HARDİSKİ DEĞİŞTİRDİĞİMİZDE POWER ÇALIŞMIYOR

Kodla Büyü

esariaslan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar 2 problemim var
Birincisi Okuldaki lab da exper öğrenci bilgisayarında operating system not found uyarı çıktı bende hardiski söktüm diğer başka bir pc taktım ve power çalışmadı. Bir daha çalışmadı başka bir hardisk takıyorum calısıyor o hardisk takdığımda bilgisayar power çalışmıyor.

İkincisi operating system not found uyarısı başka bir pc daha veriyor onun hardiski başka bir bilgisayarı taktım onun çalışıyor hardiskde problem yok bu uyarı nasıl ortadan kaldırırız...

Çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkurler...

HDD data kablolarında sorun olabilir elinizde başka kablo varsa onunla deneyin.

denedim hocam başka kasaya taktım oradada çalımadı ve power calışmıyor anlamadığım o hardiski hangi pc takarsam..

Hocam bir çok yerde denediyseniz sonuç alamadıysanız bozulmuştur.

eğer harrdiski taktıgın tüm kasalarda power çalışmıyorsa sorun harddiskinden kaynaklanıyor yapacak bişe yok harddisk alacaksın
sen harddiski sökmeden önce bu hatayı almıssın yani power çalışıyomuş ama harddiski sökü bidaha taktım başka kasalarada taktım power çalışmıyor diyosun.
belki harddiskin statik elektrik yüklenmiş olabilir elektirik şalterlini indirip kaldır sonra prizi fişten çekip ters tak elektrik yükünü boşaltmış olursun öle bidene açılırsa !operating system not found! bu hata geliyorsa sorun değil tak bi sata yüklü xp cdsi at formatı...
2.yöntem harddisk ide ise kasayı açtıgında harddiski cd rom kablosuna bağla
sata ise harddiski converter cihazlar var harddiski usb ile başka pclere baglıyosun o şekilde bağla flash bellek gibi ordan görecekmi ? görürse biçimlendir...
biraz karışık gelebilir ama özelden mesaj atarsan sana yardımcı olabilirim

Geri