Harici canlı ders atarken konu yazmak zorunlu mu?

Kodla Büyü

merveogrtmn

Aktif Üye
Arkadaşlar harici canlı ders atarken,konu yazılması zorunlu mu, okulumuzdaki öğretmenlerin çoğu dersin adını yazıyorlar konu yazan yok,harici canlı ders ekleme videosunda konu yazılıyor ama bu zorunlu mu sonra başımız ağrımasın,sizin okullarınızda nasıl yapıyorsunuz?

Neden olsun öyle bir zorunluluk hocam. O videoda bekleme odası içinde kapalı olsun diyor ama bakanlık mesaj atıp bekleme odası aç diyor şimdide. Harici ders ekleme işi bile isteğe bağlı birşey zaten.

Neden olsun öyle bir zorunluluk hocam. O videoda bekleme odası içinde kapalı olsun diyor ama bakanlık mesaj atıp bekleme odası aç diyor şimdide. Harici ders ekleme işi bile isteğe bağlı birşey zaten.
teşekkürler hocam ,,
ama harici canlı ders ekleme işinin isteğe bağlı olması kısmını anlayamadım, ortaokulda canlı ders eklemek için başka seçenek yok,sadece harici canlı ders ekleniyor o da zorunlu zaten,, bundan birkaç hafta önce eba canlı ders ekleme vardı (okul idaresinin eklediği)
şimdi ise sadece harici canlı ders ekleme var.

Hocam varmi böyle bir resmi yazı? Her şey tavsiye. Öğretmen dersini yaptıktan sonra evragini doldurduktan sonra sıkıntı olacak bir durum olmaz. Çoğu okul ebadaki bu zaman farklılığından dolayı uymuyorsa direk zoomdan, işletmeden her gün sabahçı mantığıyla ders islettiriyor.

Hocam varmi böyle bir resmi yazı? Her şey tavsiye. Öğretmen dersini yaptıktan sonra evragini doldurduktan sonra sıkıntı olacak bir durum olmaz. Çoğu okul ebadaki bu zaman farklılığından dolayı uymuyorsa direk zoomdan, işletmeden her gün sabahçı mantığıyla ders islettiriyor.
anladım evet haklısınız..

Hocam sizin mantığa göre yapmasada sorun olmaz kim.nasil analayacak, diyelim ki internetim gitti dedi.elektirik kesik.dedi yapmadığı ortaya çıkarsa,eba harici derste rapor kısmı eklendi ama sadece oranı gösteriyor.ama haklısınız tavsiye olarak söylendi.merak ettiğim yarın bir sorun ortaya çıkarsa öğretmen ceza yermi?

Hocam sizin mantığa göre yapmasada sorun olmaz kim.nasil analayacak, diyelim ki internetim gitti dedi.elektirik kesik.dedi yapmadığı ortaya çıkarsa,eba harici derste rapor kısmı eklendi ama sadece oranı gösteriyor.ama haklısınız tavsiye olarak söylendi.merak ettiğim yarın bir sorun ortaya çıkarsa öğretmen ceza yermi?

Dersler zaten kaydolmuyor mu? EBA' ya kaydoluyor diye biliyorum.

Harici canlı dersinin raporu yok eba da hocam
Screenshot_20201208_082301.jpg

Mesela geçen gün pcde sıkıntı çıktı telefondan devam ettim direkt zoomdan. Yazıda zorunlu haller dışında Ebayı kullanın diyor. Zorunlu haller de çok oluyor mirim☺

Harici densleri göremiyor kimse. Ne idare ne de öğretmen harici canlı dersi rapor olarak göremiyor.

Harici densleri göremiyor kimse. Ne idare ne de öğretmen harici canlı dersi rapor olarak göremiyor.
Ben de öyle biliyorum da bakanlık ekledi mi diye sordum. Çünkü harici canlı dersi ekleyince ders zamanı öğretmende dersi başlat butonu çıkıyor önceki gibi, dolayısıyla bakanlık ekledi mi acaba diye düşündüm.

Harici ders raporları Eba'da görünmüyor. Konuyu şimdiye kadar yazmadım ben bir zorunluluk yok, haftada bir okula gidip zaten defterleri dolduruyoruz.

idare görebiliyor sanırım çünkü raporlarda dediğiniz yok ya da ben bulamadım.
Evet. Raporlar bölümünde
EBA Ders İstatistikleri, EBA Canlı Ders İstatistikleri, Harici Canlı Ders İstatistikleri görülüyor.
Harici Canlı Ders İstatistiklerinde atanan ve başlatılan ders sayıları görünüyor.

Ben de öyle biliyorum da bakanlık ekledi mi diye sordum. Çünkü harici canlı dersi ekleyince ders zamanı öğretmende dersi başlat butonu çıkıyor önceki gibi, dolayısıyla bakanlık ekledi mi acaba diye düşündüm.
Şu olur o saatte öğretmen girdi mi girmedi mi belki onu görürlür log kaydından ama kaç dakika kalmış ne yapmış göremiyorlar.

Ben harici ders oluşturmadan zoom üzerinden ders yapıyordum. Müdür yrd. aradı hocam yaptığın dersler gözükmüyor , harici ders ataması yapmalısın dedi.

Ben harici ders oluşturmadan zoom üzerinden ders yapıyordum. Müdür yrd. aradı hocam yaptığın dersler gözükmüyor , harici ders ataması yapmalısın dedi.
Kişi olarak görünmüyor ki.sizi nasıl tespit etmiş ecaba!!

Ekli dosyalar

• C0A53F1C-09DF-416E-8210-7FB1656E748F.jpeg
    C0A53F1C-09DF-416E-8210-7FB1656E748F.jpeg
    69.3 KB · Görüntüleme: 84
Evet. Raporlar bölümünde
EBA Ders İstatistikleri, EBA Canlı Ders İstatistikleri, Harici Canlı Ders İstatistikleri görülüyor.
Harici Canlı Ders İstatistiklerinde atanan ve başlatılan ders sayıları görünüyor.
Hocam ebadan başlat a basıp başlamayan dersi 2haftadır zoomdan başlatıyorum ben . Şimdi biz ders yapmamış mı görünüyoruz o zaman . Raporlar kısmında atanan dersleri görüldüğünü biliyorum ama başlatma kısmı nsl görünüyor

Hocam ebadan başlat a basıp başlamayan dersi 2haftadır zoomdan başlatıyorum ben . Şimdi biz ders yapmamış mı görünüyoruz o zaman . Raporlar kısmında atanan dersleri görüldüğünü biliyorum ama başlatma kısmı nsl görünüyor
Dersi başlatmayan öğretmenlerin ismi görünmüyor şimdilik. Ama sanki ders eba üzerinden başlatılmamışsa, başlatılmamış görünüyor gibi

Ebadan başlatılan yada başlatılmayanı tespit etmek zor değil ki. 2 satır koda bakar. Siz saatinde dersi başlatmaya ebaya girmediyseniz zoomdan başlatınca sistem illaki görmez. Ebaya girip link tıklandıysa sayacı arttırır hatta al sana rapor. Harici olduğu için kaç dakika sürmüş ders onu göremezler orası ayrı.

Geri