Hazırlık Sınıfı ve 6. Sınıflar

Kodla Büyü

wes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar.
Okulumuz geçen sene 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı sistem uygulanıyordu ve Bilişim Teknolojileri dersini görmediler.
Bu sene 6. sınıfa geçen öğrenciler 5. sınıf müfredatını görmeden 6. sınıftaki konuları görecekler ve ne yazık ki bazı kavramlar eksik kalıyor.
Bu durumda sizler nasıl bir yol izlediniz? 6. sınıflara sadece 6. sınıf müfredatını mı uyguladınız? Yoksa eski konulardan da ekleme yaptınız mı?
Bu durumda zaten yoğun olan müfredatı yetiştirmek gerçekten daha da zor olacak. Hele şimdi yüz yüze eğitim olayı da başlamamışken canlı derslerle yetiştirmek tam bir muamma.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ben de aynı durumdayım hocam. Geçen sene sadece 6. Sınıf müfredatiyla sınırlı kalmamıştım, 5. Sınıf konularından da anlatmıştım bilgiler yarım kalmasın diye. Yoğun bir şekilde anlatım gerekiyor bu şekilde de ne yazık ki, öğrenci için biraz sıkıcı olabiliyor. Onlar bir an önce uygulamaya geçmek istiyor. Canlı derste bu durum nasıl olacak ben de bilemiyorum. 5. sınıflarda dersimizin olmaması gerçekten sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: wes
En büyük sıkıntı süre. Canlı derslerin de bir netliğe kavuşmaması ekstra sıkıntı

Bizde de 5. sınıflar hazırlık sınıfı kapsamında, 6. sınıf konuları da özellikle ilk dönem çok yoğun... O yüzden 6. sınıf konularını işledim sadece ama eğer 5te öğrenilmiş olması gereken bir bilgi/tanım vb varsa kısaca ders içinde onu da anlattım ayrıntıya girmeden...

Geri