HDD'yi İlla biçimlendirecek gerzek!

Kodla Büyü

ibnisinalisesi

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar ADATA CH94 HDD'miz kendini bize kapattı.
Ne dil döktük, yalvardıysak ı ııı bana mısın demedi.
Evvelden de flas belleklerde olmuştu bu sorun slax işletim sistemiyle halletmiştir.
Bu HDD inat etti iletişime geçmiyor bizimle...

UZMAN arkadaşlar MEDEEEET...

çok inatlaşmayın suyundan gidin sizde.
(Not: uzman olmadığım için yazdım)

Biçimlendirip sonra veri kurtarma yazılımları ile tekrar verilerinizi alın.

hasari hocam o işi yapmadan bi yolu olmalı diye düşünüyoruz.
Ama sadece düşünüyoruz....

BB Net'in uzmanlarına güvenerek düşünüyoruz, lakin bi ses gelmedi, beklemedeyiz el-ân... :+1:

Hocam dün benim harici harddiskte sıkıntı çıkardı. Bilgisayara girip bir müddet sonra sadece sürücü harfi çıkıyordu ve ulaşılamıyordu. Bir saat bu şekilde bekledikten sonra açıldı ve chkdsk sürücü harfi: /F komutu ile düzeldi.

benzer bir sorunda ben de var arkadaşlar. taşınabilir diskin erişim izinlerini kısıtlamış birisi.sağ tık--> özellikler--> güvenlik penceresinden izinlere baktığımda sadece okuma ve listeleme var. izinleri değiştirip tam yetki vermek istediğimde erişim engellendi diye bir uyarı çıkıyor ve yetki vermiyor. bu yetki karmaşasını nasıl aşabilirim fikri olan var mı??? :)

runtime getdata back programını deneyin biçimlendirmeden de tarıyor. tarama uzun sürüyor 500lük bir diski taraması 5 6 saat sürüyor. bir kaç kere kurtarmıştım .

bu gibi sorunlar manyetik alandan kaynaklanıyor. Eger yukarıdakiler sonuç vermezse hızlı biçimlendir ve veri kurtarma programlarını kullan. Kesinlikle tam format (low level format) yapma. Benim başıma geldiği için yazıyorum

ed1903' Alıntı:
benzer bir sorunda ben de var arkadaşlar. taşınabilir diskin erişim izinlerini kısıtlamış birisi.sağ tık--> özellikler--> güvenlik penceresinden izinlere baktığımda sadece okuma ve listeleme var. izinleri değiştirip tam yetki vermek istediğimde erişim engellendi diye bir uyarı çıkıyor ve yetki vermiyor. bu yetki karmaşasını nasıl aşabilirim fikri olan var mı??? :)
İzinler kısmını biraz kurcalayıp sahipliğini almaya çalışın. Daha sonra erişim izinlerini vermeye çalışın.

hocam veri kurtarmak için pardusu denediniz mi? Ben geçen yıl akıllı tahtaların birinde pardusla açtım aynı sıkıntıyı öyle çözmüştüm....

Geri