HC 06 Bluetooth ile Bağlantı Kuramama

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
HC 06 bluetooth ile bir türlü bağlantı kuramadım. bluetooth modülündeki rx->arduino kartında tx(1) bağladım. Tx-> arduino kartındaki rx(0) bağladım. VCC -> 5V GND->GND ucuna bağladım. 8 nolu dijital pine led bağladım. Arduino karta yükleme esnasında kartın üzerindeki rx ve tx pinlerindeki kabloları çıkardım. Screenshot_20200103-172442.png led yakma.PNG
telefonda bağlandı gözüküyor. Android uygulamaya girdiğimde herhangi bir bluetooth cihaza bağlı değil, veya cihaz açık mı gibi hata mesajları veriyor. Yaptığım işlemlerde bir sorun var mı acaba? veya bu modülü çalıştırırken yaptığım bir hata var mı?

Telefon ayarlarında bluetooth bölümünde önce eşleştirme yapmanız gerekiyor eşleştirdiniz mi?

Hocam akım bölücü devre kullanın hc06 için... Genelde doğrudan bağlayınca bağlantı sorunları yaşanıyor

Arkadaşlar,
HC 06 bluetooth ile bir türlü bağlantı kuramadım. bluetooth modülündeki rx->arduino kartında tx(1) bağladım. Tx-> arduino kartındaki rx(0) bağladım. VCC -> 5V GND->GND ucuna bağladım. 8 nolu dijital pine led bağladım. Arduino karta yükleme esnasında kartın üzerindeki rx ve tx pinlerindeki kabloları çıkardım. Ekli dosyayı görüntüle 64925 Ekli dosyayı görüntüle 64926
telefonda bağlandı gözüküyor. Android uygulamaya girdiğimde herhangi bir bluetooth cihaza bağlı değil, veya cihaz açık mı gibi hata mesajları veriyor. Yaptığım işlemlerde bir sorun var mı acaba? veya bu modülü çalıştırırken yaptığım bir hata var mı?
başka bir programı deneyebilirsiniz veya başka bir telefon ile deneyin.

Mblockta 0 ve 1 sorun çıkarıyor farkı bacak deneyin 8 9 gibi. Ama çarpraz bağlamayı unutmayın

Geri