Harici Diskim Gitti

Kodla Büyü

gokhan_helvaci

Aktif Üye
Selamun aleyküm sevgili arkadaşlar. 500 GB kapasiteli Segate harici harddisk var bende. Bir kaza sonucu dosyalarım görünmez oldu (RAW'a dönüştü) Daha sonra getireyim derken harddisk hızlı format ile formatlandı. Yaklaşık 10 yıllık birikimim vardı içinde. Geri getirmek için uğraşıp duruyorum hala. "EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.5.1" kullanarak tarama yaptırıyorum. Masaüstü bilgisayar ile yapmaya çalıştım. 16 saat sonra evin şarteli attı. Laptop buldum, onunla tarattım 36 saat sonra laptop aşırı ısınmadan dolayı kilitlendi. Başka laptop buldum. 30 saat sonra taramayı bitirdi. Ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Harddisk yaklaşık olarak 250 300 GB bilgi içeriyordu. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım?

recuva diye bir program var ücretsiz fotoğraf kurtarmada falan çok iyi taramada okadar uzun sürmüyor ama çok profesyonel değil. geçmiş olsun

Hocam harici diskinin kapağını çıkarabiliyorsan, bilgisayara direkt bağla. O zaman işlemleri yaparken sorun yaşamıyorsun.
Vereceğim program sistemi fazla kasmaz. Benim çoğu zaman işimi görmüştür. Sende bir dene istersen. Bulup aktardıktan sonra dosyaları açıp açamadığını kontrol et. Bazen dosyalar bozuk gelebiliyor.

Ekli dosyalar

• File Scavenger 2012 v3.2.24.0 Full.rar
    3.6 MB · Görüntüleme: 92
Harddisk için uzun süre çalışmaya ya da Laptop için uzun süre çalışmaya karşı nasıl bir tedbir alınabilir arkadaşlar. Aslında benim sorunum bu. Bir de program kilitleniyor. Tarama bittiğinde bir sonraki aşamaya geçmesini bekliyorum 2 saat kadar. Sabretmem mi gerekiyor. Bu sırada bilgisayar kilitlenmiyor. Sadece Program kilit oluyor. Bekleyeyim mi? Görev yöneticisinden programın exe lerini yüksek öncelikli yapıyorum üstelik.

gokhan_helvaci' Alıntı:
Harddisk için uzun süre çalışmaya ya da Laptop için uzun süre çalışmaya karşı nasıl bir tedbir alınabilir arkadaşlar. Aslında benim sorunum bu. Bir de program kilitleniyor. Tarama bittiğinde bir sonraki aşamaya geçmesini bekliyorum 2 saat kadar. Sabretmem mi gerekiyor. Bu sırada bilgisayar kilitlenmiyor. Sadece Program kilit oluyor. Bekleyeyim mi? Görev yöneticisinden programın exe lerini yüksek öncelikli yapıyorum üstelik.

Hocam, ben o bekleme işini abarttım ve 1 gün bekledim :idea: ama sonuç değişmemişti. :( Belki farklı ve daha güçlü bir bilgisayar işini görür.

dün aynı şey başıma geldi hocam, daha öncede gelmişti, merak etme kurtarırsın

hocam R-STUDİO nun 5.4 sürümü ile geçen yıl müdür yardımcımızın Raw a dönüşen harddiskini 3 saatte kurtarmıştım. 117 GB dı. Raw a dönüşmüş olan harddiski özellikle bilinen birçok recovery programları görmemişti bile. yada 0 byte görüyordu. bu R-STUDİO 5.4 ile gördü ve taradığımda 117 gb ı buldu. bulduktan sonra bir 3 saat de kaydetme zamanımı almıştı.

R-STUDİO FULL TARAMA YAPIYOR.Yani boş dolu tüm alanı tarıyor. :cry: Buda çok uzun sürüyor.

getdataback diye bir program var 4.30 versiyonu nette bulunur. hardiski taraması 8 saat falan sürüyor sonra dosyaları başka bir diske kopyalayabilirsin. raw halden bir kere kurtarmıştım ben .

DrvRescue19d.EXE Türkçe ve en kralı bu bence.Kullanmasını bilene.En iyisi portable halline getirp kullanmak.Yoksa C harddisk üzerine sonradan kurmak bilgi yazılmasına neden olur.Boyut 1 MB bile değil.

Geri