Haziran 2016 İl dışı tayinler

Kodla Büyü
Sadece bizim bölümde mi bu kadar büyük sıkıntı var yoksa diğer bölümlerde aynı mı ?
Açık var ama gösterilmiyor.Bu kadar haksızlık olmaz.Zorunlu hizmet bölgesi olarak doğuda çalışıyoruz tayin istiyemiyoruz. Zorunlu hizmetini batıda yapanların zaten umrunda değil...

Arkadaşlar Konya'daki okulları paylaşır mısınız? Ben zorunlu hizmet yükümlülüğü oldugum icin dort okul açıldı. Onlar da açılmasa iyiydi. Derebucak, Hadim, Çeltik, Emirgazi. Hadim sürgün yeri, ordan hesap edin artik durumu

bote2011' Alıntı:
Arkadaşlar Konya'daki okulları paylaşır mısınız? Ben zorunlu hizmet yükümlülüğü oldugum icin dort okul açıldı. Onlar da açılmasa iyiydi. Derebucak, Hadim, Çeltik, Emirgazi. Hadim sürgün yeri, ordan hesap edin artik durumu
zorunlu hizmetin yok bana da aynısı açılıyor.

mutlucan' Alıntı:
bote2011' Alıntı:
zorunlu hizmetin yok bana da aynısı açılıyor.

Şaka gibi hocam. Hiçbir şey diyemiyorum.

Arkadaslar zahmet olmassa eğer Erzurumda ki bilişim teknolojileri boş kontenjanları resmini çekip bu sayfaya atabilirmisiniz

klmno' Alıntı:
Boyle yapmakla neyi hedefliyorlar acaba
Fikirlerinizi bekliyorum
2016 ağustosta alım yok.. Maalesef kriz geldi hocam bunun hesabını yapıyorlar.
Acaba ne yapsalar da ekonomi canlanır, herkes aldığı parayı cebine atsa iş dönmez.
ülkede kullanılan krediler ve vadelerle ilgili rapor;
https://www.tbb.org.tr/Content/Uplo.../tumu/1027/Tuketici_Kredileri-Aralik_2015.zip
ilk hedef; iliçi ve ildışı tayin sürelerini 3 'e çıkardılar. Sonra 4 ve 5 bunların arkası gelir.
Okullarda dyk kursları aslınnda okulları özelleştirmenin ilk adımıydı.
Suriyeli öğrenciler için bakanlık 2500 tl maaşla 5 yıl sözleşmeli öğretmen alacağını duyurdu.
il içi tayinler de bekleme süresi 6-7 yıla çıktıktan sonra, illler sözleşmeli öğretmen duyurusuna çıkarlar.
bu arada bakanlık da atamaya devam eder. ancak aynen şekil A da olduğu gibi 3-5 köy okuluyla.
sözleşmelilere güzel okullar açılır, öğretmenler kararsızdır, ancak sözleşmeli ücretleri dolgundur.
Öğretmenlerin yüzde 90'ı sözleşmeye geçtikten sonra aynen üniversite sınav ücretleri gibi sözleşmeli ücretleri de düşer, veya düşmeye devam eder.

ben garanti olması için il dısı istanbul yapacam.Lamı cimi yok iş olacağına varır.Tercih yapacam ne olursa olsun...

sadece şokta olan ben değilmişim 2013 yılında sivas'tan manisaya geldim 82 puanla şimdi geldiğim yere gitmek istesem bile gidemiyorm iyi mi sivas merkezde okul yok...

Yine tam bir fiyasko yaşandı.

Normalde şu anda 5. ve 6. sınıflarda dersimiz zorunluyken, her okulda da Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmadığına göre, köy okullarına kadar tüm ortaokullarda norm gözükmesi gerekiyor. Yani bu kontenjanlar doğru olamaz. Eş durumuna saklıyorlar diyen arkadaşların yanıldığına eminim. Zira eş durumu tayinlerde de görüyoruz, kontenjanlar bundan farksız olduğu gibi, "nasıl olsa eşlerinin bulunduğu ile gitmek için mecburen tayin isteyecekler" diyerek en berbat okulları açıyorlar.

Bana göre meb kontenjan açmayarak iki şeyi hesaplıyor; Birincisi yolluk ödemek istemiyorlar. İkincisi il dışı rotasyona hazırlık yapıyorlar. Rotasyonu getirdiklerinde en b**tan okulları bile açacaklarını ve tayin istemeye zorlayacaklarını düşünüyorum. O zamana kadar yollukla ilgili mevzuatta da değişiklik yaparlarsa şaşırmayacağım. Rotasyon için kontenjan açmamaları uzak bir ihtimal olsa bile iyice paranoyaklaştık. Çünkü ilk paragrafta belirttiğim gerekçeden dolayı bu kontenjanların doğru olmasına imkan yok. Ne bu kadar çok bilişim öğretmeni var, ne de bu kadar az ortaokul. Hemen hemen her ilde üç beş okul açmalarının başka bir açıklaması olamaz. Yolluk ve rotasyon konusunda yanılıyorsam bile mutlaka başka bir pislik var bu işin içinde.

şubata kadar bekletiyorlar.Şubatta atarız mantıgı var.Bizde ezileni bir de ben ezeyim mantıgı var..

Hocam tayin istemek için isteyin demişler resmen.çok az iyi okul var onlarda kötünün iyisi.gel de bu açılan yerleri tayin iste sonrada ben ne yaptım diye sor kendine.aklım almıyor.

Ben 2010 yılından beri istatistikleri takip eden biriyim. Kendi bransimiz adına konuşmak gerekirse emekliliğin pek olmadığı bir branşız. Dolayisiyla merkezdeki ihtiyaçlar ders saatleri değişmedi surece hep düşecektir. 2 yıldır yapılan özür durumu il ve ilçe emri sebebiyle merkezlerde yığılma var. Bransimizda birçok öğretmen norm fazlası batının merkez illerinde. Bir de bu sene şubatta yapılan ilk aramalarda batıya çok kadro verildi. Bu sebeple il dışına batıdan çok fazla okul açılmadı.

@tefbilisim hocam öngörün nedir... Kendi şehrinden düşün. Acaba merkezde bu kadar okul dolu mu. Maraş için söyleyeyim. Merkezde bt öğretmeni olmayan yer yok. O yüzden açılan köyler doğrudur. Gizleme söz konusu değil

hocam konya'da il içi atamalarda merkezde hiç ihtiyaç yoktu aksine baya norm fazlası var. 6 okul açmışlar belki çevreden biraz daha okul açabilirlerdi ama onlar da uzak yerler olurdu. 2 senedir yapılan ilk atamalara açılan kontenjanlara baksınlar batının bazı illerinde bu sene il dışına açılan okullardan fazla okul vardır. Malesef il dışına sürekli haksızlık yapılıyor. Tek çözüm vardır bana göre tayin isteme sartını tasıyan kişilere becayiş hakkı verilmeli bu şekilde bazı talepler karşılanabilir.

Arkadaşlar Batıyı bilmem fakat Balıkesir için biraz bilgim var.İl içi ihtiyaç listelerini açınız.Bu listeler il içi tayinler olmadan önceki listeydi.Bu listelerdeki yerlere il içinden norm fazlası olanlar yerleştirildi.Şu anda tahminim Balıkesirde ihtiyaç gerçekten çok azdır.10 tane bile okul açık olduğunu düşünmüyorum.Bu 10 okulu eş durumu,özür grubu ve norm fazlaları için açık bırakıyorlardır.Yani il dışı için pek seçenek kalmıyor.

eşlerden ikisininde farklı şehirlere tayin isteme durumunda ikisi de istediği bir yere atanırsa diğerini iptal ettime durumu varmıydı arkadaşlar?

yusufcuk51' Alıntı:
eşlerden ikisininde farklı şehirlere tayin isteme durumunda ikisi de istediği bir yere atanırsa diğerini iptal ettime durumu varmıydı arkadaşlar?
Takip.

Eşlerden her ikisi farklı illere atanırsa il dışında bir diğeri iptal ettirebilir mi? İptal ettirmek için ne yapması gerekir arkadaşlar bunu bende merak ediyorum.Bilen arkadaşlar zaman ayırıp cevap verirse teşekkür ederim.

Hocam benim bildiğim ikinizde göreve başlarsınız farklı illerde, Ağustos ta tekrar eş durumu istersiniz. Geçen seneki Ağustos özür kılavuzunda 18. Maddeydi galiba. Bununla ilgili

Geri