Harici harddisk alacağım önerileriniz

Kodla Büyü

ares24

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar harici harddisk almak istiyorum ama karar verremedim alırken nelere dikkat etmeliyim. Birde önereceğiniz marka ve model varmı en az 320 gb almayı düşünüyorum....

samsung 500 GB veya 320 GB.

kullanıyorum ve çok memmunum. :+1:

ayrıca kapasite konusunda 500 GB düşünürseniz daha iyi olur kanımca.

Amacınıza göre kapasiteyi belirleyin diyeceğim ama yine de ne kadar fazla o kadar iyidir demek daha doğru olur sanırım. Alacağınız ürünün eğer varsa yorumlarına göre satın almak en mantıklısı. Uzun zamandır şu büyük kasalı bir ara indirimde olan gri philips var ve hiç sıkıntı yaşamadım. Ama taşınabilir özelliği ne yazık ki büyük olmasından dolayı benim için dezavantaj yaratıyor. Şıklığına kanmayın boyutu ve kapasitesi önemli daha işlevsel kılacaktır cihazı. E tabi bir de teknik özelliklerine dikkat etmekte fayda var.

Seagate FreeAgent Go sürümlerini inceledim.Fiyatların biraz daha düşmesini bekliyorum. Ürünün beraberinde gelen yazılımda var.Böylece şifreli dizinler oluşturabiliyorsunuz. Dez avantaj olarak ürün tanıtımlarında yer alan altlık ducklı bir şeydi ismi sanırım onu ve kılıfı vermiyorlar :sleep: Ekstra satın almak icap ediyor.

bu başlıktan ellibinkere açıldı herhalde. her taşınabilir hdd almak isteyen yeni bir konu açıyor. hadi hayırlısı bakalım.

hocam açılan her başlıkta söyledimyine söylüyorum. WD den şaşmayın. 2.5' olanıdavar 3.5 olanıda var bende ve yıllardır problemsiz kullanıyorum. usb ile bağlanıyorum ikisine, sürekli takılı duruyorlar. bugüne kadar hiçbir problem yaşamadım. içerisinde portable oyunlar var. onları bile takılmadan oynatıyor sorunsuz şekilde. en ufak bir ısınma problemi de yok. 3.5' olanı çok sayıda betona düşürdüm masanın üstünden halen çalışıyor sorunsuz şekilde...

alırken bende araştırma yapmıştım. üstte arkadaşlar seagate al demiş ama seagate in ısı problemi var diye almamıştım ben.

şimdiden hayırlı olsun. bu arada almışken en büyük boyutlusunu alın. çünkü ilerde yetmemeye başlıyor. sonra başka bir taneye de ihtiyaç duyuyorsun. sonra bir bakmışsın her taraf taşınabilir hdd olmuş...

Geri