harddisk hatası

Kodla Büyü

gokmer29

Aktif Üye
arkadaşlar 2 gün raporluydum. okula geldiğim gibi ilk sürpriz; bilgisayarlardan biri /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM dosyası bozuk ya da eksik , windows cd si ile onarabilirsiniz diyor. cd yi takıyorum ama bu seferde harddiski görmüyor.önerisi olan var mı? (harddisk sata: harddiskin sürücüsü yüklemek dışında bir öneri var mı?)

güvenli mod da aç sistem geri yükleme yap(tabi açılıyorsa) birde güncelleme yaptırailirsin. Bir dene derim.

sağlam bir bilgisayardan bahsedilen dosyayı diskete al.sonra arızalı bilgisayarı boot cd ile aç.bozuk olan dosyayı disketteki ile değiştir.sorun çözülür

Arkadaşlar eğer pc niz açılışta /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM hatası veriyorsa güvenli kipte açamazsınız çünkü sistem dosyaları bozulmuştur.Bunun yerine pc nizi açtığınız andan itibaren F8 tuşuna basarak açılış menüsünü görünüz.Burada DİZİN HİZMETLERİ GERİ YÜKLEME MODU kısmına girip ENTER layın.Yine olmaz ise bu kez aynı ekrandaki menüden HATA AYIKLAMA MODU kısmını enterlayın.Eğer hala bir çözüm bulamadıysanız ERD COMMANDER İsimli programı edinip windos u onarın ( BU PROGRAMI ŞU AN UPLOAD EDİYORUM..ANCAK DOSYA BOYUTU 400 MB İNDİRMENİZDE UZUN SÜRECEKTİR.HERHANGİ BİR PC TAMİRCİSİ ARKADAŞTA İLKYARDIM CD Sİ OLARAK MUTLAKA BULUNUR.( SANIYORUM ÖYLEDİR :) )BÖYLEDE EDİNEBİLİRSİNİZ. )

Geri