Harddiskin belirli bölümünü RAM olarak nasıl kullanabiliriz?

Kodla Büyü

bilgogr51

Aktif Üye
Slm arkadaşlar benim sorum şu : Sabit diskin belirli bir bölümünü Ram olarak kullanıp Ram 'in üstündeki yükü biraz alıp performansı arttırmak istiyorum bu mümkünmü ve mümkünse nasıl yaparım bu işlemi ?

Re: Harddiskin belirli bölümünü RAM olarak nasıl kullanılır?

ebooster ile bunu yapabilirsiniz. Ama harddiskinizde ya da ram olarak kullanmayı düşündüğünüz readyboost özelliği olması gerekir. Bu işlem windows sanal belleğinin değişişk versiyonudur. Ve performans bakımından işe yaradığını görmedim.

sanal bellek miktarı var ama performan artmaz yoksa 512 mb yada 1 gb bellek almak yerine herkes 2. el hdd alıp onu ram olarak kullanırdı

hdd hızı ram hızının yadında deyim yerinde ise tozuna yetişemez hdd yi ram olarak kullanmaya kalkarsan aksine makinayı yavaşlatırsın. zaten ram yetmeyince makina hdd den kullanır ve bu sırada makina yavaşlar insanlarda şikayet eder ek ram alır dediğin gibi olsaydı kimse ek ram almazdı ;)

Windows sanal bellek sadece temp dosyalarını depolar. Eğer bilgisayarınızı bir hafta kapatmadan kullanacaksanız performansa etkisi olabilir. Tavsiye edilen minimum ölçü ram miktarınızın 1.5 katı, maximum ise ram miktarınızın 3 katıdır.

hocam hdd nın verecegı performanstan ne olurki...
hiç uğraşmayın mekanık ortam sonuçta.
ama sanal bellek mıktarını artırın ...

Geri