kablo ile deneyin hocam. Kablo kalitesi fark ediyor bu tür bağlantıda.

Çalışan bir linux ile deneyin. HDMI portunda ya da kabloda hata olup olmadığına bakılabilir.

Hocam denemişsinizdir belki ama yine de yazayım. Laptop akıllı tahta dışında TV gibi başka bir donanıma bağlanıyor mu, eğer bağlanmıyorsa HDMI çıkışında bir problem olabilir veya Fn tuş kombinasyonunda bir sorun vardır. Eğer farklı bir cihaza bağlanıyorsa, akıllı tahta için bir uyumsuzluk veya driver gerekli olabilir.

Hocam tahtalar Faz - 2 Win 10 ise kablosuz olarakta bağlayabilirsiniz. Hatta kablosuz olarak bağlandığında hem tahtadan dokunmatik olarak bilgisayarı hem de bilgisayardan tahtayı yönetebiliyorsunuz.

Etkileşimli tahta da (win1o da) sağ alt köşesindeki tarih/saatin yanındaki Bildirimler kutusuna tıklayın. Çıkan sayfada Bağlan'a tıklayın. Daha sonra "Bu bilgisayarda Göster"e tıklayın. Açılan sayfada Windows ve Android cihazlar bu bilgisayara yansıtma yapabilir seçeneği = Her yerde kullanılabilir olsun. Sonra çarpıya basıp çıkın.
İkinci adım olarak Laptopa geçiyoruz. Yine sağ alt köşede ki bildirimlere, oradan da Bağlana tıklıyoruz. Şimdi ekrana etkileşim tahtamızın adı çıkacak. Etkileşimli tahtamızın adına tıklıyoruz. Sonrasında etkileşimli tahta da bilgisayarınızın bağlanmak istediğine dair bir uyarı gelecek. Onu kabul edeceksiniz. Bir süre sonra laptop etkileşimli tahtaya bağlanmış olacak. Laptop etkileşimli tahtaya bağlandıktan sonra Laptopun ekranın da "et üzerinden bilgisayarın fare ve klavyesini kullanımına izin ver gibi " bir yazı çıkacak. Ona onay verdiğinizde, bilgisayarınızdan etyi, etden de bilgisayarınızı kablosuz olarak kontrol etmiş olacaksınız.

Arkadaşlar kablo bozuk değil denendi. tahta hdmi çıkışı bozuk değil denendi. sürücü vbs. hepsi denendi...olmadı olmuyor...
Bu arada laptop tv ye bağlanıyor ama tahtaya bağlanmıyor

Arkadaşlar kablo bozuk değil denendi. tahta hdmi çıkışı bozuk değil denendi. sürücü vbs. hepsi denendi...olmadı olmuyor...
Bu arada laptop tv ye bağlanıyor ama tahtaya bağlanmıyor
Hocam kablonun bozuk olması şart değil. Bazen bilgisayara uymuyor. Daha kısa, altın uçlu bir kablo ile deneyebilirsiniz.

laptop un ekran kartı sürücüsüyle alakalı bence.ekran kartı sürücüsünü ekran kartı üreticisinin sitesinden indirin, eğer yine olmazsa bir alt sürücüsünü veya alt işletim sistemi sürücüsünü indirin tekrar deneyin..otomatik ekran kartı sürücüsünü yüklemesine izin vermeyin..

En son ihtimal laptop ve tahta aynı agda olup ekran paylaşımı yazılımı ile (screen mirror tarzı) bağlamak. Ben telefonu bu şekilde bağladım kablo ile de uğraşmayın.

Hocam kablonun bozuk olması şart değil. Bazen bilgisayara uymuyor. Daha kısa, altın uçlu bir kablo ile deneyebilirsiniz.
hocam çok kablo denedik sorun orada değil. size foto atayım. Bunu ana akranım yap - kısmı sürekli pasif, işaretleme yapılamıyor. ekran kartı sürücüsü olarak eskisini denemedim. bir o kaldı zaten
IGm2of.png

Ekran kartı sürücüsüyle alakalı büyük ihtimalle hocam. Benim laptopta da aynı sorun olmuştu. Format attıktan sonra hdmi ile tv ye bağlamaya çalıştığımda bağlantı yok olarak görünüyordu. Driverı yükledikten sonra bağlanabildim.

Geri