Harddisk şifresi yüzünden bilgisayar açılmıyor

Kodla Büyü

pyazar

Aktif Üye
okuldaki exper bilgisayarın harddiskine şifre koymuşlar. bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Bios pilini çıkardım kısa devre yaptırdım ama hala şifre istiyor. kasaya başka bir hdd takınca açılıyo ama eski hdd yi kurtarma yolu yok mu? nasıl kırılır bu şifre?

hirenboot cdsi varsa elinizde halledersiniz yada google amcadan aratırsanız program bulursunuz.program var.geçen sene bizim memurun bilgisayarında şifre vardı.unutmuş hatırlamıyor. hiren bootla hallettim

hocam geçensene benim labtada 2 tane vardı aynı şekilde. açılışta klavye ile oynanınca şifre ekranı geliyor. öğrencilerde bilmeden şifre ekliyor. ve olan oluyor. hiç uğraşma. garanti dışı oluyor zaten harddisk. yenisini al.

evet hocam hiren boot cdsi ile evet.ben bios pilini falan çıkartmıştım ama olmamıştı. hiren boot diye arat.içinde bir program var onunla hallediyorsun.cd elimde olsa atarım da şu anda yok.google da aratın hiren boot diye

hocam hiren boot kar etmiyo. açılışı cdrom yapsam bile harddisk takılı oldukça şifreyi soruyor. bootable xp ile bile açılmıyor bilgisayar :( harddiski ikincil bir hdd yapıp formatlarsam olur belki ama başka yol arıyorum.. bunu yapmayı öğrenen öğrenciler yarın laptopa da yapar.

selday' Alıntı:
burda vbir video var ama benzer bir durum olabilir, inceleyin.
http://www.youtube.com/watch?v=b2OFUsEB ... re=related
Selday hocam sizin videoyu izledim okula gittiğim gibi denemek için sabırsızlanıyorum inşallah olur. çünkü bilgisayar xp

Geri