Hazır gündem yoğunken lpg ye yine zam...

Kodla Büyü

azaz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Benzin ve motorine peş peşe gelen zamların ardından LPG’nin de (Likit Petrol Gazı) fiyatı arttı. Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), bugünden geçerli (cumartesi) olmak üzere LPG’nin rafineri çıkış fiyatına yüzde 2,07 ile 1,84 oranında zam yaptı.

Zam, tüplü gaza yüzde 2,07, otogaza ise yüzde 1,84 oranında yansıtıldı. Son yapılan zamlarla birlikte 95 oktan benzinin fiyatı İstanbul’da 4,90 TL’ye yükselmişti. Motorinin litre fiyatı ise 4,35 liradan satılıyor.

http://www.memurlar.net/haber/292554/

yeni zam geldiydi zaten, bi dahakine dayanamazdım. gittim baktım daha zam gelmemiş. 5 dk önce fulleddim ama bidahakine ne olur bilmem. suriyeliller klimalı yerde kalırken sıkıntıyı biz çekiyoruz. ocak geldimide nasıl oluyorsa zam oranı 3,5 u geçmiyor.

Şu an fiyat 2,86 bulunduğum ilde, bu kış 3 TL yi geçer LPG fiyatı. Kış mevsiminde yanma oranı iyileşsin diye içindeki bir maddenin (sanırım propan, emin değilim) oranı artırılıyor ve fiyat yükseliyor. Tabi bu fiyat artışının nedeni o değildir, daha yola devam ediyoruz...

hazır suriye tantanası varken ne koyarlarsa o kar

kemal sunal ın bir filmi vardı zam olmadığı gün kafayı yiyordu o hale geleceğiz galiba

Afrikada geçen bir fıkra vardı. Esir düşenlere ölüm ya da mokoko arasında tercih yaptırıyorlardı. :) Bu ülkede araç sahibi olmak da toplu taşıma kullanmak fıkradakinden beter.

orjinali biraz farklı buraya yazamam diye değiştiriyorum. Özetle Padişahın biri zam yapacak fakat herşeye o kadar zam yapmış ki zam yapacak birşey kalmamış. Vatandaşın gelip geçtiği bir köprü var, çağırıyor vezirleri, "şu köprünün başına bir adam koyun köprüye giren herkesten bir akçe alsınlar" Uygulanıyor. Bir müddet sonra yine zam gerekiyor çağırıyor vezirleri "Vatandaş zamlara ne diyor" diye soruyor cevap "sesleri çıkmadı padişahım". "İyi o zaman köprünün çıkışınada bir adam koyuon, girenden bir akçe,çıkan bir akçe" Uygulanıyor. Vatandaştan ses yok. Ve bir müddet sonra yine zam yapılacak vezirler çağırılıyor"köprünün ortasında bir adam koyun, giren bir akçe, ortaya gelindiğinde ortadaki adam gelen vatandaşı güzelce bir dövsün ve bir akçe alsın ve köprüden çıkarken de bir akçe" Vezirler "aman hünkarım vatandaş isyan eder" Padişah" yahu hele siz bir uygulayın bakalım" Uygulanıyor, ses yok. Padişah merak ediyor niye vatandaşın sesi çıkmadı ve birgün topluyor milleti "Ey ahali nasılsınız, bir isteğiniz var mı? ses yok "Yahu hiç bi,r isteğiniz yok mu? Vatandaşın biri korka korka yavaşça elini kaldırıyor,"Padişahım köprünün ortasına bir adam koymuşsunuz ya" "eeee" O adam yetmiyor ve dayak yemek için kuyrukta çok bekliyoruz, oraya bir kaç adam koysanız da fazla beklemesek"

Artık araç sahibi olmak lükse girdi tamamen.Aldıktan sonra binemedikten sonra.

İyiki dün depoyu doldurmuşum bile diyemiyorum artık... delirtiyorlar insanı.

Geri