Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

harddisk hatası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında gokmer29 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. gokmer29

gokmer29 Aktif Üye

arkadaşlar 2 gün raporluydum. okula geldiğim gibi ilk sürpriz; bilgisayarlardan biri /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM dosyası bozuk ya da eksik , windows cd si ile onarabilirsiniz diyor. cd yi takıyorum ama bu seferde harddiski görmüyor.önerisi olan var mı? (harddisk sata: harddiskin sürücüsü yüklemek dışında bir öneri var mı?)

2. mkaratas

mkaratas Seçkin Üye Seçkin Üye

güvenli mod da aç sistem geri yükleme yap(tabi açılıyorsa) birde güncelleme yaptırailirsin. Bir dene derim.

3. gokmer29

gokmer29 Aktif Üye

ilk yaptığım iş oydu ama olmadı.

4. gokmer29

gokmer29 Aktif Üye

çok yardımcı oldunuz sağolun

5. duyu80

duyu80 Seçkin Üye Seçkin Üye

sağlam bir bilgisayardan bahsedilen dosyayı diskete al.sonra arızalı bilgisayarı boot cd ile aç.bozuk olan dosyayı disketteki ile değiştir.sorun çözülür

6. erhanss

erhanss Üye

Arkadaşlar eğer pc niz açılışta /WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM hatası veriyorsa güvenli kipte açamazsınız çünkü sistem dosyaları bozulmuştur.Bunun yerine pc nizi açtığınız andan itibaren F8 tuşuna basarak açılış menüsünü görünüz.Burada DİZİN HİZMETLERİ GERİ YÜKLEME MODU kısmına girip ENTER layın.Yine olmaz ise bu kez aynı ekrandaki menüden HATA AYIKLAMA MODU kısmını enterlayın.Eğer hala bir çözüm bulamadıysanız ERD COMMANDER İsimli programı edinip windos u onarın ( BU PROGRAMI ŞU AN UPLOAD EDİYORUM..ANCAK DOSYA BOYUTU 400 MB İNDİRMENİZDE UZUN SÜRECEKTİR.HERHANGİ BİR PC TAMİRCİSİ ARKADAŞTA İLKYARDIM CD Sİ OLARAK MUTLAKA BULUNUR.( SANIYORUM ÖYLEDİR :) )BÖYLEDE EDİNEBİLİRSİNİZ. )

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal