Hazır Okul Sitesi ve Şablonu

Kodla Büyü

uzmanweb

Üye
Okul sitesi için meb.k12.tr alanını kullanan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla bir web sitesi şablonu hazırladım.Şablon html tabanlı biraz da css kullanılarak hazırlanmıştır.Sitenin ana sayfa ve diğer sayfalarında tablo kullandım.Sadece tema kısmı css ile oluşturulmuştur.Bu yüzden siteyi herhangi bir tasarım programında (Dreamweaver, Frontpage) açıp kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.İndireceğiniz dosyanın içinde tema ve banner psd dosyaları mevcuttur.Dosyaları istediğiniz gibi değiştirip kullanabilirsiniz.Ana sayfada uzmanweb.net linki var.İsteyen linki kaldırabilir.

Sitenin Genel Özellikleri:
Site bir ana şablon ve diğer alt sayfalardan oluşmaktadır.Bir tane sağ ve sol blok, iki tane sağ blok, iki tane sol blok olmak üzere 5 farklı ana sayfa tasarımı bulunmaktadır. Tüm sayfalar ana sayfanın ortasında iframe içinde açılmaktadır.
Ana sayfada ortada açılan sayfa içinde xml manşet haber sistemi bulunmaktadır.Haberler ve habere ait manşet resmi haber.xml dosyasından eklenmektedir.Haber içinde haber ayrıntısı ve link eklenebilmektedir.
Tema css ile oluşturulduğu için ana sayfadaki blok genişlik ve yüksekliğini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Bu temada herhangi bir bozulma oluşturmaz.
Menüde ana menü ve alt menü oluşturulabilmektedir.Menü içindeki başlıklar ve bağlantılar index.html içinden değiştirilmektedir.
Banner ve tema psd dosyaları indireceğiniz dosya içindedir.Renk ve tasarımları istediğiniz gibi değiştirip yeni temalar oluşturabilirsiniz.
Ana sayfadaki fotoğraflar lightbox efekti ile açılmaktadır.Burdaki fotoğrafları da ilgili klasörden değiştirebilirsiniz.
17 farklı renk seçeneği mevcuttur.Diğer temalar bittiğinde bu sayfaya eklenecektir.

Örnek Demo >
İndirin >

Siteyle ilgili yardım konularını okul sitesi tanıtım sayfasından inceleyebilirsiniz.

eline sağlık hocam. Pratik yeni haber eklemek gerekli malum sitelere. .xml kullanma mantığını kısaca anlatabilir misiniz. DW'ı açmadan online olabilir mi mesela. Merak işte...

Haber eklemek için haberler.xml dosyasını not defteri ile açıp içine örnek haberlerde olduğu gibi haber, haber resmi, link eklenebiliyor.Kullandığım xml haber dosyaları hazırdır.Başka bir sitenin içinde görmüştüm.Faydalı olur diye gerekli dosyaları alıp siteye ekledim.

teşekkürler hocam :alkis:
sanırım en kısa zamanda bu şablonu uygularım, harika duruyor, ellerinize sağlık yeniden...

Teşekkürler - ilk mesajınızda böyle bir paylaşım yapmanız ne güzel. :++:

arkadaşa teşekkür ediyorum meb in web site yönetimi konusundaki kuralları ile tam uyumlu bir şablon hazırlamış. meb.k12.tr kullananlar için ideal.
ben her türlü joomlayı tek geçerim
meb.k12.tr kullanacak olmamın tek nedeni müdürün hosting parası vermemesi olur o zaman kesinlikle bunu kurarım

Geri