Harddiskin bir bölümü uçtu..

Kodla Büyü

by.BaCTeRY

Aktif Üye
geçenlerde bir öğrencim flash belleğini çalışmıyor diye getirdi. bende akşam evde bakmaya başladım flash belleğin dosya sistemi RAW olmuştu biçimlendirebilmek için bilgisayarıma bir sürü program yükledim denedim..2-3 gün uğraştıktan sonra yapamadım ve geri verdim.. daha sonra kendi bilgisayarımın harddiskine baktığımda 4 bölümden oluşan diskin bir bölümünün olmadığını fark ettim...disk yönetiminden baktığımda içinde 5 yıllık arşivimin olduğu diskin bir bölümün ayrılmamış olarak yazdığını gördüm.. ben de bu bölüme bir harf yolu atadım biçimlendirmeden şimdi girmek istediğimde biçimlendir diyor ve dosya sistemi de RAW oldu fotoğraftaki gibi.. Biçimlendirirsem girebileceğim sanırım bölüme ama bu sefer de yaklaşık 50 GB lık arşivim gidecek.. var mıdır biçimlendirmeden kurtarabileceğim bir yöntem. yardım edin..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    33.2 KB · Görüntüleme: 421
Acronis Disk Director Suite dene veriler kaybolmadan bölüm küçültüp büyüte biliyordu. Muhtemelen biçimlendirirken verilerin gitmez. Eğer gidersede R-Studio kullanarak tekrar getirebilirsin.

R- Studio ile bütün dosyalarımı geri getirebilrsem eksiksik, hemen biçimlendirmeye hazırım.. sağlam çalışıyor mu hocam

by.BaCTeRY' Alıntı:
R- Studio ile bütün dosyalarımı geri getirebilrsem eksiksik, hemen biçimlendirmeye hazırım.. sağlam çalışıyor mu hocam
Normalde çok iyi sonuçlar verir. Sen gene yapmak istediklerini yap sonra dene. :)

Geri