harddiskim bilgisayarımdan görünmüyor..

Kodla Büyü

turkuaz25

Site Gezgini
mrb hocalarım, bnm bir hard diskim maalesef şu anda görünmüyor; bios da ve aygıt yöneticisinde göründüğü halde, bana verebileceğiniz bir öneri var mı.. ? tşk ederim..

Biraz daha bilgi verir misiniz?
Bios ve aygıt yöneticisinde görünüyor diyorsunuz. Siz bu 1 TB hardiski bilgisayarınıza 2. harddisk olarak mı taktınız. Yoksa 2 ye bölüp 1. kısma işletim sistemini kurdunuzda 2. kısmı mı görünmüyor? Biçimlendirme yaptınız mı?

hemenyardim' Alıntı:
Biraz daha bilgi verir misiniz?
Bios ve aygıt yöneticisinde görünüyor diyorsunuz. Siz bu 1 TB hardiski bilgisayarınıza 2. harddisk olarak mı taktınız. Yoksa 2 ye bölüp 1. kısma işletim sistemini kurdunuzda 2. kısmı mı görünmüyor? Biçimlendirme yaptınız mı?
hocam harici hard disk.. aygıt yonetıcısınde görnüyor.. ama bilgisayarımda görünmüyor..

turkuaz25' Alıntı:
saydogan1982' Alıntı:
Dahili ise dediğim yöntemle düzelir hocam. Harici ve RAW oldu ise bir recovery ile taratman lazım.

hocam harici harddisk..

Fiziksel olarak bir zarar yoksa HDD niz %99 RAW formatına dönmüş, minitool tarzı bir recovery programı ile dosyalarını kurtarıp bir partititon düzenleme programı ile format atarsan düzelir hocam. RAW durumunu aygıt yöneticisi gösteriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Geri