Hatay Bt Rehber Öğretmenliği

Kodla Büyü

north

Site Gezgini
Arkadaşlar bugün Ebitefo'da başvurular alınmaya başlanmış ama sadece sanırım fatih projesinin başladığı liseler görünüyor.Öğretmen sayısı fazla ve yeni çalışma saatlerini göz önüne alırsak başvurmak isteyen çok olacaktır.Bu okullar dışında da görevlendirme olmayacaksa o zaman başvuranların çoğunun görevlendirmesi yapılmayacaktır anlamına mı geliyor bu??
Açıkçası anlam veremedim belki de en iyisi eğitici formatörleri aramak ama aranızda bilgisi olan varsa ve sorulara yanıt olabilecekse yorumlarınızı almak isterim

hocam bizim bitefoya sordum. dediği şu. tercihini yap. o okullarda görev yapacaksınız eğer okullara yerleşemezseniz biz onu ayarlayacağız. ama bizde sanırsam hepsini yerleştirecekler öğretmen sayısı karşılıyor dedi. en iyisi sen kendi ilçendekine sor.

Hanifi Şanal la görüşme yaptım. Herkes kendi ilçesindeki okullara tercih yapacak önce fatih kapsamındaki okulları tercih ediyosun zorunlu olarak, kalan tercihlere de kendi okulunu veya istediğin okulu tercih edebiliyosun.

tercih formunda ilk üç tercih fatih pr. okulları gözüküyor 4-5 ise senin okulun ve diğer okullar. fatih pr. okullarına başkaları yerleşirse sen de kendi okulunda görev alabilirsin. ben böyle yorumluyorum

temur' Alıntı:
tercih formunda ilk üç tercih fatih pr. okulları gözüküyor 4-5 ise senin okulun ve diğer okullar. fatih pr. okullarına başkaları yerleşirse sen de kendi okulunda görev alabilirsin. ben böyle yorumluyorum
hmm hocam 4 ve 5 tercihlere dikkat etmemişim sagolun baktık ama görmedik :lol:

ben de anlayamadım. ancak orta ve ilkokullarda tercihte olduğuna göre herkese görev var gibi. öncelik fatih olmak üzere.. ek dersin hayati olduğu benim gibi arkadaşlar var biliyorum. inş bu yeni sistemde mağdur olmayız.

bnm okulda tercih listesinde görünmüyor. halbuki labaratuvarımızda var. ne saçmalık anlamadım gitti.

Ya arkadaşlar benim okulumda 17 saat dersim var program biraz dağınık, btr başvurusu yaparsam, ancak haftada 2 gün 3-5 saatliğine liseye gidebilirim. okulumuz ikili eğitim yapıyor... Sorun çıkmaz değil mi

botett' Alıntı:
Ya arkadaşlar benim okulumda 17 saat dersim var program biraz dağınık, btr başvurusu yaparsam, ancak haftada 2 gün 3-5 saatliğine liseye gidebilirim. okulumuz ikili eğitim yapıyor... Sorun çıkmaz değil mi
Hocam Ali bey ile görüştüm kalan sürede görevlendirileceğiniz okula rehberliğe gideceksiniz dedi. Yani süre önemli değil ayrıca kurs filanda değil önceki gibi rehberliğe gideceğiz.

arkadaşlar bu ilküç tercihi bos bıraksak nolurki seçmek zorundamıyız

ben daha tercih yapmadım ama kendi okulumda görev yapmak istediğim için tercihleri ona göre yapacagım. yani fatih projesine giren okullardan kendi öğretmenleri olanları seçeceğim.ilk 3 te onları yazacağım zaten gelmez. sonra da kendi okulumu yazacağım. :mrgreen:

tercih yapıp yapmamak konusunda çok kararsızım. neticede lise de gelebilir. kendi okulumuzda sorunlara bi şekilde çözüm buluyoruz ama ne tablet pc ne de akıllı tahta konusunda deneyimim yok. formu doldururken elim gidip gidip geliyo. ne yapsam?kendi okulumda sadece 9 saat dersim var. btr ye hiç başvurmasam beni başka okula gönderme ihtimalleri var mı acaba?

aslında seçim yapanlar yazsalar nereleri yazdıklarını bizde ona göre seçim yapardık bugün son gün

hocam dün hanifi şanal'la görüştüm. ayın 1inden itibaren BT rehber Öğretmen olarak görevinize başlayacaksınız biz onayladık onaylar valilikte sıkıntı yok dedi. bazı illerde fatih projesinden dolayı sıkıntı olduğunu söyledim gayet emin bir şekilde 1 kasımda başlıyosunuz dedi ama kendi okulumuzdamı başka okuldamı bilmiyorum

Ayın 31 ine kadar olan süreç için formatör sayılıp ek dersinizi alabiliyormusunuz? İskenderun meb formatörlük iptal oldu ek ders bu ay yok demiş. Bilgisi olan var mı?

hocam yanlış hatırlamıyor isem okullara gönderilen yazıda formatörlük görevlendirmelerinin 31 ekimde son bulacağı gibi bir ibare vardı. kendi okulum ekim ayı için formatörlük üzerinden ek ders hesapladı ama emin olmak için il formatörü hanifi şanalı aramanızı yavsiye ederim. idarecilerin çoğu aynı resmi yazıdan farklı sonuçlar çıkarıyor.

arkadaşlar onaydaki çalışma esaslarındaki ilk maddeye göre formatörlükteki gibi okulda beklemek zorundayız. diğer illerdeki arkadaşlar 30 saat ders karşılığı btr görevlerini yaparken biz böyle olduk.

"BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ REHBERLİĞİNİ YÜRÜTECEK ÖĞRETMENLERİN ÇALIŞMA ESASLARI
1. BT Rehber öğretmenlerinin çalışma saatleri görevlendirildikleri okulun eğitim öğretim yapılan
saatleri ile aynıdır"

elifinannesi' Alıntı:
"BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ REHBERLİĞİNİ YÜRÜTECEK ÖĞRETMENLERİN ÇALIŞMA ESASLARI
1. BT Rehber öğretmenlerinin çalışma saatleri görevlendirildikleri okulun eğitim öğretim yapılan
saatleri ile aynıdır"

Evet, örnek olarak ikili öğretim yapılan bir okulun ortaokul kısmına görevlendirilen bir öğretmenin çalışma saatleri ortaokulun saatleriyle aynıdır. Bu ilkokulu da içine alan bir madde değil. bu nedenle tüm gün değil yarım gün olarak düşünülebilir.

yinede muğlak bir ifade ben normal öğretimdeyim idareyle sorun yok şimdilik 14.30da çıkıyorum ama bu maddeye göre seçmeli derslerin oldugu günler daha fazla kalmama gerekiyor ve seneye seçmeli ders sayısı artacağı için hergün 4 te çıkmak anlamına geliyor haftada 30 saat olayını acık yazsalardı ya sıkıntıya soktular :x

Anadolu liseleri 8:15-4:00 arası eğitim öğretim yapıyor bu saatler arası okulda bulunmam gerekir sonucuna vardım formatörlükle kıyaslayacaksam yaklaşık 1 saat fark edecek haftalık 30saat dersi de çoktan geçecek

Geri