Hdmi Çoklayıcı - Hdmi Vga Dönüştürücü Kullananlar Bakabilir mi?

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar, dijital pano için fotoğraftaki hdmi çoklayıcıyı aldık. 1 TV den hdmi ile bağlantı yaptığımızda sorun yok. İkinci TV nin Hdmi portu bozuk olduğu için vga portunu kullandık. Sorun şu ki hdmi-vga dönüştürücüsü ile cihaza bagladığımızda sistem çalışmıyor. Işıklar sönüyor hiçbir yere görüntü gitmiyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz tavsiyeleriniz nelerdir?
IMG_20181210_152715514.jpg
IMG_20181210_152734959.jpg

Dönüştürücü yeterli seviyede sinyal veremiyor hocam. Daha önce biz de aktaramamıştık. Vga -hdmi dönüşümünde sinyal kaybı oluyor. Teoride çalışması lazım.ama pratikte çalışmıyor. Daha kaliteli başka bir dönüştürücü belki ise yarayabilir.

Dönüştürücü yeterli seviyede sinyal veremiyor hocam. Daha önce biz de aktaramamıştık. Vga -hdmi dönüşümünde sinyal kaybı oluyor. Teoride çalışması lazım.ama pratikte çalışmıyor. Daha kaliteli başka bir dönüştürücü belki ise yarayabilir.
Peki hocam siz daha kaliteli bir dönüştürücü ile sonuç alabildiniz mi? Eğer olduysa tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?

Peki hocam siz daha kaliteli bir dönüştürücü ile sonuç alabildiniz mi? Eğer olduysa tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?
Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarı ile mantık ve düzenek doğru. Kaynak 4 adet HDMI çıkışa çoğullanmış.
Çıkışlardan biri HDMI girişli tvye verilmiş.. diğer çıkış ise HDMI to VGA ile Vga ya dönüştürülerek VGA girişli monitore verilmiş.

Bu durumda
1-HDMI-VGA dönüştürücünün voltajını splitter karşılayamıyor. micro usb girişten 5v ile besleyin.

2- Çıkışlar ortak bir çözünürlükle buluşamadığı için splitter kesiyor. başka bir vga girişli monitörde deneyin

3- Splitter kalitesiz ve bu durumu desteklemiyor ya da bozuk

4- hdmi to vga arabirim arızalı

ben de de aynı sistem var şu an çalışıyor. benim kullandığım splitter iki çıkışlı. Birini direk HDMI diğeri ise dönüştürücü üzerinden vga monitörde

sadece hdmi-vga dönüştürücü ile deneyin cihazı. Eğer gene görüntü vermez ise dönüştürücü arızalı demektir.

https://m.n11.com/vga-to-hdmi-donus...2qtP491fjIgaAprJEALw_wcB#Product/descriptions
Bu hdmi-vga dönüştürücüsü

Hocam ters çalışmıyor olabilir. Cihazlar hdmi to vga yada vga to hdmi gibi sanki.

Yada harici adaptörü cihazlar var. Belki öyle birşey gerektirebilir.
Bu hdmi-vga dönüştürücüsü, ben de öyle düşündüm vga-hdmi dönüştürücüsü mü alsam dedim ama sonra emin olmadan almayım dedim. Aslında hdmi to vga doğru olması gerekiyor.

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarı ile mantık ve düzenek doğru. Kaynak 4 adet HDMI çıkışa çoğullanmış.
Çıkışlardan biri HDMI girişli tvye verilmiş.. diğer çıkış ise HDMI to VGA ile Vga ya dönüştürülerek VGA girişli monitore verilmiş.

Bu durumda
1-HDMI-VGA dönüştürücünün voltajını splitter karşılayamıyor. micro usb girişten 5v ile besleyin.

2- Çıkışlar ortak bir çözünürlükle buluşamadığı için splitter kesiyor. başka bir vga girişli monitörde deneyin

3- Splitter kalitesiz ve bu durumu desteklemiyor ya da bozuk

4- hdmi to vga arabirim arızalı

ben de de aynı sistem var şu an çalışıyor. benim kullandığım splitter iki çıkışlı. Birini direk HDMI diğeri ise dönüştürücü üzerinden vga monitörde
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sadece hdmi bağladığımızda görüntü var yani splitter çalışıyor.
Sadece hdmi-vga dönüştürücüsünü bagladığımızda görüntü yok.
Hdmi-vga dönüştürücüsünü bilgisayara bagladığımızda görüntü var yani dönüştürücü de çalışıyor.
Cihazın kendi adaptörü de var.
Peki 5V beslemesini nasıl yapacağız bir de sizin kullandığınız ürünün markası nedir?

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sadece hdmi bağladığımızda görüntü var yani splitter çalışıyor.
Sadece hdmi-vga dönüştürücüsünü bagladığımızda görüntü yok.
Hdmi-vga dönüştürücüsünü bilgisayara bagladığımızda görüntü var yani dönüştürücü de çalışıyor.
Cihazın kendi adaptörü de var.
Peki 5V beslemesini nasıl yapacağız bir de sizin kullandığınız ürünün markası nedir?

HDMI-VGA dönüştürücü üzerinde bir ses çıkış birde micro usb konnektor görüyorum. fotograftan. O micro usb giriş 5v besleme olması gerekir. Çoğunlukla paketten çıkar. usb-microusb kablodur. Siz samsung tipi bir 5v şarj kablosuda kullanabilirsiniz. bir kontrol edin.
HTB118GxlQZmBKNjSZPiq6xFNVXaC.jpg

Benim kullandığım marka XZT HDMI ..60 TL lik bir ürün . ancak siz yeni splitter almadan yukarıdaki ihtimali bir değerlendirin.

xzt.jpg

Son düzenleme:
HDMI-VGA dönüştürücü üzerinde bir ses çıkış birde micro usb konnektor görüyorum. fotograftan. O micro usb giriş 5v besleme olması gerekir. Çoğunlukla paketten çıkar. usb-microusb kablodur. Siz samsung tipi bir 5v şarj kablosuda kullanabilirsiniz. bir kontrol edin.
HTB118GxlQZmBKNjSZPiq6xFNVXaC.jpg

Benim kullandığım marka XZT HDMI ..60 TL lik bir ürün . ancak siz yeni splitter almadan yukarıdaki ihtimali bir değerlendirin.

xzt.jpg
Hocam bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim, bunu yarın deneyeceğim. Olmazsa vga ve hdmi çıkışı olan bir laptop ayarlamaya karar verdim.

Geri