Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Harici Diskim Gitti

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında gokhan_helvaci tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. gokhan_helvaci

gokhan_helvaci Aktif Üye

Selamun aleyküm sevgili arkadaşlar. 500 GB kapasiteli Segate harici harddisk var bende. Bir kaza sonucu dosyalarım görünmez oldu (RAW'a dönüştü) Daha sonra getireyim derken harddisk hızlı format ile formatlandı. Yaklaşık 10 yıllık birikimim vardı içinde. Geri getirmek için uğraşıp duruyorum hala. "EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.5.1" kullanarak tarama yaptırıyorum. Masaüstü bilgisayar ile yapmaya çalıştım. 16 saat sonra evin şarteli attı. Laptop buldum, onunla tarattım 36 saat sonra laptop aşırı ısınmadan dolayı kilitlendi. Başka laptop buldum. 30 saat sonra taramayı bitirdi. Ama bir türlü sonuca ulaşamadım. Harddisk yaklaşık olarak 250 300 GB bilgi içeriyordu. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım?

2. gokhan_helvaci

gokhan_helvaci Aktif Üye

Arkadaşlar başına böyle bir şey gelen yok mu? Lütfen yardımcı olun.

3. ismailt

ismailt Süper Üye Süper Üye

hocam sen yapılacaklerı yapmışsın

4. pureheart

pureheart Aktif Üye

recuva diye bir program var ücretsiz fotoğraf kurtarmada falan çok iyi taramada okadar uzun sürmüyor ama çok profesyonel değil. geçmiş olsun

5. daimon45

daimon45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam harici diskinin kapağını çıkarabiliyorsan, bilgisayara direkt bağla. O zaman işlemleri yaparken sorun yaşamıyorsun.
    Vereceğim program sistemi fazla kasmaz. Benim çoğu zaman işimi görmüştür. Sende bir dene istersen. Bulup aktardıktan sonra dosyaları açıp açamadığını kontrol et. Bazen dosyalar bozuk gelebiliyor.

Ekli Dosyalar:

6. gokhan_helvaci

gokhan_helvaci Aktif Üye

Harddisk için uzun süre çalışmaya ya da Laptop için uzun süre çalışmaya karşı nasıl bir tedbir alınabilir arkadaşlar. Aslında benim sorunum bu. Bir de program kilitleniyor. Tarama bittiğinde bir sonraki aşamaya geçmesini bekliyorum 2 saat kadar. Sabretmem mi gerekiyor. Bu sırada bilgisayar kilitlenmiyor. Sadece Program kilit oluyor. Bekleyeyim mi? Görev yöneticisinden programın exe lerini yüksek öncelikli yapıyorum üstelik.

7. daimon45

daimon45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam, ben o bekleme işini abarttım ve 1 gün bekledim :idea: ama sonuç değişmemişti. :( Belki farklı ve daha güçlü bir bilgisayar işini görür.

8. fgur

fgur Seçkin Üye Seçkin Üye

dün aynı şey başıma geldi hocam, daha öncede gelmişti, merak etme kurtarırsın

9. sekerozi

sekerozi Aktif Üye

hocam R-STUDİO nun 5.4 sürümü ile geçen yıl müdür yardımcımızın Raw a dönüşen harddiskini 3 saatte kurtarmıştım. 117 GB dı. Raw a dönüşmüş olan harddiski özellikle bilinen birçok recovery programları görmemişti bile. yada 0 byte görüyordu. bu R-STUDİO 5.4 ile gördü ve taradığımda 117 gb ı buldu. bulduktan sonra bir 3 saat de kaydetme zamanımı almıştı.

10. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

R-STUDİO FULL TARAMA YAPIYOR.Yani boş dolu tüm alanı tarıyor. :cry: Buda çok uzun sürüyor.

11. dersu.uzala

dersu.uzala Site Gezgini

getdataback diye bir program var 4.30 versiyonu nette bulunur. hardiski taraması 8 saat falan sürüyor sonra dosyaları başka bir diske kopyalayabilirsin. raw halden bir kere kurtarmıştım ben .

12. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

DrvRescue19d.EXE Türkçe ve en kralı bu bence.Kullanmasını bilene.En iyisi portable halline getirp kullanmak.Yoksa C harddisk üzerine sonradan kurmak bilgi yazılmasına neden olur.Boyut 1 MB bile değil.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal