Harddiskte birsürü bad sector var

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün Aleyküm arkadaşlar. dizüstü bilgisayarımızın harddiskinde çok sayıda bad sector var.ayrıca "delays detected" hatası falan da veriyor. içindeki bilgileri yedekledim. onarmak için hangi programı tavsiye edersiniz?

açılışta şöyle bir hata vermeye başladı:

smart Failure Predicted on Hard Disk : WD......

WARNİNG: Immediately back-up your data and replece your hard disk drive. A failure may be imminent.

Press F1 to continue

Yenisini almanızı tavsiye ederim :)
Hiren's boot cd içerisinde güzel yazılımlar var hocam. Forumda paylaşıldı diye hatırlıyorum.

unknownrealmman' Alıntı:
Hiren's boot cd içerisinde güzel yazılımlar var hocam. Forumda paylaşıldı diye hatırlıyorum.

biliyorum hocam var tabiki :)
hangisini kullanayım diye soruyorum ki harddisk çöpe gitmesin

Bad sektörü herhangi bir yazılımla kesin olarak ortadan kaldıramadım şimdiye kadar. Hirents boot falan hepsi hikaye
işlem yapmakta olan pc resetlenince harddisk üzerindeki okuma kafası diske hasar veriyor ve bad sektör sorunuda genellikle bu şekilde ortaya çıkıyor.. eee bu fiziksel hasarı yazılımda çözemiyor doğal olarak..

yasal-program-paylasim-freeware-shareware-f99/hdd-data-kurtarma-hdd-sifirlama-yazilimsal-bad-sectorleri-gi-t76333.html

Harddisklerine low level format atmak isteyenler için geliştirilmiş küçük bir araç. Fabrika formatı olarak ta bilinen bu yöntem ile harddiskinizdeki tüm MBR ve tablo bilgisi silinecek. Tüm bitler 0 olacak şekilde ayarlanacak. Böylece diskiniz ilk günki gibi tertemiz olacak. S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB, FIREWIRE arabirimlerine sahip disklerde çalışabilir. Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital marka disklerde sorunsuz çalışmaktadır.

Dikkat bu aracın kullanılması sonucu seçtiğiniz diskteki veriler tamamen silinecektir. Silinen verilerin kurtarılması mümkün değildir.

http://hotfile.com/dl/137473523/e36fdbd ... 2.rar.html

http://ul.to/ebse5nod

//////////////////////////////////////////////////

arızalı sürücüsü görülen hdd ve flash diskleri onarım programı
çok güzel bir program ben şahsen denedim sonuç çok iyi

http://www.dosya.tc/server8/avFOS0/flas ... w.exe.html

hocam fiziksel hasar geri alınamaz. ancak bazı programlarla sabit diskin bozuk kesimleri atlaması sağlanabilir. ama çok güvenmemek lazım. genellikle bad sector zamanla çoğalacaktır. sonuç olarak o hdd tamamen güvensizdir ve önemli bir çalışmanın orada depolanmaması gerekir.

ben 250 GB Lık HDD'ye 3 gün boyunca low level format attım ama değişen hiçbirşey olmadı.
Denildiği gibi donanımsal olduğundan yazılımlar hiçbir işe yaramıyor.

sadece bad sector olan blokları belirleyip diskin o bölümünü ayrı bir partition yapıp gizleyerek kullanabilirsiniz. ama ileride virüs gibi yine genişliyor bu meret.

örneğin benim HDD de 50-110 arası bad sectordu
bende 40(C:) + 70(D:) + 140(E:) şeklinde yapıp d yi gizledim. 3 ay sonra E:'de de sıkıntı çıktı ve tekrar taradığımda 70 lik bad sector 105 olmuştu

bad sectorlü alanları
HDD Regenerator 2011 yada
HD Tune programları ile belirleyebilirsiniz.

arkadaşlar low level format atarken "format error occurred at offset xx,xxx,xxx,xxx" böyle bir hata veriyor :cry:

Hocam o HDD ile boşuna uğraşma büyük ihtimalle fiziksel hasar vardır, ne yaparsan yap olumlu sonuç alamazsın tecrübe ile sabit. En iyisi sen yeni bir HDD al başka çare yok, ben yinede şansımı deniyecem dersen sen bilirsin.

Hocam bad sector varsa çöpe gidecek başka yolu yok. Çünkü bad sectorler yayılıyorlar.

Küçük bir alanda olsa elbette kullanılabilir, ama sizin hdd tamamen gitmek üzere gibi birşey. Kurtarabildiğiniz kadar verinizi kurtarın, yapabilirseniz, yeni bir hdd alın.

buyey' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

biliyorum hocam var tabiki :)
hangisini kullanayım diye soruyorum ki harddisk çöpe gitmesin
hirens içinde HDD tools bölümünde HDdat var hızlıdır ama vasattır önce bunu deneyin olmazsa,HDD Regenerator.yavaştır ama iyidir.

Geri