hard diski pc biostan görmüyor ??

Kodla Büyü

yes_im

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba birkaç gün önce çalışan hard diski şimdi sistem biosta bile görmüyor sebebi ne olabilir şimdiden teşekürler...

1- kabloyu kontrol et takılı olduğunu anla
2- kabloyu değiştir
3- aynı bilgisayara aynı kablo ile başka bir harddisk bağla

3. yolda harddisk çalışıyorsa diğeri bozuk demektir.

Bozulmuş olma ihtimalide var ama en iyisi başka bilgisayara ikinci harddisk olarak bağlayıp kontrol etmek eğer elinizde harddisk kutusu varsa onunla da test edebilirsiniz.

kbaltaci' Alıntı:
2- kabloyu değiştir

1.kablo kontrolünü yaptım.
2.Kabloyu dağiştirdim
3.aynı bilgisayara aynı kablo ile başka bir hard disk bağladım ve onu tanıdı hatta format attım. o zaman hard disk bozuldu 3 gün önce çalışan hard disk durp dururken neden bozulur??

Genelde kartları ya da kartlarındaki bir çip bozuluyor. Başka bir bilgisayara da ikinci sabit disk olarak takıp, deneyin. Görmezse ya da bilgisayarı açtığınızda sabit diskten tepki alamıyorsanız ve sabit diskin garantisi de yoksa ruhuna el-fatiha.

hasari' Alıntı:
Bozulmuş olma ihtimalide var ama en iyisi başka bilgisayara ikinci harddisk olarak bağlayıp kontrol etmek eğer elinizde harddisk kutusu varsa onunla da test edebilirsiniz.
hard disk kutum yok 2. hard disk olarak çalıştırmayı deneyeceğim şimdi.

yakuphan' Alıntı:
Genelde kartları ya da kartlarındaki bir çip bozuluyor. Başka bir bilgisayara da ikinci sabit disk olarak takıp, deneyin. Görmezse ya da bilgisayarı açtığınızda sabit diskten tepki alamıyorsanız ve sabit diskin garantisi de yoksa ruhuna el-fatiha.
hard diske dokunduğumda içinden ses geldiğini anlıyorum garantisi yok hocam ya da bitmiştir.

yes_im' Alıntı:
kbaltaci' Alıntı:
2- kabloyu değiştir

1.kablo kontrolünü yaptım.
2.Kabloyu dağiştirdim
3.aynı bilgisayara aynı kablo ile başka bir hard disk bağladım ve onu tanıdı hatta format attım. o zaman hard disk bozuldu 3 gün önce çalışan hard disk durp dururken neden bozulur??

zaten hep durduk yere bozuluyor hocam geçen müdür bilgisayarındaki hard disk durduk yere bozuldu. hayırlısı olsun ne yapalım.

kbaltaci' Alıntı:
zaten hep durduk yere bozuluyor hocam geçen müdür bilgisayarındaki hard disk durduk yere bozuldu. hayırlısı olsun ne yapalım.
:lol: benim bt sınıfında kendi kullandığım pc deki hard disk bozuldu eğer öğrencinin kullandığı bilgisayar olsa onlar bozdu derdim ama böyle bişey ilk defa başıma geliyor :lol: o zaman biz hali hazırda yedek hard disk bulunduralım ne olur ne olmaz diye :idea:

yes_im' Alıntı:
kbaltaci' Alıntı:
:lol: benim bt sınıfında kendi kullandığım pc deki hard disk bozuldu eğer öğrencinin kullandığı bilgisayar olsa onlar bozdu derdim ama böyle bişey ilk defa başıma geliyor :lol: o zaman biz hali hazırda yedek hard disk bulunduralım ne olur ne olmaz diye :idea:

aynen hocam anakart, işlemci falanda olsa iyi olur yedek :D tabi tüm kasaların aynı özellikte olan bir lab olması lazım bunun için

i5 işlemcili en az 4 gb ram, 2gb ekran kartı ,windows 8.1 işletim sistemli office 2013 kurulu laptoplar istiyorum sınıfımda bu isteğimi evrene gönderiyorum belki bi duyan olur :lol:

Geri