harddiskin dosya sistemi değişti imdat !!!!!

Kodla Büyü

si_hi_ya

Üye
arkadaşlar harddiski açtığımda dosyaların görünümü resimdeki gibi. dosyalar açılmıyor tarattım virüs prog ıyla. ve de f'nin üzerinde sağ tuş => özellikler = > araçlar => hata denetimi de yaptırdım ama nafile sonuç alamadım.
tahminim bir virüs değil ama dosya sistemim mi değişti acaba bilgisi olan varsa lütfen yardım !!!

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    69.5 KB · Görüntüleme: 765
hocam önemli verilerin varsa win7 de sanal makine oluşturup pardus veya linux tarzı işletim sistemi kur
ordan dosyalarını rahatlıkla kurtarabilrsin...

hmmtklnc' Alıntı:
hocam önemli verilerin varsa win7 de sanal makine oluşturup pardus veya linux tarzı işletim sistemi kur
ordan dosyalarını rahatlıkla kurtarabilrsin...

hocam sanal bölüm oluşturma programı ile oluşturup kursam olur mu?? bir de win 7 olmak zorunda mı???

Dosyaları yeniden adlandırıp tekrar açmayı deneyiniz. Dosya sisteminiz değil, dosya adlarınız ve uzantıları değişmiş gibi görünüyor. Tabi bu dosyaların önceki uzantılarının ne olduğunu biliyor olmanız gerekecek ki bu adlandırma sırasında nokta koyarak sonlarına ekleyesiniz. Örneğin: deneme.avi

çok garip böyle durumla hiç karşılaşmadım. "... Dosyası" yazan yerdeki hiç bir dosya türü birbirinin aynısı değil. :?

Acronis disk director yada Partition table doctor bunları deneyin . Gparted ile linuxde kontrol edebilirsiniz.

Geri